Arnis Kaktiņš
Arnis Kaktiņš
Foto: publicitātes

“Iespējams, ka visi pretrunīgie apgalvojumi par gāzi ir patiesi,” savu viedokli skaidro Kaktiņš 50

“Viss tur ir diezgan tā sarežģīti un iespējams, ka visi pretrunīgie apgalvojumi ir patiesi. Katrs tikai runā par atsevišķu aspektu, plus visā lielajā vienādojumā ir daudzi nezināmie, kurus objektīvi vienkārši nevaram zināt, ” TV24 raidījumā ziņu top stāsta socioloģisko pētījumu firmas SKDS īpašnieks Arnis Kaktiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Kā piemēru viņš min bažas par to, vai pietiks gāze ziemai. Bet nav jau zināms, cik auksta būs ziema un cik daudz gāzes būs nepieciešama patēriņam, tātad tas ir nezināmais.

Kaktiņš uzskata, ka par spīti tam, ka valdība ir paziņojusi par atbalsta programmām iedzīvotājiem, tirgi tāpat nenorims un, ja būs iespējams iekasēt, turpinās to darīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai šī nezina par cenām, par to, vai gāzes pietiks, mudinās cilvēkus domāt par zaļajām tehnoloģijām – saviem saules paneļiem, vēja rotoriem?

“Tas jau notiek, man nav ne mazāko šaubu, ka visiem, kuriem ir privātmājas, ir jau skatījušies, apsvēruši, mēģinājuši saprast, ko tas nozīmētu, uzlikt tos saules paneļus, neapšaubāmi, tas process ir sācies!” Kaktiņš uzskata.

Iepriekš jau ziņots, ka, lai mazinātu negatīvo sociālekonomisko ietekmi uz iedzīvotāju ienākumiem, kas saistīti ar iepriekš nepieredzētu energoresursu strauju cenu kāpumu, paredzēta virkne pasākumu siltumapgādes un apkures nodrošinājuma izmaksu segšanai mājsaimniecībām, paredz valdības otrdien atbalstītie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Atbalsta pakotnē iekļauto pasākumu kopējo atbalsta summu plānots palielināt no sākotnēji pieteiktajiem 350 līdz 442,25 miljoniem eiro.

Atbalsts siltumapgādes un apkures nodrošinājuma izmaksu segšanā mājsaimniecībām risinājums ir horizontāls atbalsts mājsaimniecībām ar siltumapgādi un apkuri saistīto izmaksu pieauguma daļējai segšanai no valsts budžeta līdzekļiem un tas paredz sešus atbalsta veidu virzienus – centralizētā siltumapgāde, dabasgāze, ko izmanto apkurei, elektroenerģija, ko izmanto apkurei, kā arī koksnes granulas, koksnes briketes un malka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.