Publicitātes foto

Iespējas uzņēmuma finansiālo tēriņu optimizēšanai 0

Laikā, kad manāmi paaugstinās dažādu resursu cenas, ir svarīgi meklēt un ieviest efektīvākos risinājumus, kas uzņēmumam dotu iespēju optimizēt finanšu tēriņus. Uzņēmuma finansiālo tēriņu optimizēšana dažādās pozīcijās ir būtisks aspekts, kas dod iespēju mazināt resursu cenu kāpuma ietekmi uz uzņēmuma peļņu un attīstību. Kādas izmaiņas un risinājumi var palīdzēt optimizēt uzņēmuma izmaksas? Par to uzzināsiet tālāk rakstā.

Reklāma
Reklāma

Energotaupīgas ierīces

Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Jau šobrīd ir manāms būtisks elektrības cenu pieaugums. Tāpēc ir vērts pārskatīt uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa paradumus un veikt izmaiņas, kas palīdzētu mazināt ar elektrību saistītās izmaksas. Labs sākuma punkts šim procesam ir novecojušo ierīču aizstāšana ar augstākas energotaupības klases iekārtām. Ieteicams dot priekšroku ierīcēm ar augstāku energotaupības klasi, piemēram, A, B vai C. Šādas ierīces patērē mazāk elektrības, savukārt, samazinot elektrības patēriņu, ir iespējams optimizēt izmaksas. Lai arī sākotnēji šāds solis prasa finanšu ieguldījumus, ilgtermiņā tas sniedz būtisku ietaupījumu.

Energoefektīvas uzņēmuma telpas

Biroja un ražošanas telpu energoefektivitāte ir viens no faktoriem, kas jāņem vērā, domājot par veidiem, kā optimizēt uzņēmuma finansiālos tēriņus. Tuvojošos rudens apkures sezonu ar bažām gaida ne tikai mājsaimniecības, bet arī uzņēmumi. Tāpēc viens no aspektiem, par ko noteikti vajadzētu padomāt pirms apkures sezonas sākuma, ir siltumizolācijas, apkures un ventilācijas sistēmas efektivitāte. Biroja vai ražošanas telpu energoefektivitāte spēj būtiski ietekmēt uzņēmuma finansiālos tēriņus, tāpēc ir vērts investēt naudas līdzekļus tās uzlabošanā. Ja uzņēmuma telpās ir manāmi siltuma zudumi, svarīgi atrast to cēloni un izvēlēties piemērotāko risinājumu to novēršanai. Tas var būt, piemēram, logu un durvju maiņa. Tāpat ir svarīgi pievērst uzmanību telpu apkures sistēmas efektivitātei, jo novecojušas sistēmas patērē daudz vairāk resursu, līdz ar to rodas lielāki uzņēmuma tēriņi. Šādā gadījumā telpās iespējams ir nepieciešama radiatoru maiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ilgtspējīgi un videi draudzīgi risinājumi

Atjaunīgo resursu izmantošana palīdz mazināt ne tikai klimata pārmaiņas, bet arī uzņēmuma finanšu tēriņus. Saules enerģija ir viens no šādiem resursiem. Tāpēc pavisam noteikti ir vērts padomāt par saules elektrostacijas ierīkošanu uzņēmumā. Saules paneļi ir inovatīvs un tālredzīgs risinājums, kas dod iespēju samazināt elektrības izmaksas, kā arī gūt lielāku neatkarību no elektrības biržas svārstīgajām cenām. Un, protams, lai arī šāda risinājuma ieviešana prasa finanšu ieguldījumus, ilgtermiņā uzņēmumam ir iespēja būtiski ietaupīt.

Ja viena no neatņemamām uzņēmuma darbības sastāvdaļām, ir darba automašīna, vērts padomāt par elektroauto iegādi. Protams, katra uzņēmuma specifika atšķiras un nereti uzņēmuma vajadzībām nepieciešams kravas busiņš vai ietilpīga universālā automašīna, taču, ja arī elektroauto atbilst uzņēmuma vajadzībām, iespējams apsvērt tā iegādi. Lai arī liels cenu pieaugums ir redzams ne tikai benzīnam un dīzeļdegvielai, bet arī elektrībai, svarīgi uzsvērt, ka šim auto ir citas būtiskas priekšrocības, piemēram, bezmaksas stāvvietas.

Finanšu saistību pārskatīšana

Ja uzņēmumam ir kādas kredītsaistības, tad esošo izmaksu optimizēšanai var noderēt pārkreditācija. Šāds finanšu pakalpojums ir pieejams Aizdevums.lv. Pārkreditācija dod iespēju apvienot vairākus kredītus vienā ērtā maksājumā ar iespējami izdevīgāku procentu likmi un atmaksas termiņu. Šāds risinājums dod iespēju optimizēt ikmēneša finanšu tēriņus, ļaujot tos novirzīt citiem uzņēmumiem mērķiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.