Rajevs: Avdijivkas zaudēšanai var būt sliktākas sekas nekā Bahmutas zaudējumam 60

“Diemžēl sliktā ziņa ir Avdijivka,” ieskicējot situāciju frontē Ukrainā, TV24 raidījumā “Par karadarbību Ukrainā” atzīst Igors Rajevs, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs (AS), NBS rezerves pulkvedis.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

“Tur apstiprinājās tas, ka krievu armijai izdevās ieņemt kalnu Avdijivkas ziemeļos. Tagad jau nevienam nav šaubu, ka krievi to patiešām pārvalda. Un viņi bija arī spieduši visu nedēļas sākumu ziemeļos, un viņiem izdevās aiziet līdz dzelzceļa līnijai, un atsevišķos posmos ieņemt šo dzelzceļa līniju. Tagad iet kauja par to, vai viņiem izdosies tikt pāri šai dzelzceļa līnijai, vai viņi nekur tālāk netiks un tur arī apstāsies,” skaidro eksperts.

“Diemžēl nedēļas nogalē sākās uzbrukums arī no dienvidu puses, kur krievi izmanto tā saucamās “Storm Z” vienības. Tas nav analogs vāgneriešiem, bet tas ir tāds vāgneriešu aizvietotājs. Viņi tur ļoti aktīvi darbojas un iet uz priekšu. Pagaidām ir par agru teikt, vai viņiem kaut ko izdosies tur ieņemt un vai viņiem vispār izdosies ar pirmo reizi ieiet Avdijivkā. Bet situācija tur nav īpaši iepriecinoša,” viņš turpina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt ukraiņi, kā norāda Rajevs, arvien vairāk pārsviež spēkus uz Avdijivku, lai mēģinātu apturēt krievu uzbrukumu.

“Kā mēs jau dzirdējām no vairākiem avotiem, Zelenskis ir devis rīkojumu noturēt Avdijivku savās rokās, jo zināmā mērā, ja ukraiņi zaudēs šo pozīciju, tam var būt sliktākas sekas nekā Bahmutas zaudējumam. Jo Bahmutas gadījumā, tā ir tikai vienas pilsētas zaudēšana, kur attiecīgi krievu armija nekur tālāk pavirzīties uz priekšu nevar, bet šeit, ja viņi zaudēs Avdijivku, diemžēl šī situācija varētu būt ne tikai lokāls taktisks zaudējums, bet tam varētu būt arī lielākas sekas. Par to pagaidām nerunāsim, ukraiņi turas,” piebilst Rajevs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.