Rajevs: Ziemeļkorejas iesaiste pasaules konfliktos ir viens no ne īpaši pozitīviem trauksmes signāliem 114

Beidzamajā laikā Ziemeļkoreja sāk kļūt populāra. “Populāra sliktā veidā,” TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” uzsver Igors Rajevs, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs (AS), NBS rezerves pulkvedis.

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
VIDEO. “Rīgā gaišā dienas laikā uzbrūk cilvēkiem!” Likumsargi brīdina par skūtgalvju aktivizēšanos 15
Lasīt citas ziņas

Tas ir viens no ne īpaši pozitīviem trauksmes signāliem, viņš papildina savu teikto.

Tā lieta, kuras mums tagad vismazāk pietrūkst, ir Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas konflikta atjaunošana, jo starp šīm divām valstīm ir vienkārši noslēgts pamiers.
CITI ŠOBRĪD LASA

Grūti pateikt, cik vienam pret otru ir siltas “jūtas”, apgalvo Rajevs. Viņaprāt, ziemeļnieki, redzot, cik dienvidnieki labi dzīvo, alkst iebrukt viņu valstī un dabūt sev kaut ko no viņu labumiem. Pat ar visu noslēgto sabiedrību viņiem ir informācija, ka dzīve tur ir būtiski labāka.

Ziemeļkoreja ir pilnīgi militarizēta valsts. Viss ir orientēts uz to, lai izveidotu spēcīgu armiju, kura uzbruks saviem nīstajiem dienvidu kaimiņiem un viņus iznīcinās, viņš norāda.

Ziemeļkorejas armija ir būtiski skaitliski lielāka par Dienvidkorejas armiju, tāpēc arī amerikāņu kontingents tur atrodas – viņiem ir līgums ar Dienvidkoreju par tās aizsardzību.

Lavrova vizīte Ziemeļkorejā

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs apmeklēs Ziemeļkoreju, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Lavrovs tika uzaicināts vizītē pēc Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna vizītes Krievijā pagājušajā mēnesī.

“No 18. līdz 19.oktobrim pēc (Ziemeļkorejas) Ārlietu ministrijas ielūguma Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs oficiālā vizītē apmeklēs Korejas Tautas Demokrātisko Republiku,” paziņoja ministrija.

Gan Krievijai, gan Ziemeļkorejai, kas ir vēsturiskas sabiedrotās, ir piemērotas globālas sankcijas – Maskavai par tās iebrukumu Ukrainā, Phenjanai – par kodolieroču izmēģinājumiem.

Tiek uzskatīts, ka Maskava ir ieinteresēta iegādāties Ziemeļkorejas munīciju karam Ukrainā, savukārt Phenjana vēlas Krievijas palīdzību, lai attīstītu savu starptautiski nosodīto raķešu programmu.

ASV pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Ziemeļkoreja pēdējo nedēļu laikā Krievijai ir piegādājusi vairāk nekā 1000 konteineru ar militāro aprīkojumu un munīciju izmantošanai Ukrainā.

“Hamās” kaujinieki, domājams, izmantojuši Ziemeļkorejas ieročus

Tāpat ziņots, ka palestīniešu grupējuma “Hamās” kaujinieki, 7.oktobrī veicot bezprecedenta uzbrukumu Izraēlai, pēc visa spriežot, likuši lietā Ziemeļkorejas ieročus, liecina kaujinieku publicēts video un Izraēlas rīcībā nonākušie kaujinieku ieroči.

Reklāma
Reklāma

Kā vēsta ziņu aģentūra “Associated Press”, video analizējuši divi Ziemeļkorejas bruņojuma eksperti.

Līdzās “Associated Press” veiktajai kaujaslaukā iegūto ieroču analīzei un Dienvidkorejas izlūkinformācijai video ir norādes, ka “Hamās” izmantojis rokas prettanku granātmetējus F-7, ko karotāji parasti izmanto pret bruņutransportieriem.

F-7 izmantošana dokumentēta Sīrijā, Irākā, Libānā un Gazas joslā, sacīja konsultāciju uzņēmuma “Bruņojuma izpētes dienests” direktors bruņojuma eksperts N. R. Dženzens-Džonss.

Ziemeļkoreja ilgstoši atbalsta palestīniešu kaujinieku grupējumus, un Ziemeļkorejas bruņojums jau iepriekš dokumentēts neatļauto piegāžu vidū,” sacīja Dženzens-Džonss.

“Hamās” publicējis apmācību attēlus, kuros redzami kaujinieki ar rokas prettanku granātmetējiem. To kaujas galviņās ir zīmīga sarkana svītra, kā arī ir citi dizaina elementi, kas atbilst F-7, norādīja organizācijas “Vieglā bruņojuma pētījumi” vecākais pētnieks Mets Šrēders.

“Nav pārsteigums, ka “Hamās” ir Ziemeļkorejas ieroči,” sacīja Šrēders.

Kaujinieku video, ko izvērtējusi “Associated Press”, redzams viens kaujinieks ar F-7. Ieroču vidū, ko ieguvusi Izraēla un kas tika demonstrēti žurnālistiem, bija arī ieroči ar zīmīgo sarkano svītru un citiem elementiem, kādi ir F-7.

Dienvidkorejas Apvienotā štābu priekšnieku komiteja brīfingā žurnālistiem otrdien konkrēti identificēja F-7 kā vienu no ieročiem, ko, kā uzskata komiteja, “Hamās” licis lietā uzbrukumā.

Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā ar oficiālās ziņu aģentūras KCNA starpniecību apgalvojumu, ka “Hamās” izmanto tās ieročus, noraidīja kā “nepamatotas un nepatiesas baumas”, ko izplata ASV.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.