Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Izsniegta būvatļauja Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecībai 0

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izdevusi būvatļauju Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecībai, informēja ministrijas pārstāve Santa Vaļuma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Būvniecības ieceres iesniegums un būvprojekts minimālā sastāvā saņemts no SIA “Taktila” un būvatļauja stāsies spēkā 11.oktobrī. Memoriāls tiks uzbūvēts Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1.

Saskaņā ar Latvijas Okupācijas muzeja likumu, VARAM pilda būvvaldes funkcijas, taču neīsteno memoriāla būvniecības projektu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, Latvijas Okupācijas muzeja likums sākotnēji noteica, ka Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekts īstenojams līdz 2018.gada 1.oktobrim divās kārtās. Pirmā kārta paredz Latvijas Okupācijas muzeja ēkas pārbūvi, tai skaitā jaunas piebūves (Nākotnes nams) būvniecību.

Taču 21.jūnijā Saeima pieņēma lēmumu, ka projekts jāīsteno līdz 2020.gada 31.decembrim, jo projekta realizācija ievilkusies juridisku šķēršļu dēļ.

Memoriāla attīstības ieceri sākotnēji plānots īstenot uz Latvijas valstij piederošās zemes Latviešu Strēlnieku laukumā 1 un uz Rīgas pašvaldībai piederošās zemes Latviešu Strēlnieku laukumā 3.

Laika gaitā konstatēts, ka memoriālu nav iespējams izvietot vienā no zemes vienībām, nezaudējot tā māksliniecisko ideju un tā novietojuma proporcijas apkārtējās vides kontekstā. Taču, atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, memoriālam jāatrodas uz viena zemesgabala, kas ir īpašumā vienam īpašniekam.

Līdz ar to līgumu par būvprojekta izstrādi bija iespējams noslēgt tikai pēc juridisko šķēršļu pārvarēšanas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.