Ekonomika
Īpašums

Izsolē pārdod mirušā “Olainfarm” īpašnieka Maligina mantinieces īpašumu Jūrmalā1

Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Elektroniskajā izsolē piedāvā iegādāties zāļu ražotāja “Olainfarm” mirušā īpašnieka Valērija Maligina jaunākajai meitai Annai Emīlijai Maliginai un SIA “Dzīvokļi.lv” piederošu kopīpašumu – zemesgabalu un divas ēkas, kas atrodas Kāpu ielā 60, Jūrmalā, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

Sākumcena 173 600 eiro

Zemesgabala platība ir 712 kvadrātmetri. Uz tā atrodas dzīvojamā ēka ar kopējo platību 173,9 kvadrātmetri un šķūnis ar kopējo platību 7,2 kvadrātmetri.

Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 173 600 eiro. Izsoles solis ir 3000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Īpašuma vērtēšanu veica SIA “Interbaltija”.

Kopīpašnieki ir Anna Emīlija Maligina un “Dzīvokļi.lv”, piedzinējs ir “Dzīvokļi.lv”. Annai Emīlijai Maliginai kopīpašumā pieder viena trešdaļa domājamo daļu, “Dzīvokļi.lv” – divas trešdaļas.

Elektroniskā izsole sākās 2020.gada 16.janvārī, bet noslēgsies pirmdien, 17.februārī, plkst.13. Izsoli rīko zvērināts tiesu izpildītājs Mārtiņš Eglītis.

Pakļaujas tiesas lēmumam

Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze aģentūrai LETA sacīja, ka Valērija Maligina meitas Nika Saveļjeva un Irina Maligina atsavināja viņām piederošās Kāpu iela 60 īpašuma domājamās daļas SIA “Dzīvokļi.lv”.

Likums nosaka, ka nevienu personu nevar atstāt kopīpašumā, ja tā nevēlas. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā apmierināja “Dzīvokļi.lv” prasību par kopīpašuma sadali.

“Šajā situācijā viens no kopīpašniekiem ir mana meita, un diemžēl mantojuma lietā situācija ir tāda, kāda tā ir, tāpēc

bērnam ne vienmēr ir iespējas realizēt savas tiesības pastāvošo likumu dēļ.

Likums nosaka noteiktu procedūru – kārtību, kādā šis tiesības tiek realizētas, diemžēl abu pusmāsu – Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas – lēmumi ir pretēji Annas Emīlijas Maliginas interesēm, taču likums šādu situāciju pieļauj.

Arī Jūrmalas pilsētas Bāriņtiesas viedoklis nesaskanēja ar tiesas nolemto,” skaidroja Baldere-Sildedze.

Viņa pieļāva, ka, visticamāk, ja kopīpašnieces būtu visas trīs Valērija Maligina meitas un būtu iespēja vienoties, tad gadījumā, ja tiktu pieņemts lēmums par šī īpašuma pārdošanu, brīvā tirgū visticamāk būtu iespēja iegūt augstāku cenu.

Vēl ir vairāki īpašumi par kuriem lemj tiesa

Tāpat Baldere-Sildedze informēja, ka šī ir pirmā izsole, kurā tiek pārdotas kāda Annas Emīlijas Maliginas kopīpašuma daļas, bet vēl esot kādi seši vai septiņi īpašumi, kuriem arī gaidāmi tiesas spriedumi par kopīpašuma izbeigšanu.

Kompānija “Dzīvokļi.lv” reģistrēta 2010.gadā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Marks Peisahovičs.

Uzziņa:

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas rajona tiesa pērn 18.jūlijā lēma nodrošināt Annas Emīlijas Maliginas prasību pret Irinu Maliginu un Niku Saveļjevu par mantojuma sadali.

Tiesa aizliedza vecākajām māsām atsavināt viņām piederošās domājamās daļas SIA “Olmafarm”, ierakstot Uzņēmumu reģistrā aizlieguma atzīmi par labu Annai Emīlijai Maliginai. Šis tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Baldere-Sildedze iepriekš informēja, ka Anna Emīlija Maligina 2019.gada 19.jūnijā vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par tēva atstātā mantojuma sadali, jo

Saistītie raksti
ar vecākajām māsām nav iespējama labprātīga vienošanās.

Valērijs Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Maligins tieši un pastarpināti caur SIA “Olmafarm” bija lielākais “Olainfarm” īpašnieks. “Olmafarm” pilnībā piederēja Maliginam. “Olmafarm” piederēja 42% daļu, bet Maliginam 26% akciju, liecina biržas “Nasdaq Riga” dati.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Lidojam vairāk, bet vai “Zaļais kurss” neapcirtīs spārnus?
22 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Metāla izstrādājumu ražotāja “Valpro” apgrozījums un peļņa samazinājusies 1
22 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Pateicoties ūdens pieplūdumam un HES darbībai, elektrības cena strauji krīt
23 stundas

Lasītākie raksti

DT
Dace Terzena
Latvijā
Kāpēc Latvijai vajadzīgi Makašāni. Saruna ar Gundegu un Antonu Rancāniem
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Sestdien gaidāms postošs vējš; spēkā arī brīdinājums par nokrišņiem
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Auto ietriecas kokā: smags negadījums Jēkabpils pusē
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO. Porziņģis pēc pauzes atsāk ar “double-double”; Bertānam desmit punkti
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Tapis likumprojekts par prostitūtu izmantotāju sodīšanu un korekcijas programmām
1 stunda