Publicitātes foto

Izvērtējot AS “Latvijas valsts meži” iesniegumu, Konkurences padome soda trīs uzņēmumus 2

AS “Latvijas valsts meži” (LVM), konstatējot pazīmes, kas norāda uz saskaņotu pretendentu rīcību piedāvājumu sagatavošanā un iesniegšanā, ar aizdomām par iespējamu aizliegtu vienošanos starp iepirkuma pretendentiem vērsās Konkurences padomē (KP), kā rezultātā atklāts triju uzņēmumu kartelis un tiem piemērots naudas sods – 163 630 EUR.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
TV24
Zaržeckis: Visliekāko nodokli vajadzētu uzlikt cukuram
Lasīt citas ziņas

Saņemot iesniegumu ar informāciju no LVM un veicot izpēti, Konkurences padome atklājusi triju uzņēmumu karteli piecos AS “Latvijas valsts meži” izsludinātajos iepirkumos par enerģētiskās koksnes pievešanas, šķeldošanas, uzglabāšanas un transportēšanas pakalpojumu sniegšanu, slēdzot vispārīgo vienošanos, un pieņēmusi lēmumu sodīt uzņēmumus SIA “AKE LOĢISTIKA”, SIA “LATGALES MULČA”, SIA “MG Auto LTD”.

LVM “Koksnes produktu ražošana un piegāde” direktora vietnieks Andris Meirāns uzsver:

CITI ŠOBRĪD LASA
“Šī nav pirmā reize, kad ar aizdomām par aizliegtu vienošanos vairāku iepirkuma dalībnieku starpā vēršamies pie Konkurences padomes. LVM arī turpmāk rūpīgi sekos līdzi un vērtēs katru konkursos saņemto uzņēmēju pieteikumu, lai nepieļautu nelikumīgas darbības.”

Konkurences padome raksta: “Informāciju par iespējamu aizliegtu vienošanos starp SIA “AKE LOĢISTIKA”, SIA “LATGALES MULČA” un SIA “MG Auto LTD” KP saņēma no AS “Latvijas valsts meži”, pasūtītājam konstatējot pazīmes, kas norāda uz saskaņotu pretendentu rīcību piedāvājumu iesniegšanā. Saņemtā un izmeklēšanas laikā iegūtā papildu informācija liecināja, ka uzņēmumu sagatavotie piedāvājumi LVM iepirkumos laikā no 2018. līdz 2022. gadam ir salīdzināmi gan saturiski, gan pēc piedāvājuma iesniegšanas veida un nav sagatavoti neatkarīgi.

Izpētes laikā KP konstatēja, ka četros no pieciem iepirkumiem visu uzņēmumu piedāvājumi Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) iesniegti no vienas IP adreses, kā arī divi no tirgus dalībniekiem ir reģistrējušies EIS ar vienu elektroniskā pasta adresi. Aizliegtu vienošanos starp uzņēmumiem apstiprina arī KP procesuālajās darbībās noskaidrotais, ka SIA “AKE LOĢISTIKA” pārstāvji ir bijuši iesaistīti visu sodīto uzņēmumu iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā un iesniegšanā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.