Šīs nedēļas nogalē četras reizes dienā Cesvainē tiks piedāvāta pusotru stundu ilga ekskursija ar gidu pa pilsmuižu, parku un pilsētu. Pils telpās remontdarbu dēļ gan nevarēs iekļūt.
Šīs nedēļas nogalē četras reizes dienā Cesvainē tiks piedāvāta pusotru stundu ilga ekskursija ar gidu pa pilsmuižu, parku un pilsētu. Pils telpās remontdarbu dēļ gan nevarēs iekļūt.
Foto: Agris Veckalniņš

Izzinošas ekskursijas, lauku labumi un aktīvā atpūta! Kur doties baudīt brīvdienas? 2

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Ceļotāju ilgi gaidītais brīdis ir klāt – beidzot tūrisma uzņēmēji var aicināt ciemos, piedāvājot gan izzinošas ekskursijas uz dabas un kultūrvēstures apskates objektiem, gan dažādas izklaides, aktīvās atpūtas nodarbes un lauku labumus.

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Temperatūra mainīsies! Briča pirmās prognozes par laiku augustā 16
12 stundas
ME
Medības
Medības
VIDEO. Lūsis bija jau 15 metru attālumā un šņākdams nāca virsū…Arvien biežāk ziņo par “drosmīgajiem” lāčiem, vilkiem un lūšiem 32
14 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Japānas varasiestādes neielaida valstī iepriekšējās sodāmības dēļ? Sporta žurnālistam no Latvijas olimpiskās spēles beidzas pāragri 72
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Sagaidot epidemioloģiski piemērotu laiku, kad saslimšana ar koronavīrusu ir būtiski samazinājusies, asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) šajā nedēļas nogalē rīko kampaņu “Atvērtās dienas laukos”, lai mudinātu cilvēkus iekustēties šīs vasaras Latvijas apceļošanai un uzmundrinātu arī tūrisma nozarē strādājošos, kurus ilgā dīkstāve ļoti nomākusi.

 

Sezonas atklāšanā – pārsteigumi

Lielākā daļa kampaņā “Atvērto durvju dienas 2021” piedāvāto aktivitāšu ir veidotas tieši šim pasākumam. Tā laikā varēs ne tikai baudīt tradicionālus un ierastus tūrisma pakalpojumus, bet arī interesanti atpūsties, nakšņot visdažādākajās vietās un iepazīties ar neparastiem apskates objektiem, par kuriem vairumam ceļotāju, iespējams, līdz šim nav bijusi nekāda nojausma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, pārsteigt varētu apiterapijas (bišu) namiņš, alķīmijas laboratorija, neparasta pirtiņa un kāda sen neapmeklēta muiža vai pils (Cesvaine, Stāmeriena), kas atdzimusi no jauna.

“Šogad visi dalībnieki ir īpaši domājuši, lai pie viņiem būtu iespējams viesoties droši, saņemot gan daudzveidīgus pakalpojumus, gan labas atlaides gatavotajiem produktiem. Piedaloties Atvērtajās dienās, ceļotāji var sevi palutināt, atpūsties un priecāties, gūstot pozitīvas emocijas un vienlaikus atbalstot saimniekus lauku reģionos, kuri jau martā drosmīgi pieteicās dalībai šajā kampaņā, nezinot, vai tā vispār būs īstenojama,” uzsver asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

 

Izklaides kurzemnieku gaumē

Atvērtajās dienās Mārtiņš un Kristīne Cukuri Priekules novada Paplakā piedāvās meklēt zelta dālderu podu. Atbildi, kas slēpjas aiz šīs intrigas, droši vien varēs atrast, darbojoties viņu keramikas darbnīcā. Savukārt ar jo­kiem ceļotājus uzņems Bērz­ciema “Dieniņās” (Engures nov.), kur 11. jūnijā plkst. 17 tiks spēlēts tejāters – stāvizrāde “Kas ciemā ­jauns?” ar pašas saimnieces un kaimiņienes piedalīšanos. Jautrošanās turpināsies 13. jūnija pusdienlaikā, kad skatītāji arī dabūs nogaršot kūpinātas zivis un zivju zupu.

Talsu novada Sārājos pastaigu dzērveņu audzēšanas saimniecībā būs iespējams apvienot ar ogu ēšanu un lasīšanu līdzņemšanai, bet Grobiņas novada “Purvičos” – izstaigāt sajūtu takas, tostarp baskāju taku, labirintu un aplūkot vides objektus, kurus saimnieks taisījis no koka pats savām rokām.

Zirņu pagasta “Ziķi” (Saldus nov.) gida pavadībā izrādīs saimniecību, kurā nodarbojas ne tikai ar tradicionālo piena lopkopību un graudkopību, bet arī audzē ābolus, rabarberus un strausus, par kuriem būs īpašs stāsts. Par pārsteigumu varētu izvērsties viesošanās te iekārtotajā kinofoto vēstures muzejā.

 

Vidzem­es garšas un tehniskie risinājumi

Alojas novada Ungurpilī apmeklētājus pārsteigs vasaras pirmās ogas – ēdamie sausserži. Ar šīs Latvijā mazzināmās kultūras labajām īpašībām, audzēšanas un pārstrādes knifiem iepazīstinās “Lielkalnu” saimnieki Aija un Dainis, kuri pēc ekskursijas pa ogulāju dārzu vedīs uz izremontēto lauku māju, lai pie tases zāļu tējas ar medu nogaršotu ogas un no tām tapušos daudzveidīgos produktus.

12. jūnijā ne mazāk interesantas atklāsmes sniegs “Lejas Varicēnu” (Smiltenes nov.) permakultūras saimniecība, kur, piedaloties radošajā darbnīcā, ikviens varēs izgatavot solāro akumulatoru lādētāju pats. Bet ar to apmeklējums vēl nebeigsies, jo saimnieki piedāvā apskatīt aktīvo māju “Trian-S”, pašu veidotas saules paneļu un kolektoru sistēmas, izmēģināt kājminamu veļas mašīnu un citas kinētiskās iekārtas, kuras darbināmas, minot pedāļus, iepazīt dažādus permakultūras elementus, kā arī apbrīnot Hobitu namiņu, kuru būvējusi pusaudze ar palīgiem.

Atvērtajās dienās plkst. 12 un 15 visi uz aktīvām pagalma spēlēm aicināti Skrīveros, Daugavas ielā 82. Jārēķinās ar pusotru stundu ilgu darbošanos, kuras laikā īpašs izaicinājums gaida tos, kuri līdz šim domājuši, ka piens rodas veikalā vai ledusskapī, jo vajadzēs izslaukt gotiņu. Tomēr uztraukumam nav pamata – dzīvu lopiņu vasaras karstumā pilsētas ielās neviens nevedīs.

 

Laivo Sēlijā!

Maija lietavas gandrīz visās Latvijas upēs paaugstināja ūdens līmeni, kas īsti pa prātam bija laivotājiem, tādēļ Atvērtajās dienās biedrība “Sēlijas laivas” Aknīstes pagastā aicina piedalīties ne vien izzinošā ekskursijā par laivošanas kultūru, iepazīstinot ar dažādu veidu laivām, to atšķirībām un izcelsmi, bet arī iemērkt airus Dienvidsusējas upes ūdeņos, izvēloties tīkamāko – kajaku, kanoe vai bļodveida laivu.

Maršruts: Skārdupīte–Kazukrogs (apmēram viena stunda) ar iespēju to pagarināt līdz Elkšņiem (vēl divas stundas klāt), kur iespējams nobaudīt Sēlijā slaveno Alīdas kafeju, jo tās ražotāja Jolanta arī piedalās šajā ceļošanas kampaņā. Viņa piedāvā pie kafijas tases patērzēt par dzīvi laukos, apmeklēt savu cigoriņlauku, skudru pūzni un izšūpoties lielajās šūpolēs zem ozola. Ja ciemiņiem šāda atpūta būs pa prātam, varēs iznomāt divriteņus, lai nesteidzīgi izbaudītu skaisto Sēlijas dabu. Savukārt pa Daugavu iespējama vizināšanās ar kuģīti “Baltā kaza” no Jaunjelgavas.

 

Latgale rullē

Kas gan būtu ciemošanās Latgalē bez latgaliešu ēdienu, dzērienu baudīšanas un viesmīlīgās uzņemšanas! Izņēmums nebūs arī Atvērtajās dienās, kad Jānis Krivtežs Malnavā, Kļavu ielā 11, rādīs, kā mājās pagatavot šmohito kokteiļus, kuru pamatā ir pēc tradicionālās receptes gatavotā šmakovka. Toties latgaļu sentēvu alus “Kolnasāta” darīšanas noslēpumus atklās Dainis Rakstiņš Bērzpilī, Stacijas ielā 4 (Balvu nov.). Tur varēs noskaidrot, cik viegli vai grūti ir samalt graudus rokas dzirnavās, un bērniem būs ļauts pabarot aitiņas ar saimnieka sarūpētiem kārumiem.

“Mežs ir dziesmas un valodas sākums, mežs ir cilvēces šūpulis…” ap divu stundu garu ekskursiju ar šādu moto 11. un 12. jūnijā plkst. 14 Egļavas (Viļakas nov.) mežniecības muzejā sagatavojis tā vadītājs Aldis Pušpurs. Tikšanās noslēgumā būs cienāšanās ar pašceptu maizi, ievārījumu un citiem gardumiem.

Tilžā, Krasta ielā 3 (Balvu nov.), Kaspars Romanovs ceļotājiem izrādīs savu retro motociklu kolekciju un drosmīgākie varēs kopā ar viņu doties nelielā izbraucienā ar kādu no restaurētajiem spēkratiem.

 

Ieteikumi labākam ceļojumam

Atvērto dienu laikā Juris Kambars Dobelē (Ausmas ielā 1A) saviem viesiem dos unikālu iespēju piedalīties vara rotu un bļodu kalšanā.
Publicitātes foto

Publicitātes foto

Tā kā Atvērto dienu piedāvājumā ir teju divarpussimta apskates vietu, pat ļoti prasmīgi plānojot ceļojumu, šajā nedēļas nogalē nebūs iespējams tās visas apmeklēt. Lai izvēlētos saistošākos, personīgajām interesēm atbilstošākos objektus, jāapmeklē vietne www.celotajs.lv/atvertasdienas, kur atrodama arī karte un informācija par visu dalībnieku piedāvājumiem un atlaidēm.

SAISTĪTIE RAKSTI

Drukāta pasākuma karte meklējama visos Latvijas tūrisma informācijas centros, “Circle K Latvia” degvielas uzpildes stacijās un kampaņas tūrisma vietās.

Plānojot savu ceļojumu pa Latviju, tomēr jāņem vērā, ka dažās vietās piedāvājuma laiki var nebūt pieejami visas kampaņas dienas no plkst. 10 līdz 18 vai arī notiek tikai noteiktos laikos, un pirms došanās ceļā vienmēr jāsazinās ar saimniekiem, lai viņi apstiprinātu ierašanos. Tas svarīgi arī tādēļ, ka pandēmija vēl nav beigusies un jāturpina ievērot valstī esošos drošības pasākumus, tostarp distancēšanos un masku lietošanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
Kaspars Kovaļenko: Putnu audzēšanā jāņem vērā arī infekcijas slimību risks 1
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. VIDEO. Jelgavas novadā aizdegušies rugāji un labības lauks 16 hektāru platībā 13
13 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Eksperte: Jau gadiem spēkā ir regulējums uz latvāņiem, bet tie joprojām izplatās. Ko tas nozīmē? 26
1 diena
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Varam teikt, ka esam pasaules līmenī” Latvijā ražotie disku arkli pieprasīti Kanādā un pat Islandē 19
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Temperatūra mainīsies! Briča pirmās prognozes par laiku augustā 16
12 stundas
ME
Medības
Medības
VIDEO. Lūsis bija jau 15 metru attālumā un šņākdams nāca virsū…Arvien biežāk ziņo par “drosmīgajiem” lāčiem, vilkiem un lūšiem 32
14 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Japānas varasiestādes neielaida valstī iepriekšējās sodāmības dēļ? Sporta žurnālistam no Latvijas olimpiskās spēles beidzas pāragri 72
16 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Maestro atvadās no lielajām skatuvēm, tukšie tiesnešu krēsli un “nav soliņu, nav problēmu”? Nedēļas notikumu apskats 57
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. VIDEO. Jelgavas novadā aizdegušies rugāji un labības lauks 16 hektāru platībā 13
13 stundas
Lasīt citas ziņas
IT
Iveta Tomsone
Laukos
“Kur mūsu nauda?” Gaļas liellopu audzētāji ziņo par iespējamu krāpšanu organizētā grupā 56
4 dienas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja. “Žēloties nav laika. Jāstrādā!” Kādu birumu lauku saimniekiem sola no karstuma un sausuma cietušās druvas? 5
3 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
Kāds nogriež kātus gandrīz plikus, citam tie vēl kupli. Raut vai neraut tomātu lapas? 5
4 dienas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Kumeļš un desmit govis pagalam!” No dunduru izplatītās bīstamās kaites krīt lopi 70
4 dienas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Nebūs kas audzē cūkas!” Cūku mērī zaudētas 5000 sivēnmātes un viena saimniecība 26
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Zemnieki satraukušies: karstā laika ietekmē samazinājusies graudu raža 19
5 dienas
LE
LETA
Veselam
Iedzīvotājs Latvijā prasījis kompensēt Covid-19 vakcīnas radītās blaknes 20
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Krāpnieki ir ieguvuši pieeju jūsu internetbankai!” Publicēta īsta saruna ar noziedznieku 35
7 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Ieraudzīju kaut ko melnu!” Makšķernieks izglābj Daugavā ielēkušu meiteni
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Harijs Vītoliņš kļūst par Latvijas vīriešu hokeja izlases galveno treneri 17
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijas komanda 3×3 basketbola turnīrā cīnīsies par labāku vietu “play-off” turnīrā 4
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Aicina izvērtēt izklaides parkā “Avārijas brigāde” notikušā pasākuma organizatoru rīcību Covid-19 izplatības ierobežošanai 23
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Temperatūra mainīsies! Briča pirmās prognozes par laiku augustā 16
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Jāsaprot, vai šī tiešām ir visadekvātākā metode!” Dzintars par obligātās vakcinācijas noteikšanu pedagogiem 37
3 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Soctīklotāji smīn, ka latvieši sajaukuši olimpiskās spēles ar Eirovīziju – tērpi spoži, bet cik spoži rezultāti? 29
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar koncertiem fon Stricka villas dārzā atzīmēs komponista Imanta Kalniņa 80.jubileju 2
15 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Maestro atvadās no lielajām skatuvēm, tukšie tiesnešu krēsli un “nav soliņu, nav problēmu”? Nedēļas notikumu apskats 57
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magones vīrs Žanis nodzen bērniem matus “Uģa Kuģa stilā”
17 stundas
VV
Vivanta Volkova
Stāsti
Muzejs stacijā un “Kultūršķūnis”. Kā Stumburu ģimene atjauno izsolē nopirkto staciju un veido vietējo kultūrtelpu 4
16 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: 1932. gadā Dāliņš pirmoreiz uzstādīja pasaules rekordu un ar tādu statusu ieradās Kalifornijā. Olimpiskos sasniegumus atceroties.. 7
11 stundas
Inita Šteinberga
Ziņas
no cauruļu atgriezumiem uzmeistarot upeņu lasāmo ietaisi? 4
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Svelme neatkāpsies. Cik ilgi Latviju atkal pārņems karstums? 18
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Izdevēja, žurnāliste Inga Gorbunova: “Lukašenko ir cilvēks ar diagnozi. Viņš neapstāsies!” 150
1 diena
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Ieraudzīju kaut ko melnu!” Makšķernieks izglābj Daugavā ielēkušu meiteni
22:22
LE
LETA
Ziņas
Nīderlande atceļ vasaras mūzikas festivālus 2
21:57
LE
LETA
Ziņas
Lietuvā iedzīvotāji protestē pret nelegālo migrantu izmitināšanu Rūdninku poligonā 5
21:21