Šīs nedēļas nogalē četras reizes dienā Cesvainē tiks piedāvāta pusotru stundu ilga ekskursija ar gidu pa pilsmuižu, parku un pilsētu. Pils telpās remontdarbu dēļ gan nevarēs iekļūt.
Šīs nedēļas nogalē četras reizes dienā Cesvainē tiks piedāvāta pusotru stundu ilga ekskursija ar gidu pa pilsmuižu, parku un pilsētu. Pils telpās remontdarbu dēļ gan nevarēs iekļūt.
Foto: Agris Veckalniņš

Izzinošas ekskursijas, lauku labumi un aktīvā atpūta! Kur doties baudīt brīvdienas? 2

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Ceļotāju ilgi gaidītais brīdis ir klāt – beidzot tūrisma uzņēmēji var aicināt ciemos, piedāvājot gan izzinošas ekskursijas uz dabas un kultūrvēstures apskates objektiem, gan dažādas izklaides, aktīvās atpūtas nodarbes un lauku labumus.

LA
LA.LV
Stāsti
“Lūdzu, piedodiet par mūsu stulbumu un vieglprātību…”: latviete atklāj baisu pieredzi, kā viņas vīru dažās dienās “aprija” kovids 53
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Ne jau Šlesers vai Gobzems šķeļ sabiedrību, bet Pavļuts,” Helmanis uzskata, ka veselības ministram jāatkāpjas 175
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Nepaiet ne minūte, kad jau dzirdu sirēnas no visām pusēm…”: mūziķis Jānis Jubalts lidostā ievārījis pamatīgas ziepes 22
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sagaidot epidemioloģiski piemērotu laiku, kad saslimšana ar koronavīrusu ir būtiski samazinājusies, asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) šajā nedēļas nogalē rīko kampaņu “Atvērtās dienas laukos”, lai mudinātu cilvēkus iekustēties šīs vasaras Latvijas apceļošanai un uzmundrinātu arī tūrisma nozarē strādājošos, kurus ilgā dīkstāve ļoti nomākusi.

 

Sezonas atklāšanā – pārsteigumi

Lielākā daļa kampaņā “Atvērto durvju dienas 2021” piedāvāto aktivitāšu ir veidotas tieši šim pasākumam. Tā laikā varēs ne tikai baudīt tradicionālus un ierastus tūrisma pakalpojumus, bet arī interesanti atpūsties, nakšņot visdažādākajās vietās un iepazīties ar neparastiem apskates objektiem, par kuriem vairumam ceļotāju, iespējams, līdz šim nav bijusi nekāda nojausma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, pārsteigt varētu apiterapijas (bišu) namiņš, alķīmijas laboratorija, neparasta pirtiņa un kāda sen neapmeklēta muiža vai pils (Cesvaine, Stāmeriena), kas atdzimusi no jauna.

“Šogad visi dalībnieki ir īpaši domājuši, lai pie viņiem būtu iespējams viesoties droši, saņemot gan daudzveidīgus pakalpojumus, gan labas atlaides gatavotajiem produktiem. Piedaloties Atvērtajās dienās, ceļotāji var sevi palutināt, atpūsties un priecāties, gūstot pozitīvas emocijas un vienlaikus atbalstot saimniekus lauku reģionos, kuri jau martā drosmīgi pieteicās dalībai šajā kampaņā, nezinot, vai tā vispār būs īstenojama,” uzsver asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

 

Izklaides kurzemnieku gaumē

Atvērtajās dienās Mārtiņš un Kristīne Cukuri Priekules novada Paplakā piedāvās meklēt zelta dālderu podu. Atbildi, kas slēpjas aiz šīs intrigas, droši vien varēs atrast, darbojoties viņu keramikas darbnīcā. Savukārt ar jo­kiem ceļotājus uzņems Bērz­ciema “Dieniņās” (Engures nov.), kur 11. jūnijā plkst. 17 tiks spēlēts tejāters – stāvizrāde “Kas ciemā ­jauns?” ar pašas saimnieces un kaimiņienes piedalīšanos. Jautrošanās turpināsies 13. jūnija pusdienlaikā, kad skatītāji arī dabūs nogaršot kūpinātas zivis un zivju zupu.

Talsu novada Sārājos pastaigu dzērveņu audzēšanas saimniecībā būs iespējams apvienot ar ogu ēšanu un lasīšanu līdzņemšanai, bet Grobiņas novada “Purvičos” – izstaigāt sajūtu takas, tostarp baskāju taku, labirintu un aplūkot vides objektus, kurus saimnieks taisījis no koka pats savām rokām.

Zirņu pagasta “Ziķi” (Saldus nov.) gida pavadībā izrādīs saimniecību, kurā nodarbojas ne tikai ar tradicionālo piena lopkopību un graudkopību, bet arī audzē ābolus, rabarberus un strausus, par kuriem būs īpašs stāsts. Par pārsteigumu varētu izvērsties viesošanās te iekārtotajā kinofoto vēstures muzejā.

 

Vidzem­es garšas un tehniskie risinājumi

Alojas novada Ungurpilī apmeklētājus pārsteigs vasaras pirmās ogas – ēdamie sausserži. Ar šīs Latvijā mazzināmās kultūras labajām īpašībām, audzēšanas un pārstrādes knifiem iepazīstinās “Lielkalnu” saimnieki Aija un Dainis, kuri pēc ekskursijas pa ogulāju dārzu vedīs uz izremontēto lauku māju, lai pie tases zāļu tējas ar medu nogaršotu ogas un no tām tapušos daudzveidīgos produktus.

12. jūnijā ne mazāk interesantas atklāsmes sniegs “Lejas Varicēnu” (Smiltenes nov.) permakultūras saimniecība, kur, piedaloties radošajā darbnīcā, ikviens varēs izgatavot solāro akumulatoru lādētāju pats. Bet ar to apmeklējums vēl nebeigsies, jo saimnieki piedāvā apskatīt aktīvo māju “Trian-S”, pašu veidotas saules paneļu un kolektoru sistēmas, izmēģināt kājminamu veļas mašīnu un citas kinētiskās iekārtas, kuras darbināmas, minot pedāļus, iepazīt dažādus permakultūras elementus, kā arī apbrīnot Hobitu namiņu, kuru būvējusi pusaudze ar palīgiem.

Atvērtajās dienās plkst. 12 un 15 visi uz aktīvām pagalma spēlēm aicināti Skrīveros, Daugavas ielā 82. Jārēķinās ar pusotru stundu ilgu darbošanos, kuras laikā īpašs izaicinājums gaida tos, kuri līdz šim domājuši, ka piens rodas veikalā vai ledusskapī, jo vajadzēs izslaukt gotiņu. Tomēr uztraukumam nav pamata – dzīvu lopiņu vasaras karstumā pilsētas ielās neviens nevedīs.

 

Laivo Sēlijā!

Maija lietavas gandrīz visās Latvijas upēs paaugstināja ūdens līmeni, kas īsti pa prātam bija laivotājiem, tādēļ Atvērtajās dienās biedrība “Sēlijas laivas” Aknīstes pagastā aicina piedalīties ne vien izzinošā ekskursijā par laivošanas kultūru, iepazīstinot ar dažādu veidu laivām, to atšķirībām un izcelsmi, bet arī iemērkt airus Dienvidsusējas upes ūdeņos, izvēloties tīkamāko – kajaku, kanoe vai bļodveida laivu.

Maršruts: Skārdupīte–Kazukrogs (apmēram viena stunda) ar iespēju to pagarināt līdz Elkšņiem (vēl divas stundas klāt), kur iespējams nobaudīt Sēlijā slaveno Alīdas kafeju, jo tās ražotāja Jolanta arī piedalās šajā ceļošanas kampaņā. Viņa piedāvā pie kafijas tases patērzēt par dzīvi laukos, apmeklēt savu cigoriņlauku, skudru pūzni un izšūpoties lielajās šūpolēs zem ozola. Ja ciemiņiem šāda atpūta būs pa prātam, varēs iznomāt divriteņus, lai nesteidzīgi izbaudītu skaisto Sēlijas dabu. Savukārt pa Daugavu iespējama vizināšanās ar kuģīti “Baltā kaza” no Jaunjelgavas.

 

Latgale rullē

Kas gan būtu ciemošanās Latgalē bez latgaliešu ēdienu, dzērienu baudīšanas un viesmīlīgās uzņemšanas! Izņēmums nebūs arī Atvērtajās dienās, kad Jānis Krivtežs Malnavā, Kļavu ielā 11, rādīs, kā mājās pagatavot šmohito kokteiļus, kuru pamatā ir pēc tradicionālās receptes gatavotā šmakovka. Toties latgaļu sentēvu alus “Kolnasāta” darīšanas noslēpumus atklās Dainis Rakstiņš Bērzpilī, Stacijas ielā 4 (Balvu nov.). Tur varēs noskaidrot, cik viegli vai grūti ir samalt graudus rokas dzirnavās, un bērniem būs ļauts pabarot aitiņas ar saimnieka sarūpētiem kārumiem.

“Mežs ir dziesmas un valodas sākums, mežs ir cilvēces šūpulis…” ap divu stundu garu ekskursiju ar šādu moto 11. un 12. jūnijā plkst. 14 Egļavas (Viļakas nov.) mežniecības muzejā sagatavojis tā vadītājs Aldis Pušpurs. Tikšanās noslēgumā būs cienāšanās ar pašceptu maizi, ievārījumu un citiem gardumiem.

Tilžā, Krasta ielā 3 (Balvu nov.), Kaspars Romanovs ceļotājiem izrādīs savu retro motociklu kolekciju un drosmīgākie varēs kopā ar viņu doties nelielā izbraucienā ar kādu no restaurētajiem spēkratiem.

 

Ieteikumi labākam ceļojumam

Atvērto dienu laikā Juris Kambars Dobelē (Ausmas ielā 1A) saviem viesiem dos unikālu iespēju piedalīties vara rotu un bļodu kalšanā.
Publicitātes foto

Publicitātes foto

Tā kā Atvērto dienu piedāvājumā ir teju divarpussimta apskates vietu, pat ļoti prasmīgi plānojot ceļojumu, šajā nedēļas nogalē nebūs iespējams tās visas apmeklēt. Lai izvēlētos saistošākos, personīgajām interesēm atbilstošākos objektus, jāapmeklē vietne www.celotajs.lv/atvertasdienas, kur atrodama arī karte un informācija par visu dalībnieku piedāvājumiem un atlaidēm.

SAISTĪTIE RAKSTI

Drukāta pasākuma karte meklējama visos Latvijas tūrisma informācijas centros, “Circle K Latvia” degvielas uzpildes stacijās un kampaņas tūrisma vietās.

Plānojot savu ceļojumu pa Latviju, tomēr jāņem vērā, ka dažās vietās piedāvājuma laiki var nebūt pieejami visas kampaņas dienas no plkst. 10 līdz 18 vai arī notiek tikai noteiktos laikos, un pirms došanās ceļā vienmēr jāsazinās ar saimniekiem, lai viņi apstiprinātu ierašanos. Tas svarīgi arī tādēļ, ka pandēmija vēl nav beigusies un jāturpina ievērot valstī esošos drošības pasākumus, tostarp distancēšanos un masku lietošanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RE
Reklāmraksts
Laukos
ETERNIT bezazbesta šīferis – droša izvēle ikvienai saimniecībai! 1
3 dienas
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Gatis Apsītis-Ozoliņš: “Kāpēc baļķiem cenas kāpušas?” 7
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izbraukuma vakcinācija šodien notiks Valkā un Aucē 14
4 dienas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Nākotne laukos pozitīva, ja pievēršas modernizācijai un robotizācijai!” Zemnieki dalās pieredzē 12
5 dienas
LA
LA.LV
Stāsti
“Lūdzu, piedodiet par mūsu stulbumu un vieglprātību…”: latviete atklāj baisu pieredzi, kā viņas vīru dažās dienās “aprija” kovids 53
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Ne jau Šlesers vai Gobzems šķeļ sabiedrību, bet Pavļuts,” Helmanis uzskata, ka veselības ministram jāatkāpjas 171
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Nepaiet ne minūte, kad jau dzirdu sirēnas no visām pusēm…”: mūziķis Jānis Jubalts lidostā ievārījis pamatīgas ziepes 21
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šīs vakcīnas nepasargā no saslimšanas un letāla iznākuma:” pianists Vestards Šimkus publiski atklāj, ka nav un nebūs vakcinējies pret Covid-19 vīrusu 133
3 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Ušakovs ar savu “tvītu” ir izdarījis lielāku darbu nekā Vakcinācijas birojs 107
6 stundas
Lasīt citas ziņas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
“Ir pašvaldības, kurām nemaz neinteresē, ko bērni ēd!” Kas notiek skolu un bērnudārzu ēdnīcās? 10
12. oktobris, 2021
UG
Uldis Graudiņš

Laukos
Aizvadītās vasaras ekstrēmie dabas apstākļi ietekmēja visus lauksaimniekus. Kādu augļu un dārzeņu ražu izdevies šosezon izaudzēt? 3
11. oktobris, 2021
MS
Māra Skrīvele
Laukos
Neviena šķirne nav bez trūkumiem. Augļkopju pieredze un novērojumi par dažu ābeļu šķirņu audzēšanas īpatnībām 1
10. oktobris, 2021
MB
Māra Bērziņa
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība oktobrī. Kādi aizsardzības pasākumi jāveic?
9. oktobris, 2021
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Mājražotāju skaits pēdējo pāris gadu laikā krietni audzis. Kas to sekmējis? 2
9. oktobris, 2021
LE
LETA
Laukos
Codē atklāts nelegāls gaļas produktu ražošanas uzņēmums, kas produkciju piegādājis daudzviet Latvijā 18
8. oktobris, 2021
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevičs: Nespēja paredzēt sabiedrības reakciju ir kļuvusi par vienu no krīzes iemesliem 59
2 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ne jau Šlesers vai Gobzems šķeļ sabiedrību, bet Pavļuts,” Helmanis uzskata, ka veselības ministram jāatkāpjas 171
5 stundas
LA
LA
Ziņas
Vai nākotnē bez Covid-19 trešās potes varētu anulēt Covid-19 sertifikātu? 60
4 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Ziņas
Sirdscilvēks ar Sirdsdziesmu. In memoriam. Guntis Skrastiņš 4
4 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Ušakovs ar savu “tvītu” ir izdarījis lielāku darbu nekā Vakcinācijas birojs 107
6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Par pieminekļa moto izvēlēts aicinājums “Nebaidies!” – Leģenda. Gunārs Astra
58 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Vai četri darbinieki tagad jāved mājās no darba atsevišķi, ja tāpat visa diena pavadīta kopā? 11
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Varu baudīt sauli, okeānu, veselīgu pārtiku, peldēt, jogot un attīstīt starptautisku biznesu: mūzikas izdevēja Elita Mīlgrāve jau mēnesī dzīvo Tenerifē 11
3 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Ar dabas spēku pret slimošanu! Fitoterapeites pieredze: 5 labākās receptes vīrusu profilaksei
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Atbalstu uzņēmējiem algu subsīdijās maksās tikai vakcinētajiem. Kuras nozares nedrīkstēs pieteikties? 79
23 stundas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Balkondārzs rudenī: kādus krāšņus augus izvēlēties dobītē pie loga, kad ārā jau ir vēss?
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
“Lūdzu, piedodiet par mūsu stulbumu un vieglprātību…”: latviete atklāj baisu pieredzi, kā viņas vīru dažās dienās “aprija” kovids 53
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Liepnieks: Laikā, kad Eiropā viss normāli strādā, mēs sēdēsim un dedzināsim aizņemtu naudu 121
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No Covid-19 miris bijušais CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Krīzes nav vienādas, tāpēc ir grūti sagatavoties nākamajai.” Godmanis par sarežģīto krīzes vadības procesu 65
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule izmēģina citu pieeju, lai uzrunātu tos, kas nevakcinējas 57
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Latvieši rada robotu – kaitēkļu pētnieku. Kā tas strādā? 8
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas aicinājums krieviski tagad neliks uzreiz visiem skriet vakcinēties,” Siliņa par Klementjeva izteicieniem 1
14:53
Inita Šteinberga
Praktiski
Balti pleķi uz mārtiņrozēm? Baltā rūsa nav uzveicama – jālikvidē stādi
14:34
LL
Lilija Limane
Stāsti
Pirms 100 gadiem – pase vienmēr līdzi
14:33