Ja sabiedrība būtu labāk apguvusi veselības mācību, nebūtu tik liela Covid-19 izplatība? Atbild dakteris 44

Lelde Veinberga, TV24

Vai veselības mācības apgūšanas līmenis skolās ir saistīts ar izpratni par vīrusiem un zināšanām, kā rīkoties pandēmijas laikā? TV24 raidījumā “Domu filtrs” atbild Rīgas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas neirologs, Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras docētājs Kristaps Jurjāns.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Lasīt citas ziņas

Ja sabiedrībai būtu lielāka sapratne par principiem un veidiem, kā izplatās slimības, tad arī tā būtu gatavāka un vieglāk pieņemtu ierobežojumus. “Ja mums nav tās informācijas vai šo te elementāro priekšzināšanu, tad tādā gadījumā, kad mums uzliek kaut ko noteiktu darīt, mēs nesaprotam kāpēc,” skaidro ārsts.

Kritiskā domāšana ir būtiska, lai informācijas jūklī spētu veidot izvērtētus spriedumus. “Domu filtrs” paredzēts visām paaudzēm, bet jo īpaši jauniešiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raidījums tapis sadarbībā ar nodibinājumu fondu “TAVS ATBALSTS”, kas īsteno dažādus sociālus projektus, kā arī nodrošina kopfinansēšanas projektu platformas TavsAtbalsts.lv darbību.

Fonda vadītāja Inese Leoho-Čudare stāsta, ka iecere par šāda raidījuma veidošanu tapusi domājot, ko fonds var dot Latvijas jauniešiem un sabiedrībai kopumā, lai mūsdienu saspringtajos ģeopolitiskajos apstākļos un arī ikdienā arvien vairāk sāktu analizēt un izsvērt pieaugošo un pretrunīgo informācijas plūsmu.

Raidījuma “Domu filtrs” arhīvu meklē vietnē xtv.lv!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.