Skaidrojam. Kāpēc Izraēlā dzīvojošos arābus sauc par palestīniešiem, bet ebrejus nē? 33

Izraēlas valsts atrodas Palestīnas teritorijā. Tad kāpēc Izraēlā dzīvojošos arābus sauc par palestīniešiem, bet ebrejus ne – loģika prasītu arī šos ebrejus saukt par palestīniešiem? Šādu jautājumu kāds TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs uzdeva Iļjam Ļenskim, muzeja “Ebreji Latvijā” direktoram.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Viņš to novērtēja kā brīnišķīgu un aktuālu jautājumu.

“Patiesībā līdz aptuveni piecdesmitajiem gadiem par palestīniešiem galvenokārt sauca Palestīnas ebrejus, bet arābus attiecīgi sauca par Palestīnas arābiem līdzīgi kā, runājot par Ēģiptes arābiem,” norāda Ļenskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet piecdesmitajos gados, kad nodibinājās Izraēlas valsts, bet atlikusī Palestīnas teritorija tika daļēji okupēta no Jordānijas un Ēģiptes puses, tad sāka veidoties Palestīnas arābu identitāte, kas bija nošķirta, gan no Jordānijas, gan no Ēģiptes, gan Sīrijas arābiem, skaidro speciālists.

“Attiecīgi tad šie arābi sāka sevi dēvēt par Palestīnas arābiem. Protams, var spriest par to, kāda loma šeit bija padomju savienībai “tautas būvēšanas” procesā, bet tikai šajā laikā Palestīnas arābi sāka sevi šādi identificēt,” norāda Ļenskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.