Pasaulē
Eiropa

Kalniete: ES finansiālais atbalsts dalībvalstīm Covid-19 krīzes dēļ ir jāpalielina0


Sandra Kalniete.
Sandra Kalniete.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ārkārtas situācija prasa ārkārtas risinājumus, tāpēc Eiropas Savienības (ES) atbalsts dalībvalstīm ir jāpalielina, lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 radīto krīzi, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV).

Viņa aģentūrai LETA uzsvēra, ka Eiropas Parlamenta (EP) rīcībai Covid-19 izraisītās globālās krīzes apstākļos jābūt gudrai, mērķtiecīgai un efektīvai.

“Visām ES institūcijām, tā dalībvalstu valdībām ir jādara viss, lai ne tikai palēninātu epidēmijas izplatīšanos, bet arī nepieļautu Eiropas ekonomikas apstāšanos, kas savukārt var radīt nopietnas politiskas sekas,” norādīja EP deputāte un Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas viceprezidente.

Kā aģentūru LETA informēja EP deputātes Kalnietes palīgs Elīna Bīviņa, ceturtdien notiks EP ārkārtas plenārsēde, lai pieņemtu steidzamus lēmumus, kas ļautu dalībvalstīm pārvarēt Covid-19 radītās krīzes situāciju un nākotnē novērst tā radītās sekas.

Kā skaidroja Kalniete, deputātiem būs jābalso par trīs likumdošanas priekšlikumiem, pirmkārt, par Eiropas struktūrfondu līdzekļu pārplānošanu, kas ļautu finansējumam veselības aprūpei un mazo un vidējo uzņēmumu darbības nodrošināšanai novirzīt papildus 37 miljardus eiro, otrkārt, par ES Solidaritātes fonda finansējuma dubultošanu līdz 100 miljardiem eiro, lai novirzītu finanšu līdzekļus ārkārtas palīdzībai dalībvalstu veselības aprūpes sistēmās, treškārt, par būtisku atbalstu aviosatiksmē iesaistītajiem uzņēmumiem.

Kalniete pauda, ka koronavīrusa pandēmija ir ne tikai nepieredzēts satricinājums Eiropas veselības aprūpes sistēmām, bet arī liels šoks cilvēkiem un ekonomikai.

Tāpat viņa atzina, ka rīt balsos par šiem likumdošanas priekšlikumiem, jo ir svarīgi, lai sabiedrība pēc iespējas ātrāk saņemtu to atbalstu, uz ko tā cer – papildu finansējumu veselības aprūpei, ārkārtas risinājumus darba vietu saglabāšanai, atbalstu uzņēmējiem, uzsvēra EP deputāte.

“Mūsu uzdevums ir palīdzēt ES dalībvalstīm risināt sarežģīto situāciju, lai cilvēkiem un uzņēmumiem sniegtu drošības sajūtu,” norādīja ETP grupas viceprezidente.

EP ārkārtas plenārsēde ceturtdien notiks attālinātā režīmā un tās iespējami raitai norisei deputāti ir aicināti solidāri atbalstīt sagatavotos priekšlikumus, nenovilcinot lēmumu pieņemšanas procesu.

Kalniete pauda ka šī krīze ir mūsu cilvēciskuma un atbildības pārbaudījums, tāpēc ikvienam ir jāapzinās savu individuālo atbildību par līdzcilvēkiem, gan ievērojot sociālās distancēšanās normas, gan arī vienam otru atbalstot.

“Ārkārtas situācija prasa ārkārtas lēmumus, mums visiem jāpielāgojas jaunajai situācijai,” uzsvēra EP deputāte.
Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka Briselē ceturtdien notiks EP plenārsēde, kurā deputāti balsos par 37 miljardu eiro finansējuma novirzīšanu cīņā ar pandēmiju, kā arī par ES Solidaritātes fonda darbības jomas paplašināšanu, lai dalībvalstīm darītu pieejamus līdz 800 miljoniem eiro, kā arī spriedīs un balsos par noteikumiem, kas ļaus īslaicīgi atcelt ES noteikumus par lidostu laika nišām, lai apturētu tukšos lidojumus.

Pirmo reizi tiks izmantota balsošanas procedūra pa e-pastu, tā ļaujot balsojumos piedalīties arī deputātiem, kuri nevarēs piedalīties sēdē klātienē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Somijā nav reģistrēts neviens jauns Covid-19 gadījums
2 dienas
LE
LETA
Pasaulē
Pasauli pārsteidz tvitera konts, kas parādās, meklējot vārdu “rasists” 1
2 dienas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
“Honkongā baidās, ka viņu dzīvesveids, ko Ķīna solīja, ir apdraudēts!” Kādēļ tūkstoši aizceļo
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda