Foto: Shutterstock

Kameņu saime dārzam: traka iecere vai tomēr izcils dārznieka palīgs? 4

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Latvijas Biškopības biedrība par gada biti pasludinājusi zemes kameni (Bombus terrestris). Ir laba ideja vasaras māju saimniekiem – iegādāties kameņu saimes. Tās gan medu nenes, taču arī kopšanu neprasa. Turklāt tās apputeksnēs augus siltumnīcā un uz lauka.

Foto: Inita Šteinberga
CITI ŠOBRĪD LASA

“Kameņu saimes ir populāras apputeksnētājas profesionālajās siltumnīcās, taču tās vērts iegādāties arī maza dārziņa saimniekiem,” iesaka bitenieks un kameņu dzīves zinātājs Juris Šteiselis. Vēl viens no ieguvumiem – gan lieliem, gan maziem patīk vērot, kā skaistais kukainis rosās ziedos, kā tekalē iekšā un ārā no sava namiņa.

Iespējams iegādāties dažāda lieluma kameņu saimes, to cena: no 45 līdz 90 eiro atkarībā no saimes lieluma. Priekam pilnīgi pietiks ar mazāko saimīti, iesaka uzņēmuma A. M. Ozoli darbinieks Andris Vēliņš.

Iedrošinājumam var piebilst, ka kamenes nekad neuzbrūk. Tās iedzeļ ļoti reti – tikai tad, ja tiek piespiestas. Protams, tās aizstāvēs savu namiņu, taču to ligzdās nav paredzēta cilvēka iejaukšanās.

Speciālists iesaka kameņu stropiņu iegādāties ne agrāk kā maijā, kad iestājies stabili silts laiks un ziedu netrūkst. Ievietojot kamenes siltumnīcā, zem kartona stropiņa paliek paliktni un uz tā uzliek kādu plāksni, lai nebojā kondensāts. Dārzā novietojamais stropiņš ir ūdensnecaurlaidīgs.

Kameņu stropā rosība beigsies rudenī. Jaunās mātes pašas atradīs sev ziemošanas vietas. Tukšo kasti vēlams sadedzināt.

Kamenes nelido tālu, tāpēc čakli apputeksnēs augus ligzdas tuvumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.