Foto – LETA

Kapakmens – jātīra regulāri 0

Uzliktais kapakmens jākopj tāpat kā jebkurš priekšmets. Turklāt tas jādara regulāri, jo piemiņas zīme ir pakļauta visiem dabas untumiem.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
Krievijas diktators Putins ir gatavs veikt nelielu militāru operāciju pret kādu no Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Jo vairāk koku apkārt kapvietai, jo biežāk nāksies tīrīt. No koku, īpaši liepu, lapām pil izsvīdums, krājas ziedputekšņi, putekļi. Ja visa šī bagātība paliks, tā kļūs par augsni sūnām, ķērpjiem. Pašam akmenim tas ļaunumu nenodara (ja vien tas nav, piemēram, šūnakmens vai kāds cits jutīgs materiāls, taču tādi ir retums, un par to kopšanu speciālisti informēs), bet visvairāk cieš vizuālais izskats.

Kapakmeņu tīrīšanai veikalos var iegādāties dažādus ķīmiskos līdzekļus. Tie ir diezgan dārgi, un nav zināms, cik efektīvi. Praksē pārbaudīta metode – izmantot parasto dzeramo sodu (to lieto arī profesionāļi).

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīkojas šādi. Pieminekli krietni saslapina, ierīvē ar sodu un pēc kāda laiciņa nomazgā ar stingru plastmasas saru suku, kādas izmanto tualetes podu un vannu mazgāšanai. Pēc tīrīšanas akmens virsmas labi noskalo. Būs kā jaunas! Īsta, pulēta akmens virsmu nevar saskrāpēt pat ar drāšu suku, bet nezināma vai nepareizi lietota ķīmija to var sabojāt.

Ja patīk, akmenim var ļaut apsūnot – tas sevišķi iederas romantiskās lauku kapsētās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.