Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 314

Kāpēc mums ir tik mazas pensijas, ja ir nostrādāti vairāk nekā 40 darba gadi – kā var tagad izdzīvot ar 380 eiro pensiju? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Tie, kas tajā laikā gulēja pa grāvjiem, to pensija ir ap 200 eiro, bet cilvēkam, kas strādāja, izaudzinājis bērnus, tagad ir tikai mazliet vairāk. Šādu aktuālu jautājumu TV24 raidījuma “Uz līņijas” skatītāja uzdeva Egitai Garajai, VSAA Pensiju metodiskās vadības daļas vadītājai.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Diemžēl šis nav jautājums, uz kuru varu atbildēt. Jau deviņdesmitajos gados pensiju aprēķināšanai summas bija ļoti mazas, kas ietekmē pensionārus, kas pensijā devušies senāk. Šobrīd, ejot pensijā, cilvēki vairs nav tādā situācijā,” saka Garā. Viņa skaidro, ka tagad, ja cilvēks pensijā saņem tikai 300 eiro, tad ir jautājums, vai viņš pa saviem 64 gadiem ir savācis minimālos 15 darba stāža gadus un vispār strādājis.

Savukārt vecajiem cilvēkiem situācija diemžēl ir tā, kā tas ir, atzīst Garā, piebilstot, ka tad tiek piemēroti indeksi katru gadu, bet situācija ir bēdīga daudziem.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.