Brīdinājums “Nikns suns” uz sētas.
Brīdinājums “Nikns suns” uz sētas.
Foto: Renāte Briede/LETA

Katrs ceturtais nedara neko, lai pasargātu mājas. Paļaujamies uz drošām slēdzenēm un suņiem? 1

Vairums Latvijas iedzīvotāju savu mājokli uzskata par svarīgāko tiem piederošo īpašumu, taču gandrīz katrs ceturtais nedara neko, lai to pasargātu pret zādzībām, vēsta “Gjensidige Latvija” veiktā pētījuma rezultāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

“Gjensidige Latvija” Atlīdzību nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs iedzīvotāju paradumus skaidro ar to, ka ikdienā cilvēki mācās no savas pieredzes, tādēļ tie, kas kādreiz piedzīvojuši zādzību, ir daudz piesardzīgāki nekā tie, kas ar zādzībām nekad nav saskārušies.

Gandrīz puse (44%) aptaujāto paļaujas uz drošām slēdzenēm un ir iegādājušies apdrošināšanu, bet teju katrs ceturtais mājas drošību uztic sunim.

CITI ŠOBRĪD LASA

A. Kozirs skaidro, ka drošas slēdzenes nebūtu jāuztver kā būtiska aizsardzība pret nevēlamiem viesiem, bet gan kā pašsaprotama sastāvdaļa.

Arī zagļiem ir pieejamas dažādas iekārtas, lai tiktu galā pat ar visaugstākās kvalitātes slēdzenēm – viss ir laika jautājums.

“Tieši tādēļ ir ieteicams mājās ierīkot signalizāciju, kas varētu pievērst apkārtējo uzmanību nevēlamajiem viesiem, kā arī ziņotu īpašniekam par notiekošo mājās,” skaidro A. Kozirs.

Kā liecina “Gjensidige Latvija” pētījuma dati, signalizāciju savās mājās ierīkojuši ap 20% iedzīvotāju un ievērojami biežāk tai uzticas vīrieši (24%) nevis sievietes (14%).

Mājas drošību sunim uztic gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs, īpaši bieži (28%) lauku iedzīvotāji.

A. Kozirs norāda, ka suns nebūtu jāuzskata par kārtības nodrošinātāju mājās, taču tik tiešām arī suņa skaļa riešana var palīdzēt pievērst apkārtējo uzmanību notiekošajam un atturēt zagli no nozieguma.

Ir sākusies atvaļinājumu sezona, un iedzīvotāji dodas ārpus pilsētas baudīt silto laiku vai ceļo uz ārzemēm.

Pirms došanās prom ir nepieciešams apdomāt potenciālos drošības, tostarp zādzību riskus, un laikus parūpēties par drošību.

Aizvērti logi, drošas slēdzenes, signalizācija un kaimiņu informēšana ir pats pamats, kas būtu jāievēro pirms došanās prom uz ilgāku laiku.

Tāpat privātmāju īpašnieki nedrīkst aizmirst par pagalmu – zāles pļāvēji, velosipēdi, skūteri, batuti – visu ir nepieciešams droši noglabāt aiz aizslēgtām durvīm.

Ik gadu “Gjensidige Latvija” saņem ap 90 pieteikumiem par zādzībām, tādēļ ir svarīgi iekļaut savā apdrošināšanas polisē mantas apdrošināšanu, kas palīdzētu segt zaudējumus par nozagtajām iekārtām.

Lai atgādinātu iedzīvotājiem par nepieciešamību pievērst uzmanību mājokļa drošībai pret zādzībām, Valsts policija un “Gjensidige Latvija” aicina iedzīvotājus iepazīties ar drošības padomiem: www.drossmajoklis.lv.

Reprezentatīvu viedokļu pētījumu 2019. gada februārī veica tirgus pētījumu kompānija “Nielsen”. Pētījuma laikā aptaujāti 1600 Latvijas iedzīvotāji.

Reklāma
Reklāma

ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums.

“Gjensidige Latvija” ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus.

“Gjensidige Latvija” piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā, kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.