Krievu šovbiznesa zvaigzne Filips Kirkorovs.
Krievu šovbiznesa zvaigzne Filips Kirkorovs.
Foto: TASS/ SCANPIX/ LETA

Kirkorovs zaudē Eiropas tiesā: noraida Krievijas popzvaigznes sūdzību par aizliegumu viņam ieceļot Lietuvā 18

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) Strasbūrā ceturtdien nolēmusi noraidīt Krievijas popzvaigznes Filipa Kirkorova sūdzību par aizliegumu viņam ieceļot Lietuvā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

“Kopumā tiesa konstatēja, ka Lietuvas iestāžu vērtējums, kas balstījās uz pieteikuma iesniedzēja izteikumiem un uzvedību, nebija patvaļīgs vai nepamatots,” norādīja tiesa.

Lai pamatotu savu lēmumu, ECT atsaucās uz argumentiem, ka, regulāri sniedzot koncertus Krimā, Kirkorovs atbalstīja Krievijas valsts agresijas politiku un ka viņš sevi dēvēja par Krievijas diktatora Vladimira Putina “pārstāvi uz skatuves”.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tiesas ieskatā aizliegums Kirkorovam ieceļot Lietuvā nebija nesamērīgs, ņemot vērā valsts intereses, sabiedriskās kārtības intereses un Kirkorova rīcību.

“Lietuvas iestādes konstatēja, ka viņš [Kirkorovs] bija Krievijas propagandas instruments bijušās PSRS valstīs un ka, regulāri sniedzot koncertus Krimā, viņš atbalstīja Krievijas valsts agresijas politiku,” norādīja tiesa.

Lietuvas Augstākā administratīvā tiesa 2021.gada rudenī noraidīja Kirkorova apelācijas sūdzību par iebraukšanas aizliegumu. Spriedumā, kas bija galīgs un nepārsūdzams, tiesa atzina, ka Kirkorova rīcība radīja draudus valsts drošībai.

Kirkorovs tika iekļauts Lietuvas “melnajā sarakstā” pēc Ārlietu ministrijas pieprasījuma 2021.gada janvārī.

Ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis toreiz paziņoja, ka Kirkorovs, vairākkārt apmeklējot nelikumīgi anektēto Krimas pussalu, “apzināti noliedza Ukrainas teritoriālo vienotību un suverenitāti un tādējādi netieši attaisnoja Krievijas Federācijas agresīvās darbības”.

Kirkorovu, kurš ir Krievijas un Bulgārijas dubultpilsonis, nevēlamo personu sarakstā iekļāvušas arī Latvija un Igaunija

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.