Foto: Rebeka Žeire / LETA

Konceptuāli atbalsta prasību atvieglošanu LNOB valdes locekļa amata pretendentiem 0

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, lai paplašinātu potenciālo pretendentu loku nākotnes konkursiem uz Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekļa amatu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Neredzamās slepkavas: četri ikdienas ieradumi, kas nemanāmi bojā asinsvadus un palielina trombu attīstības risku
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem trīs datumiem, tev uzlikts īpašs “zīmogs” no pagātnes
TV24
“Neviens nevarēja saprast, kas tas par ieroci!” Slaidiņš atklāj interesantu incidentu “Zapad 2025” laikā
Lasīt citas ziņas

Grozījumus iesniegusi parlamenta Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Likumā plānots noteikt, ka saskaņā ar vienu no kritērijiem valdes loceklim jābūt darba pieredzei, kas nodrošina nepieciešamo iemaņu kopumu, lai profesionāli pildītu attiecīgos uzdevumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī norma aizstās likumā pašlaik noteikto, ka valdes loceklim ir jābūt piecu gadu darba pieredzei vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā un kurai ir zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību.

Likuma prasības paredzēts precizēt atbilstoši Ministru kabineta noteiktajam atlases pamatkritērijam, saskaņā ar kuru tiek veikta valdes locekļu pretendentu atlase arī pārējās valsts kapitālsabiedrībās kultūras jomā, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Tāpat paredzēts noteikt, ka valdes locekli amatā turpmāk iecels uz ilgāku termiņu – uz pieciem gadiem pašlaik noteikto trīs gadu vietā.

Kā zināms, pašreizējam LNOB valdes priekšsēdētājam Zigmaram Liepiņam pilnvaru termiņš beigsies 3. novembrī, un viņš nolēmis uz trešo termiņu nekandidēt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.