Kondicionieri karstām vasarām un vēsiem pavasariem 1

Seno latviešu gudrība aicina gatavot ragavas vasarā, bet ratus ziemā. Līdz brīdim, kad atgriezīsies svelmīgās vasaras dienas vēl ir nedaudz jāuzgaida, taču sagatavoties ikgadējam karstuma vilnim varam jau tagad. Internetveikalā Gaisa1 plašā klāstā pieejami gaisa kondicionieri dzīvoklim, mājai vai birojam. Vairākiem modeļiem papildus iebūvēta arī apsildes funkcija, kas ļauj kondicionieri izmantot arī istabas sildīšanai pirms vai pēc apkures sezonas.

RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Kā izvēlēties kondicionieri mājai vai dzīvoklim?

Savā mājoklī vēlamies justies droši un komfortabli jebkurā laikā. Izvēloties kondicionieri savam mājoklim, vadieties no trīs apsvērumiem:

CITI ŠOBRĪD LASA
  • telpas platība;
  • funkcionalitāte;
  • izmaksas.

Ar telpas platību viss ir skaidrs. Praktiski jebkurš e-veikalā pieejamais kondicionieris spēj atdzesēt jebkuru vidēja izmēra telpu (līdz 24 m2 vai 36 m2) ar standarta izmēra (2.5 m) griestiem. Ja dzīvojat mājoklī ar augstajiem griestiem vai neesat droši par konkrētās iekārtas piemērotību savām vajadzībām, konsultējieties ar mūsu klientu apkalpošanas speciālistiem.

Iekārtu funkcijas aptver plašu parametru loku, kurus vērts apskatīt nedaudz tuvāk. Pati svarīgākā, protams, ir kondicioniera spēja dzesēt un sausināt gaisu. Svelmīgās vasarās šī uzdevuma sekmīga izpilde var ne tikai uzlabot telpas mikroklimatu, bet arī paglābt iemītniekus no hronisku vai akūtu slimību saasināšanās. Īpaši svarīga aizsardzība no pārkaršanas ir cilvēkiem, kas sirgst ar elpceļu, sirds un asinsvadu slimībām, veciem cilvēkiem, kā arī grūtniecēm un maziem bērniem.

Kondicionieris arī spēj attīrīt gaisu no putekļiem, spalvām un citiem līdzīga izmēra piesārņojuma veidiem. Tā rezultātā gaiss kļūst ne tikai vēsāks un sausāks, bet arī tīrāks. Elpot kļūst vieglāk un uzturēties telpā patīkamāk. Taisnības labad gan jāatzīst, ka kvalitatīvākai gaisa attīrīšanai būtu jāizmanto speciālie gaisa attīrītāji. Šī tipa iekārtas ir aprīkotas ar HEPA filtriem un spēj savākt pat lielāko daļu alergēnus, vīrusus, baktērijas un citas ar neapbruņotu aci neredzamas daļiņas. Arī šīs iekārtas varat atrast mūsu internetveikalā.

Apkures funkcija ir ļoti noderīgs papildinājums. To var nodrošināt vairāki mobilie kondicionieri, piemēram, Adolus Arctic A2600 vai A2050H. Tas var šķist nebūtiski jūlijā un augustā, taču aprīlī, maijā, oktobrī un novembrī tas mēdz būt ļoti noderīgi. Tā vietā, lai vilktu trīs džemperus, sēdētu zem segas vai pirktu atsevišķu sildītāju, varat izmantot pārdomāti iegādātu kondicionieri. Latvietis praktiskais noteikti novērtēs šīs priekšrocības.

Iekārtas vadība noris ar pulti vai LCD ekrānu. Kondicionieris darbosies jūsu uzstādīto parametru ietvaros vai līdz brīdim, kamēr būs pilna kondensāta uzkrāšanas tvertne. Kad tas notiek, atliek uzkrāto ūdeni izliet. Alternatīva ir pieslēgt kondicionierim drenāžas šļūteni un novadīt savākto kondensātu kanalizācijā.

Ventilators ir īpaši noderīgs brīžos, kad ir sasniegta komfortabla temperatūra, bet vēl vēlaties baudīt atsvaidzinošas vēja plūsmas. Izslēdzot gaisa dzesēšanas funkciju, iekārta turpinās pūst gaisu, nodrošinot patīkamu gaisa cirkulāciju ar mazāku elektrības patēriņu.

Skaļuma ziņā kondicionieris ir samērā diskrēts (~53 dB). Tā darbību var dzirdēt, taču tā nav traucējoša. Īpaši diskrētos apstākļos – vēlā vakara stundā vai nakts laikā varat izvēlēties kluso režīmu. Nakts režīmā pārvietojamais kondicionieris darbosies ar mazāku jaudu un netraucēs gulēt. Varēsiet to droši novietot bērnistabā vai guļamistabā.

Energoefektivitāte un izmaksas

Rūpējoties par vides aizsardzību un pircēju maciņiem, ražotāji tiecas izgatavot aizvien energoefektīvākas iekārtas. Vairums e-veikalā atrodamo kondicionieru ir piešķirta augstā A energoefektivitātes klase un jauda pārsniedz 2 vai pat 2,5 KW. Jūsu elektrības patēriņš būs atkarīgs no telpas izmēra, kondicioniera darbības intensitātes un ilguma. Detalizēta informācija par katras iekārtas elektrības patēriņu ir redzama preces aprakstā.

Kondicionieru cenas “nesezonā” mēdz būt īpaši draudzīgas, taču atlaides var tikt piemērotas arī jebkurā citā laikā. Paši lētākie modeļi ir vienkāršāki, ne tik jaudīgi un tos nevar izmantot kā gaisa sildītāju. Visādi citādi funkcijas ir samērā līdzīgas un atvēsināt telpu varēs jebkurš no modeļiem. Jāatceras tikai izvēlēties iekārtu, kuras jauda atbilst dzesējamās istabas izmēram. Pretējā gadījumā kondicionieris visu laiku darbosies pilnā jaudā un var ātrāk nolietoties. Aplūkot visus šobrīd aktuālos piedāvājumus varat internetveikalā Gaisa1.lv.

Mobilā kondicionera uzstādīšana

Pārvietojamo jeb mobilo kondicionieru montāža ir gaužām vienkārša. Pēc iekārtas izpakošanas tā ir jāpieslēdz elektrībai un jāizvēlas vēlamais darbības režīms.

Ja vēlaties izmantot kondicionieri gaisa dzesēšanai, karsto gaisu vajadzēs izvadīt ārpus telpas. Praksē tas notiek ar gaisa cauruli (nāk līdzi komplektā). Caurules viens gals tiek pievienots kondicionierim, bet otrs izvadīts laukā pa logu. Lai nodrošinātu, ka, paverot logu, āra karstais gaiss neiekļūst telpā, tiek izmantota speciāla kondicioniera loga blīve un montāžas komplekts. Modeļiem, kuriem blīve nav iekļauta komplektā, to ir jāiegādājas atsevišķi.

Loga starplika mobilajam kondicionierim var tikt uzstādīta jebkuram standarta izmēra veramam logam dažu minūšu laikā (ar apkārtmēru līdz 400 cm). Montāžas veikšanai nav vajadzīgi nekādi papildus instrumenti un pašu blīvi var izmantot atkārtoti, piemēram, pārvietojot kondicionieri uz blakus istabu vai citu māju. Šī īpašība ir ļoti būtiska un uzskatāma par vienu no svarīgākajām mobilo kondicionieru priekšrocībām. Jums nebūs jābojā siena, urbjot tajā caurumus.

Ūdens noplūdes nodrošināšanai nekādi speciāli pasākumi nav jāveic. Kondensāts tiek uzkrāts ūdens tvertnē (apmēram 8 l), taču, izmantojot komplektā iekļauto ūdens cauruli varat to novadīt arī kanalizācijā.

Kopumā mobilais gaisa kondicionieris ir lielisks risinājums mājokļa dzesēšanai un var kalpot arī kā labs papildus siltuma avots gada vēsajos mēnešos. Plašāk par kondicionieru priekšrocībām varat uzzināt internetveikala Gaisa1 tīmekļa vietnē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.