Laukos
Graudkopība

Kooperatīvs “Agrario” pagājušajā finanšu gadā piedzīvojis četru miljonu eiro zaudējumiem0

Foto – Dainis Bušmanis

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Agrario” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūnija līdz 2018.gada 31.maijam, strādāja ar 13,761 miljona eiro apgrozījumu un 4,386 miljonu eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

Finanšu pārskatā minēts, ka 2017.gadā “Agrario” veica grozījumus statūtos un mainīja finanšu gadu, nosakot to no 1.jūnija līdz nākamā gada 31.maijam. Tādējādi iepriekšējais finanšu gads ilga 11 mēnešus, līdz ar to pēdējo divu finanšu gadu dati nav salīdzināmi.

Vadības ziņojumā teikts, ka “Agrario” ir meitasuzņēmums “Alfa Agro”, kurā pagājušā finanšu gada beigās ieguldījums veidoja 3,51 miljonu eiro, taču pērn 6.jūnijā Zemgales apgabaltiesa pasludināja “Alfa Agro” par maksātnespējīgu. Izvērtējot ieguldījuma atgūšanas iespēju, konstatēts, ka kompānijas bankrota gadījumā to atgūt nebūs iespējams, tāpēc visa ieguldījuma summa norakstīta zaudējumos.

Savukārt pērn 4.aprīlī “Agrario” iesniedza Zemgales apgabaltiesā tiesiskās aizsardzības procesa plānu, kuru tiesa apstiprināja pērn 8.augustā.

Vadība norāda, ka nākamajā finanšu gadā “Agrario” mērķis ir tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna izpilde tajā noteiktajos termiņos un kārtībā.

Jau ziņots, ka finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 31.maijam, “Agrario” strādāja ar 18,936 miljonu eiro apgrozījumu un 114 759 eiro peļņu.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2010.gadā. Kooperatīva pamatdarbības veids ir graudu, rapšu, minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecība. Kooperatīva mērķis ir veicināt graudu audzētāju sadarbību, lai gūtu lielāku ienākumu no lauksaimnieciskās darbības, izmantojot efektīvāku apsaimniekošanu un starptautiskās sadarbības iespējas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 17
7 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik skolās, augstskolās un bērnudārzos atklāti Covid-19 gadījumi
45 minūtes
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
2 stundas