EMBARGOED TO 0001 SATURDAY NOVEMBER 4 File photo dated 03/01/18 of social media apps, including Facebook, Instagram, YouTube and WhatsApp, displayed on a mobile phone screen. Trebling a tax levied on social media giants could raise cash to provide “world class mental health services”, Scottish Liberal Democrat leader Alex Cole-Hamilton will say. Issue date: Saturday November 4, 2023.

Krāpnieki, jaunā shēmā, kur iesaistīti bērni, mēģina nozagt “WhatsApp” kontus 21

Konstatēta jauna krāpniecības kampaņa, kas mērķēta uz “WhatsApp” un “Telegram” lietotājiem un kurā krāpnieki aicina balsot par bērnu zīmējumiem, lai nozagtu “WhatsApp” kontu, informē informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Krāpniecības rezultātā ļaundari savā īpašumā var pārņemt lietotāja “WhatsApp”/”Telegram” kontu un piekļūt visām lietotāja sarakstēm un veikt tajās izmaiņas. Vairāki šīs krāpniecības upuri konstatēti arī Latvijā, un par līdzīgu kampaņu jau iepriekš ziņojis arī Ukrainas “CERT-UA”.

“Cert.lv” informē, ka “WhatsApp” lietotājs šķietami no paziņas vai tuvas personas, kuras konts iepriekš ticis kompromitēts, saņem ziņu ar saiti, kurā tiek aicināts konkursā nobalsot par bērna/mazbērna/krustbērna zīmējumu. Atverot atsūtīto saiti, lietotājs nonāk it kā konkursa mājaslapā, kur redzama balsošanas poga, taču, uz tās nospiežot, lietotājs tālāk tiek aicināts apstiprināt savu identitāti un autentificēties ar savu “WhatsApp” kontu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiek prasīts ievadīt savu telefona numuru un pēc tam – SMS saņemto sešu ciparu kodu. Taču patiesībā sešu ciparu verifikācijas kods domāts, lai ļaundaris varētu pārnest lietotāja “WhatsApp” kontu uz citu ierīci/numuru. Iepriekš ir bijuši gadījumi, kad ļaundari gājuši vēl soli tālāk – pēc konta pārņemšanas, iestatījumos tiek uzstādīts PIN kods, kas liedz oriģinālajam īpašniekam atgūt kontu. No nozagtā konta tālāk var tikt izplatītas krāpnieciskās ziņas kontaktos esošajām personām ar mērķi gūt materiālu labumu.

“Cert.lv” aicina būt uzmanīgiem un, saņemot šādas ziņas, tās ignorēt. Kā arī vēlams, izmantojot citus saziņas kanālus, informēt kontaktpersonu, kuras vārdā ziņa pienākusi, par notikušo.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.