Tanks kā dārza dekors. Ukrainas realitāte

Krievija var mierīgi pārdzīvot smagus tanku zaudējumus vēl trīs gadus – krājumi ir teju neizsmeļami 153

Krievijas noliktavās glabājas pietiekami daudz bruņutehnikas, lai vēl vairākus gadus aizstātu Ukrainas karā zaudētos tankus, uzskata starptautiskie eksperti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Kopš militārā iebrukuma Ukrainā Krievija ir zaudējusi vairāk nekā 3000 tanku. Tomēr tās noliktavās uzglabāts pietiekami daudz zemākas kvalitātes bruņumašīnu, lai vairāku vairāku gadu laikā nomainīt iznīcinātos transportlīdzekļus, par to raksta izdevums Deutsche Welle.

Šādi secinājumi ietverti Starptautiskā Stratēģisko pētījumu institūta (IISS) ziņojumā, kas publicēts otrdien, 13.februārī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Ukraina cieta lielus bruņutehn8ikas zaudējumus pēc Krievijas iebrukuma 2022.gada februārī, taču Rietumu ieroču piegādes ļāva tai papildināt savus krājumus ar labāku militāro aprīkojumu, teikts ziņojumā.

Kā izriet no IISS ziņojuma, Krievijas zaudēto tanku skaits kopš kara sākuma atbilst kopējam aktīvo tanku skaitam Krievijas bruņotajos spēkos.

2023.gadā vien Krievija zaudēja 1120 tanku, teikts dokumentā. Un tomēr šobrīd Maskavai ir divreiz vairāk tanku, ko tā var izmantot karā, nekā Kijivai.

IISS eksperts Henrijs Boids lēš, ka Krievija pēdējā gada laikā ir nosūtījusi uz fronti no 1000 līdz 1500 tankiem un ir “pārsniegusi pat zaudējumus”. Turklāt ap 200 tanku uzbūvēti no jauna. Pārējie bija atjaunināti vecie modeļi.

Kā izriet no ziņojuma, ņemot vērā uzkrātās rezerves, Maskavai “ir potenciāls izturēt vēl aptuveni trīs gadus lielus zaudējumus, papildinot tanku krājumus, kaut arī ar zemāka tehniskā līmeņa transportlīdzekļiem, un tas ir neatkarīgi no iespējas ražot jaunu aprīkojumu.”

Komentējot Ukrainas sarežģīto situāciju artilērijas lādiņu trūkuma dēļ, IISS izpilddirektors Bastians Gīgerihs norāda: “Rietumu valdības atkal ir nonākušas situācijā, kad tām ir jāizlemj, vai piegādāt Kijevai nepieciešamos ieročus, lai dotu izšķirošo triecienu, nevis tikai pietiekami, lai nezaudētu.”

Tanku remonts Ukrainā

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.