Ekrānšāviņi no video. Kolāža: LA.lv

VIDEO. Skaudrs stāsts. Ukrainā aci pret aci cīnās dēls ar tēvu: Viņš man ir nekas, viņš sadega krievu tankā. Tāds bija viņa liktenis! 170

Krievija jau gandrīz divus gadus turpina okupāciju Ukrainā. Un ir gadījumi, kad tēvs un dēls atrodas dažādās šī kara pusēs. 19 gadus vecais Ukrainas armijas karavīrs, komandieris Oleksandrs atklājis sabiedrībai kādu sāpīgu stāstu – viņš šajā Krievijas uzsāktajā karā pret viņa tēvzemi Ukrainu cīnās pret savu tēvu, kurš ir kritis krievu propagandas varā un ir tanka vadītājs Krievijas armijā.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Puisis stāsta, ka armijai pieteicies kā brīvprātīgais – norīkots kājinieku triecienvienībā, kur arī vēlējies palikt, tiekot arī pie Rietumu piegādātā tanka “Bradlay” vadības. Viņš stāsta: “Tu sēdi un vienkārši šauj, kā kompjūters.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš stāsta par daudziem šā tanka plusiem, cik tie ir nozīmīgi aizstāvoties un arī uzbrukumā.

Reiz kara laukā viņš saņēmis zvanu no nezināma numura. Zvanījis viņa tētis, sakot: “Dēliņ, nāc pie mums, pie krievu karavīriem.. Kas viņš tāds ir?.. Tēvs pēc fakta, bet patiesībā – viņš man tagad ir nekas.”

Tēva vienība reiz veikusi uzbrukumu Oleksandra “Bradlay” vienībai. “Tētis bija tajā pusē ar tanku un brauca pret savu dēlu, uzbruka savam dēlam.. Mums trāpīja pa bruņām, bet izbraucām no apšaudes veiksmīgi. Tētis gan teica, ka, uzzinot, ka dēls ir tieši pretī, esot pārstājis šaut.. Tomēr kāds taču pa mums turpināja šaut..”

Šis skumjais stāsts beidzies ar to, ka Oleksandram pienākušas zinas, ka šajā kaujā ukraiņi veiksmīgi iznīcinājuši divus okupantu tankus, tostarp ar ī to, kuru vadījis viņa tēvs. “Viņš esot atrasts sadedzis savā tankā. Tāds bija viņa liktenis, acīmredzot.”

Tanks kā dārza dekors. Ukrainas realitāte
Tanku remonts Ukrainā
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā pulcējas simtiem cilvēku, lai aplūkotu ukraiņu karavīru iznīcināto Krievijas okupantu tanku "T-72B"

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”