Krists Kalniņš: “Partijas, lai panāktu savus mērķus, šobrīd lielā mērā ir uzmetušas savus vēlētājus” 84

“Mēs redzam, ka cilvēki ir nobalsojuši par politiskajām partijām, bet tas, kas mani, protams, visvairāk pārsteidz, ir tas, ka politiskās partijas šajā brīdī ir absolūti atsacījušās no tā, ko viņas ir definējušas pēc būtības. Piemēram, “Vienotība” – neiet kopā ar “ZZS” un tā tālāk,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja mācītājs Krists Kalniņš, diskutējot par politiskajām norisēm Latvijā un jauno valdību, kuru sastādīja “Jaunās Vienotības” pārstāve un premjerministre Evika Siliņa. Kā zināms, Saeimā 15.septembrī 53 deputāti nobalsoja par jauno valdību, kurā koalīciju veido “Jaunā Vienotība”, “ZSS” un “Progresīvie”.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23
Lasīt citas ziņas

“Faktiski partijas, lai panāktu savus mērķus, savus ideoloģiskos uzstādījumus, šobrīd lielā mērā ir, nu, es nezinu, latviski runājot uzmetušas savus vēlētājus, lai tikai panāktu to, ko viņi uzskata, ka tas ir būtisks un kas ir svarīgs. Jā, man liekas, šeit ir forši pateikt – kāda Saeima, tādi vēlētāji! Bet es absolūti tam šajā brīdī nepiekrītu, jo politiskās partijas šobrīd, ko viņas ir izdarījušas – šis novilcinātais trīs mēnešu process, kur viss jau ir bijis sarunāts, un viss jau sen ir zināms…Un šis politiskais teātris, kas tiek spēlēts…Priekš kā? Priekš iedzīvotājiem? Kādā veidā tas mums palīdz? Nu, nekādā veidā,” tā TV24 raidījumā komentēja mācītājs Kalniņš, paužot savas domas par pēdējo mēnešu notikumiem saistībā ar jaunās valdības veidošanas procesu.

Tāpat Kalniņš raidījumā pauda izbrīnu, ka atkal par ministriem tiek ievēlēti cilvēki, kuri ir bijuši pietiekoši ilgu laiku, bet “viņi neko nav pierādījuši un neko nav parādījuši”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalniņš “Preses klubā” uzsvēra: “Par ministriem kļūst principā kaut kādas politiskas figūras, nevis profesionāļi, kas patiešām pēc lietas būtības varētu risināt tās [lietas- red.].” Jautājot, vai mācītājs Kalniņš var šajā gadījumā nosaukt kādu piemēru, tika piesaukta Iekšlietu ministrija un visa policijas sistēma Latvijā, kas tiekot turēta kā viena no “visnabadzīgākajām struktūrām”.

“Mēs arī redzam, kādā veidā tas atsaucas gan uz policiju, gan uz visu sistēmu. Sen jau viss robežas jautājums un tā tālāk…Tur ir tik daudz jautājumu, kas nav risināti, un atkal nāk cilvēki, kuri ir bijuši iepriekš atbildīgi – ministrs Kozlovskis, kuri arī ir bijuši iesaistīti tajā visā. Nu, kā? Es to, piemēram, nesaprotu, kādā veidā tas notiek,” uzsvēra mācītājs Kalniņš “Preses klubā”.

Uz jautājumu, vai tad viens pats ministrs kaut ko var izdarīt, jo vajadzīga komanda, lai viss virzītos uz priekšu un atbalstītu to viņa lēmumu? Kalniņš tam piekrita, tomēr uzsvēra: “Jā, bet galu galā tādēļ viņš kļūst par ministru, lai kaut kādā veidā ietekmētu visu to sistēmu, kas aiz viņa tur stāv. Kā jau es saku un atkārtoju vēlreiz – domāju, ka tā ir apzināta nolaidība un apzināta rīcība, ka policijas sistēma ir nolaista tik zemā līmenī – algas zemā līmenī, nemaz nerunāsim par visām telpām, kurās šie cilvēki strādā un tā tālāk…Un kadri arī, kas tur strādā…Tā reāli šie cilvēki ir atbildīgi par mūsu iekšējo drošību!”

Kalniņš piebilda, ka mēs esam tikai laimīgi, ka mums nenotiek tādas lietas kā Francijā, Zviedrijā un citur. “Ko mūsu policija tur varētu darīt? Ja savā laikā pie slavenā okupekļa [Uzvaras pieminekļa – red.] netika galā ar pāris tūkstošiem cilvēku, kas tur gāja pielūgt un salvināt savu…Jau tur netika galā! Un mēs, protams, varētu iet tajā pašā medicīnā, par ko atkal medicīnas darbinieki domā par to, ka viņi rīkos streikus un tā tālāk…Viņi visu laiku buksē – politiķi stāsta par reformām un tā tālāk, un mēs tikai pa apli, pa apli, un, manuprāt, nekas nenotiek,” tā TV24 raidījumā izteicās mācītājs Kalniņš, vērtējot valdības un ministru darbu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.