Kučinskis norāda uz divām iespējām: divos gados nolikt latviešu valodas pārbaudi vai kravāt čemodānus 161

“Nedrīkstam zaudēt galveno uzstādījumu – visiem, kam šeit ir pastāvīga uzturēšanās, ir jāprot latviešu valoda. Automātiski neviens nedabūs nekādu divu gadu uzturēšanās atļauju,” uzsvēra iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS), kad viesojās TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Ceturtdien, 24.augustā, iekšlietu ministrs Māris Kučinskis skaidro valdības lēmumu uzdot Iekšlietu ministrijai (IeM) sagatavot grozījumus Imigrācijas likumā, tā Krievijas pilsoņiem, kas dzīvo Latvijā, dodot vēl divus gadus, lai nokārtotu latviešu valodas pārbaudi.

Priekšlikums, par kuru valdība vienojās ir “ļaut cilvēkam uzrakstīt iesniegumu, ar lūgumu, piešķirt pagarinājumu uz diviem gadiem. Tad tiks pārbaudīts no drošības dienesta, vai cilvēks ir lojāls Latvijai. Vai nu viņš divos gados noliek latviešu valodu, vai arī sakravā čemodānus un atrod kādu vietu, jo mēs nedrīkstam zaudēt galveno uzstādījumu – visiem, kam šeit ir pastāvīga uzturēšanās, ir jāprot latviešu valoda. Automātiski neviens nedabūs nekādu divu gadu uzturēšanās atļauju,” skaidro Kučinskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā esot 25 000 Krievijas pilsoņi, kuri dzīvo Latvijā. “Noņemot nost vecos cilvēkus, apmēram 10 000 plus vēl tie, kuri ir mēģinājuši kārtot valodas pārbaudi un nav nokārtojuši, 1.septembrī zaudē savu uzturēšanās atļauju. Tie Krievijas pilsoņi, kuri ir mēģinājuši kārtot latviešu valodas pārbaudi, ir zināmi. Bet aptuveni 10 000, tie par kuriem mēs nezinām, 1.septembrī zaudē pilnīgi visu – iespēju strādāt, iespēju saņemt pensiju, medicīnisko palīdzību,” saka iekšlietu ministrs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.