Latvijā
Novados

Kuldīgas pusē palielinājies jaundzimušo skaits. Zināmi arī populārākie bērnu vārdi0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Pexels

Kuldīgas novadā pērn nedaudz palielinājies jaundzimušo un sarucis mirušo skaits, liecina Kuldīgas novada Dzimtsarakstu nodaļas apkopotie dati par 2019.gadu.

Pērn Kuldīgas novadā reģistrēti 208 jaundzimušie, kas ir par sešiem vairāk nekā 2018.gadā.

Jaundzimušo vidū ir nedaudz vairāk meiteņu – reģistrētas 107 meitenītes un 101 zēns.

Pagājušā gadā Kuldīgas novadā ir piedzimuši divi dvīņu pāri – brāļi Gustavs un Valters un māsas Annija un Ennija. No 208 reģistrētajiem bērniem 65 ir pirmie bērni ģimenē, 81 ir otrie, 45 – trešie, desmit – ceturtie, divi – piektie, trīs – sestie, bet divi – septītie bērni savā ģimenē.

No reģistrētajiem bērniņiem 90 dzimuši reģistrētā laulībā, 109 bērniem vecāki nesastāv reģistrētā laulībā, bet deviņu bērnu dokumentos nav ieraksta par tēvu.

Pērn sešas meitenes nosauktas par Annām, četras – par Amēlijām, pa trīs meitenēm – par Dārtām, Amandām, Paulām, Nikolām, Vanesām, Beātēm un un Martām. Savukārt piecu zēnu vecāki savus dēlus nosaukuši par Mārci un Valteru. Četri zēni nosaukti par Krišiems, pa trīs – par Tomiem, Oliveriem un Markusiem. 24 bērniņiem doti divi vārdiņi.

Pagājušajā gadā Kuldīgas slimnīcā pieņemtas 493 dzemdības un tajās pasaulē nākuši 496 bērniņi. Visvairāk ģimeņu, kas izvēlējās Kuldīgā laist pasaulē savu mazulīti, bija no Kuldīgas novada – 194. 101 ģimenes mājvieta ir Saldus novads, 71 ģimene mitinās Talsu novadā, 27 – Kandavas novadā, 19 – Aizputes novadā, kā arī Brocēnu novadā, 13 – Tukuma un Rojas novadā

Kuldīgas dzemdību nodaļu mazulīša nākšanai pasaulē izvēlējušās arī 11 ģimenes no Rīgas, astoņas no Ventspils, sešas no Liepājas, trīs no Limbažu novada, kā arī pa vienai ģimenei no Olaines, Dobeles, Rūjienas, Jūrmalas, Jēkabpils, Jelgavas, Salaspils un Mārupes.

Saistītie raksti

Pērn laulību Kuldīgas novadā noslēguši 277 pāri. 2019.gadā dzimtsarakstu nodaļā jāvārds teikts 218 reizes, kas ir par 15 laulībām vairāk nekā gadu iepriekš. Baznīcā laulājušies 59 pāri, kas ir par 16 laulībām mazāk nekā 2018.gadā. Jaunākajai līgavai 17 gadu, bet vecākajai – 85, savukārt jaunākais līgavainis bija 21 gadus vecs, bet vecākajam bija 85 gadi. Kuldīgas novadā laulību ar Latvijas pilsoņiem noslēguši 11 ārzemnieki.

2019.gadā Kuldīgas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 332 aizsaulē aizgājušie, kas ir par 53 miršanas reģistrācijām mazāk nekā 2018.gadā. No reģistrētajiem mirušajiem 171 bija sieviete, bet 161 – vīrietis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu
13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
14 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
9 stundas