Pašvaldību vēlēšanas 2021.gadā

Kura partija pēc administratīvi teritoriālās reformas ieguvusi visvairāk pašvaldību vadītāju amatu? 12

Pēc pašvaldību vēlēšanām, kas iezīmēja administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanu, visvairāk pašvaldību vadītāju amatu ir ieguvusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un šo apvienību veidojošās partijas, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 271
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Žēl noskatīties, kā daži nošpricētie iesākuši pazemot un tiranizēt pagaidām nevakcinētos sugasbrāļus. Egila Līcīša feļetons 194
19 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Abi zaudēja samaņu, bet pamodās tikai viens! Raitis karavīra formā uz motocikla notriec pensionāru, bet vainu neatzīst 172
1 diena
Lasīt citas ziņas

Startējot no ZZS saraksta pie mēra amatiem tikušie četri politiķi. Par Jelgavas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Andris Raviņš, par Jūrmalas mēru – Gatis Truksnis, Dienvidkurzemes novadu vadīs Aivars Priedols, bet Ludzas novada domi arī turpmāk vadīs Edgars Mekšs.

No ZZS ietilpstošās Latvijas Zemnieku savienības pie mēra amata tikuši vēl četri politiķi. Ventspils novadu turpinās vadīt Aivars Mucenieks, Jelgavas novada domi – Ziedonis Caune, Madonas novadu – Agris Lungevičs, bet Krāslavas novada domi – Gunārs Upenieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl divi mēra amati apvienībai tikuši no Latvijas Zaļās partijas saraksta startējušiem politiķiem – Raivim Ragainim, kurš ievēlēts par Jēkabpils mēru, un Mārim Zustam, kurš vadīs Saldus novada domi.

Vēl viena ZZS veidojošā partija – Liepājas partija – atguva šīs Kurzemes pilsētas mēra amatu. Par Liepājas domes priekšsēdētāju ievēlēts Gunārs Ansiņš.

Savukārt skaidrība netika viesta par to, kā rokās nonāks vara Ventspils pilsētas domē. Ventspilī neizdevās ievēlēt pašvaldību vēlēšanās uzvarējušā “Latvijai un Ventspilij” saraksta līderi Aivaru Lembergu, kurš bija vienīgais domes priekšsēdētāja amata kandidāts, taču pašlaik atrodas apcietinājumā. Par viņu nobalsoja seši deputāti, pret bija arī seši deputāti, līdz ar to pašvaldības priekšsēdētājs netika ievēlēts un domes sēde tika atlikta līdz 5.jūlijam.

Līdz ar to ZZS dažādās formācijās vadīs 11 pašvaldības.

Par otru ietekmīgāko partiju pēc vēlēšanām var uzskatīt Latvijas Reģionu apvienību (LRA), kas ieguvusi mēra amatus septiņās pašvaldībās.

No LRA Ādažu novadā par mēru ievēlēts Māris Sprindžuks, Limbažu novadā – Dagnis Straubergs, Tukuma novadā – Gundars Važa, Mārupes novadā – Andrejs Ence, Gulbenes novadā – Andis Caunītis, Saulkrastu novadā – Normunds Līcis, bet Preiļu novadā – Ārijs Vucāns, kurš pārstāv Latvijas Reģionu apvienību (LRA), bet vēlēšanās kandidēja apvienotā sarakstā ar “Apvienību “Iedzīvotāji”” un Jauno konservatīvo partiju (JKP).

Sešās pašvaldībās galveno amatu ieguvusi Nacionālā apvienība. Par Siguldas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Uģis Mitrevics, par Talsu novada domes priekšsēdētāju – Sandra Pētersone, par Bauskas novada mēru kļuva Aivars Okmanis. Arī Ogres mērs Egils Helmanis saglabāja varu šajā pilsētā, bet par Smiltenes novada priekšsēdētāju ievēlēts NA pārstāvošais Edgars Avotiņš.

Nacionālajai apvienībai arī izdevies apspēlēt LZS un iegūt Dobeles mēra krēslu, lai arī LZS Dobelē ieguva pārliecinoši lielāko balsu skaitu. Par Dobeles novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Edgars Gaigalis.

“Jaunā vienotība” (JV) tikusi pie mēra amatiem trīs pašvaldībās, bet tās sadarbības partneri – vēl divās. Par Cēsu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Jānis Rozenbergs, par Alūksnes mēru – Dzintars Adlers, bet par Salaspils mēru – Raimonds Čudars. Savukārt no JV sadarbības partneriem mēra amatus ieguvuši Inga Bērziņa no partijas “Kuldīgas novadam” un Jānis Baiks no partijas “Valmierai un Vidzemei”.

“Latvijas attīstībai”, pateicoties sadarbībai ar citiem politiskajiem spēkiem, tikusi pie vismaz trīs pašvaldību stūres. Par jaunā Ķekavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts partijas “Latvijas attīstībai”/”Izaugsme” pārstāvis Juris Žilko, kurš gan pārstāv saraksta “Izaugsmes” spārnu, Līvānu novada domi vadīs Andris Vaivods, bet Ropažu novada domi – Vita Paulāne.

Aizkraukles novadā par mēru tika ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Leons Līdums, kurš startēja no apvienotā “Latvijas attīstībai”/”Vidzemes partijas” saraksta un pieskaitāms pie “Vidzemes partijas”. Arī Valkas novada domē abas šīs partijas startēja vienā sarakstā un mēra krēslu saglabāja Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

“Saskaņai” pēc varas zaudēšanas Rīgā galvaspilsētas pašvaldības ārkārtas vēlēšanās izdevies nosargāt savu bastionu Rēzeknē, kur par domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Aleksandrs Bartaševičs. Turklāt šī partija atguvusi varu Daugavpilī, kur mēra krēslā, pateicoties “Saskaņas” un Latvijas Krievu savienības sadarbības memorandam, sēdies Andrejs Elksniņš.

Latgales partija, kura savulaik ir slēgusi sadarbības līgumus ar dažādām nacionālā līmeņa partijām, ir tikusi pie mēra amata jaunajā Balvu novadā. Tur par mēru ievēlēts līdzšinējais Viļakas novada mērs Sergejs Maksimovs. Savukārt Daugavpils novada partijas pārstāvis Arvīds Kucins ievēlēts par domes priekšsēdētāju jaunajā Augšdaugavas novadā.

Savukārt vienīgā pašvaldība, kur pie varas ir Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partija, ir Olaines novads, kur mēra amatā atkal ievēlēts Andris Bergs.

Kopumā Latvijā ir sešas pašvaldības, kur mēra krēslā nav ticis kāds no saraksta, kurš ieguva labākos rezultātus procentuāli.

Dobeles novadā pie mēra amata ticis NA pārstāvošais Gaigalis, lai arī vēlēšanās visvairāk balsu ieguva LZS (44,19%), Ķekavas novadā – Žilko (LA, Izaugsme), lai arī vēlēšanās visvairāk balsu ieguva JV (24,12%), bet Alūksnes novadā – Adlers (JV), lai arī vēlēšanās visvairāk balsu ieguva ZZS (23,33%).

Preiļu novadā par mēru kļuva Vucāns (LRA), bet vēlēšanās visvairāk balsu ieguva Latgales partija un “Jaunā vienotība” (21,56%), Jēkabpils novadā – Raivis Ragainis (LZP), bet vēlēšanās visvairāk balsu ieguva “Latvijas attīstībai” (21,01%), savukārt Gulbenes novadā – Andis Caunītis (LRA), lai arī vēlēšanās visvairāk balsu ieguva “Latvijas attīstībai” (17,8%).

SAISTĪTIE RAKSTI

Kā ziņots, šodien stājās spēkā administratīvi teritoriālā reforma no 119 Latvijas pašvaldībām izveidojot 43. Šodien 40 jaunievēlētajās pašvaldībās notika pirmās domes sēdes, kurās bija jāievēlē domes priekšsēdētāji. Tātad nenotika trīs pašvaldībās – Rīgā, kur jau pagājušā gada rudenī notika ārkārtas vēlēšanas, kā arī Varakļānos un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks šī gada rudenī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 271
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Žēl noskatīties, kā daži nošpricētie iesākuši pazemot un tiranizēt pagaidām nevakcinētos sugasbrāļus. Egila Līcīša feļetons 194
19 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Abi zaudēja samaņu, bet pamodās tikai viens! Raitis karavīra formā uz motocikla notriec pensionāru, bet vainu neatzīst 172
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja valdība nepieņem šādu lēmumu, to izdarīs uzņēmumi.” Latkovskis par to, cik reāla ir nevakcinēto cilvēku atlaišana no darba 142
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Māte ilgstoši indēja savu bērnu, iemesls vēl joprojām neskaidrs 11
1 diena
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir pelēkā zona.” Darba devēji prasa lielākas tiesības epidemioloģisko pasākumu ievērošanas nodrošināšanā 5
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Kā varēs atgūt naudu par biļetēm, ja cilvēks epidemioloģisko prasību dēļ pasākumu tomēr nedrīkstēs apmeklēt? 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Iedzīvotājus brīdina par apdrošinātāja vārdā izsūtītiem krāpnieku e-pastiem
26 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Cilvēkus izmanto.” Ilvesa par to, ka ar cilvēkiem tiek manipulēts, mērķtiecīgi izmantojot dažādas tehnoloģijas
23 minūtes
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Izbrauc “Rail Baltica” maršrutu, pirms trase vēl gatava. Kas Rīgā ieradās ar “Eiropas savienošanas ekspreša” vilcienu?
14:54
LA
LA.LV
Ziņas
“Cilvēkus izmanto.” Ilvesa par to, ka ar cilvēkiem tiek manipulēts, mērķtiecīgi izmantojot dažādas tehnoloģijas
14:26
LE
LETA
Ziņas
Iedzīvotājus brīdina par apdrošinātāja vārdā izsūtītiem krāpnieku e-pastiem
14:23
Inita Šteinberga
Praktiski
Lai orhidejas ziedētu vienmēr: dārzniece atklāj vienu “triku”
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis gads pusaudžiem ir gauži nodarījis pāri.” Līdaka par sabiedriskās apziņas trūkumu
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TV personības Žaklīnas Cinovskas jaunā darbavieta – pārsteigums daudziem 10
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Ilze Kuzmina: Muižniece līdztekus “ugunsgrēka dzēšanai” veikusi arī darbus, kas no malas pat izskatās pēc kontrrevolūcijas
56 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Trešdien reģistrēts lielākais dienā atklāto Covid-19 gadījumu skaits kopš 8.maija 22
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar kontroli un piespiedu mēriem neko neatrisināsim.” Auziņš par plānotajiem ierobežojumiem nevakcinētiem iedzīvotājiem 14
2 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Nakts mērs” vai “nakts karalis” – alternatīva dienas mēram? Rīgas naktsdzīvei grib dot jaunu elpu 12
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
ASV dzīvojošais princis Harijs atklājis: ir kāds cilvēks britu karaliskajā ģimenē, pēc kā viņš ļoti ilgojas 4
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Esmu apbēdināta, ka mani tik viegli nodeva…”: dziedātāja Alise Haijima beidzot komentējusi internetā nopludināto video, kurā viņa un citi niekojas ar “balto pulverīti” 28
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Šure: Straujā elektrības cenu kāpuma ietekmē nav sagaidāms straujš pārtikas cenu lēciens
5 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
“Par nodokļu politiku tuvākajā nākotnē neviens nedomā.” Kāpēc FM negatavo nodokļu politiku tuvākajiem gadiem? 14
7 stundas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Ne tikai skaisti, bet arī vērtīgi: kā no pīlādžiem pagatavot vērtīgu sīrupu?
1 stunda
ML
Māra Libeka
Veselam
Latvijā pēta Covid-19 antivielas mediķiem, lai formulēto viedokli par revakcinācijas nepieciešamību 54
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jāatceras, ka bērni jebkurā vecumā var saslimt smagi.” Ārsts par nepieciešamību vakcinēt arī jaunāko klašu skolēnus 37
3 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ābolu pīrāgs “Šarlote”: klasiska recepte, kas izdodas katram!
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Žēl noskatīties, kā daži nošpricētie iesākuši pazemot un tiranizēt pagaidām nevakcinētos sugasbrāļus. Egila Līcīša feļetons 194
19 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 271
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Haoss Melburnā: vakcinācijas pretinieki ārdās Austrālijas pilsētas ielās 35
17 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Muļķis ir nevis ezis, bet tas, kurš nespēj elementāri “ierubīties”, ka ezis ir ezis 43
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Būšu kļūdījies. Tā bija kļūda, protams…” – vides aktīvists, deputāts Māris Olte komentē internetā izplatīto video, kurā šņauc balto pulverīti 61
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Nikolajs savu vainu atzīst un nožēlo: aizņemas naudu, lai samaksātu sāpju naudu. Jaunumi no tiesu zālēm 7
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Padarīsim galu šim murgam!”: princis Harijs un Megana paziņo, ka aktīvi pievērsīsies darbam ar Covid-19 vakcīnām 11
1 diena
EV
Edgars Vimba
Praktiski
Milzu baltmietenes – raganu apļu veidotājas parādījušās daudzos dārzos. Ko ar tām iesākt? 2
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Abi zaudēja samaņu, bet pamodās tikai viens! Raitis karavīra formā uz motocikla notriec pensionāru, bet vainu neatzīst 172
1 diena