Ekrānšāviņš. Telegram

Kurš no tiem, kuri Putina runai aplaudēja 53 reizes, ir aizsūtījis savus dēlus karot? 35

Krievijā viss notiek kā Krievijā. Karam ar Ukrainu tiek mobilizēti tauta jeb “cilvēki-parastie”, savukārt varas elites atvases karā nedodas. Ir atrasti dažādi iemesli, kā šie jaunieši apgājuši mobilizāciju – kāds izrādījies dienestam nederīgs, kāds ticis valstij svarīgos amatos, daļa studē samaitātajos Rietumos.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Lūk, socvietnē Telegram izplatīta infografika ar Krievijas elites ļaudīm, kuriem ir dēli karadienesta vecumā. Un, nav pārsteigums – neviens no viņiem neatrodas frontē.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien uzrunā Federālajai sapulcei solīja “sistemātiski” turpināt Maskavas ofensīvu Ukrainā. “Soli pa solim mēs rūpīgi un sistemātiski atrisināsim uzdevumus, ar kuriem mēs saskaramies,” sacīja Putins uzrunā pirms militārās intervences pirmās gadadienas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es runāju ar jums grūtā un mūsu valstij svarīgā brīdī, laikā, kad visā pasaulē notiek dziļas pārmaiņas,” Putins sacīja Krievijas augstākajām amatpersonām un politiskajai elitei. Viņš sacīja, ka “vēsturiskie notikumi noteiks mūsu valsts nākotni, (..) katru no mums saista milzīga atbildība”.

Viņš arī atkārtoja nepamatotos apgalvojumus, ka Krievija saskārās ar nacistu draudiem, kā arī “pastāvīgiem draudiem un naidu” no Kijivas puses. Ukraina gaidīja, kad Krievija nāks viņiem palīgā, apgalvoja Putins.
Šausmas, bēdas un šoks - cilvēku emocijas pēc Krievijas raķetes trieciena Dņipro deviņstāvu namā

“Ukraina un Donbass ir kļuvuši par totālu melu simbolu,” pavēstīja Putins, apsūdzot Rietumus par izstāšanos no “fundamentālajiem līgumiem” un “liekulīgu paziņojumu” sniegšanu. “Es gribu atkārtot: tieši viņi ir vainīgi karā, un mēs izmantojam spēku, lai to apturētu,” sacīja Putins. Putins arī apgalvoja, ka Krievija mēģinājusi atrisināt konfliktu Donbasa reģionā mierīgā ceļā.

Viņš sacīja, ka Rietumu apņemšanās nodrošināt mieru izrādījās “krāpšana” un “nežēlīgi meli”, un apgalvoja, ka Kijiva mēģinājusi iegūt bioloģiskos un kodolieročus. “Mēs darījām visu iespējamo, lai šo problēmu atrisinātu mierīgā ceļā, sarunu ceļā rastu mierīgu izeju no šī sarežģītā konflikta, taču aiz mūsu muguras tika gatavots pavisam cits scenārijs,” sacīja Putins. “Viņi tikai vilka laiku, pieverot acis uz politiskām slepkavībām, sliktu izturēšanos pret ticīgajiem.”

Jo vairāk tāla darbības rādiusa sistēmu Rietumi piegādās Ukrainai, jo tālāk Krievija atstums draudus no savām robežām, sacīja Putins. “Visiem ir jābūt skaidram vienam apstāklim: jo vairāk tāla darbības rādiusa Rietumu sistēmas nonāks Ukrainā, jo tālāk mēs būsim spiesti novirzīt draudus prom no savām robežām. Tas ir dabiski,” norādīja Putins.

Viņš atzīmēja, ka Rietumi Ukrainu izmanto gan kā tarānu pret Krieviju, gan kā poligonu. “Rietumu elites neslēpj savu mērķi – nodarīt Krievijai stratēģisku sakāvi. Tas nozīmē tikt galā ar mums vienreiz par visām reizēm,” sacīja Putins.
Krievijas izcelsmes miljardieri, kuru Putins sauc mājās un viņu jahtas

Viņš arī paziņoja, ka Rietumu sankcijas, kuru mērķis bija likt Krievijas iedzīvotājiem “ciest”, nav bijušas veiksmīgas, un apgalvo, ka Krievijas rubļu daļa starptautiskajos darījumos ir “divkāršojusies”.

Reklāma
Reklāma

Putins arī pavēstīja, ka pēdējā gada laikā vairākās nozarēs bijusi izaugsme, kā arī samazinājies bezdarbs.

Krievijas armijas nopostītā Mariupole
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.