LA.LV jautā Slaidiņam: Kas ir tās “sarkanās līnijas”, kuras pārkāpjot, Krievija tomēr pielietotu kodolieročus? 26

“Krievijas kodolieroču koncepcija paredz, un tur ir skaidri un gaiši ierakstīts, – ja ir draudi valsts pastāvēšanai, tad var tikt pielietoti kodolieroči: tas ir sveša karaspēka iebrukums Krievijā, varbūt arī kādi iekšēji apdraudējumi režīmam, ko propogandisti ir uzsvēruši,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” komentēja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, atbildot uz portāla LA.LV uzdoto jautājumu – kas ir tās “sarkanās līnijas”, kuras pārkāpjot, Krievija tomēr pielietotu kodolieročus?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
Lasīt citas ziņas

Uz jautājumu, vai kodolieročus Krievija pielietotu arī tad, ja notiek jebkāda veida iebrukums Krimā? “Viņuprāt, Krima ir Krievijas sastāvdaļa. Tas nekas, ka šo pussalu nav atzinušas praktiski visas lielākās pasaules valstis, izņemot sešas, un Krievija, protams, Krimu uzskata par savu teritoriju. Bet, vai viņi pielietos kodolieročus Krimas gadījumā…Nu, Krieviju ir grūti saprast! Paredzēt Krievijas kādas darbības ir ļoti grūti, jo režīms turēsies pie visa, lai viņš noturētos,” tā TV24 raidījuma komentēja Slaidiņš.

Vai mēs joprojām pieturamies pie tā, ka “kodolieroči būs pats, pats pēdējais, ko ķertais Putins [Vladimirs Putins – red.] varētu izmantot? Uz šo jautājumu NBS majors atteica: “Noteikti! Bet tas nav vienkārši, jo Putins pats nevar vienkārši nospiest pogu. Viņš viens pats nevar – tur ir vesela ķēde.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Slaidiņš domā, ka ASV, amerikāņi un NATO seko līdzi Krievijas kodolspēku darbībām.

“Zināms ir tas, ka krievi kopš Padomju Savienības sabrukuma vēl neko no kodolmunīcijas nav saražojuši. Kodolgalviņa sastāv no vairākiem komponentiem – nepateikšu, kā kuru sauc, bet vienai glabāšanas termiņš ir 18 gadi, otrai ir – 12, būtībā viņām ir beidzies tas glabāšanas termiņš,” zināja teikt Slaidiņš.

Portāls LA.LV šonedēļ jau vēstīja, ka Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs ir atkārtoti paudis draudus izmantot kodolieročus, kurus viņš nosauca par “Krievijas mugurkaulu”, tā šo otrdien, vēstīja Vācijas medijs “Deutsche Welle”.

Medvedevs vēlreiz piedraudēja izmantot kodolieročus un paziņoja, ka Krievija tos varētu pielietot pirmā, “ja pret to tiks izrādīta agresija, kas apdraud valsts pastāvēšanu”. “Jūs teicāt, ka Krievija nekad pirmā neizmantos kodolieročus, bet tas ne pavisam tā nav,” tā sacīja Medvedevs, otrdien, 25. aprīlī, uzstājoties izglītojošajā maratonā “Zinības. Pirmās.”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.