LA.LV jautā: Vai karā mēdz notikt slepenas informācijas apmaiņa? Slaidiņš pieļauj – ja to darītu “parastais Prigožins”, tad tiktu sadedzināts uz sārta… 16

“Pilnīgi iespējams! Jā, principā – nodevība,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarību Ukrainā” sacīja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, atbildot uz portāla LA.LV uzdoto jautājumu, vai karā mēdz notikt slepenas informācijas apmaiņa? Proti, jautājums tika uzdots kontekstā ar pasaulē izskanējušo ziņu, ka “Vagner” kaujinieku grupējuma vadītājs Jevgēņijs Prigožins piedāvājis Ukrainas militārpersonām atklāt vietas, kur uzturas Krievijas karavīri, ja ukraiņi atvilks savus spēkus no Bahmutas, kur “Vagner” algotņi cieš lielus zaudējumus.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

“Man patīk, ka Prigožins izmisumā…Nu kāds gan viņam var būt izmisums tajā mirklī? Es, domāju, ka nekāds!” pārliecināts ir Slaidiņš. Viņš sūdzējās, bet, ja ņem vērā ukraiņu informāciju, ka tur ir šīs te “iekšējās cīņas”, ja var tam ticēt. “Liela varbūtība, es domāju,” piebilda miltārais eksperts.

Prigožins atļaujoties pārāk daudz. “Ja viņš būtu parastais Prigožins, tad viņš nekas nebūtu! Protams, par šādu runāšanu viņš jau sen būtu būtu Sarkanajā laukumā sārtā sadedzināts…Bet tagad viņš atļaujas daudz vairāk,” tā TV24 raidījumā uzsvēra Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā tas, ka notiek šādas sarunas par slepenas informācijas apmaiņu, esot pilnībā iespējams.

“Jo arī ukraiņi komentēja ļoti īsi: mēs nenodosim savas nacionālās intereses. Ļoti iespējams, ka ir bijušas kādas sarunas. Runā arī par to, ka tās sarunas varēja notikt arī Āfrikā, uz kurieni it kā aizlidojuši Ukrainas pārstāvji, arī Prigožina pārstāvji. Tā kā notiek šīs te kaut kādas spēlītes – pilnīgi iespējams,” pieļāva NBS majors Slaidiņš, komentējot Prigožina izteikumus.

Portāls LA.LV jau vēstīja, ka Prigožins bija sacījis, ka gadījumā, ja Ukrainas komandieri atvilks savus karavīrus no Bahmutas apkārtnes, viņš sniegs Kijevai informāciju par Krievijas karaspēka pozīcijām, ko Ukraina varētu izmantot, lai uzbruktu viņiem.

Prigožins ierosinājumu esot nodevis saviem kontaktiem Ukrainas Militārās izlūkošanas pārvaldē, ar kuriem viņš kara laikā ir uzturējis slepenus sakarus. To liecinot vēl nepubliskoti nopludinātie ASV slepeno ziņojumu dokumenti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.