Ekonomika
Darbs un nauda

Laika apstākļi Baltijas valstu iedzīvotājiem jūnijā nodarījuši 1,33 miljonus eiro zaudējumus. Viena apdrošinātāja dati0

Foto – LLKC

Risku apdrošinātājs “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) par laika apstākļu nodarītajiem postījumiem jūnijā Baltijā saņēmis apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus 1,33 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

BTA pārstāvji minēja, ka lietusgāzēs un negaisā, kas jūnijā plosījās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, būtiski cietuši lauksaimniecības kultūru sējumi, kā arī īpašumi un automašīnas.

“Spēcīgais lietus un vējš nodarījis būtisku kaitējumu sējumiem, galvenokārt ziemas kviešiem, tāpat cietušas automašīnas un nodarīti postījumi īpašumam, turklāt atlīdzību pieteikumu iesniegšana turpinās,” pauda BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Kompānijā norādīja, ka Latvijā lielākā apdrošināšanas atlīdzību kopējā summa pieteikta par automašīnām radītiem zaudējumiem – vairāk nekā 300 000 eiro.

Vienlaikus lielākie atlīdzības pieteikumi par lietus un spēcīgā vēja radītajiem zaudējumiem – katrs aptuveni 10 000 eiro apmērā – saņemti par sējumu postījumiem, jo daudzviet labība sagūlusi veldrē, nopietni apdraudot jauno ražu. Līdz šim par sējumu bojājumiem pieteiktas atlīdzības kopumā vairāk nekā 100 000 eiro apmērā.

Savukārt apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi vairāk nekā 250 000 eiro apmērā saņemti par nekustamo īpašumu postījumiem.

Tāpat BTA informēja, ka Lietuvā lietus un vējš visvairāk zaudējumu radījis KASKO polišu īpašniekiem, jo saņemti atlīdzību pieteikumi vairāk nekā 400 000 eiro vērtībā no automašīnu īpašniekiem. Vēl 265 000 eiro apmērā Lietuvā pieteiktas atlīdzības par dažādu īpašumu bojājumiem. Savukārt Igaunijā saņemti pieteikumi par bojātām automašīnām vairāk nekā 15 000 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka BTA peļņa šogad pirmajā ceturksnī bija 4,673 miljoni eiro, kas ir 2,9 reizes vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā.

Bruto apdrošināšanas prēmijās BTA šogad pirmajos trijos mēnešos parakstīja kopumā 55,853 miljonus eiro, kas ir par 0,9% mazāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī, bet bruto atlīdzībās kompānija izmaksāja 34,444 miljonus eiro, kas ir kritums par 11,9%.

BTA lielākais akcionārs ir “Vienna Insurance Group” (90%).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
“Tikai 2021. gada nogalē – dažus mēnešus pirms kadastrālo vērtību stāšanās spēkā – sabiedrībā uzzinās, kāds nodoklis viņus sagaida!” Saruna ar Tieslietu ministru Bordānu
Intervija 4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Blaknes un bailes no vakcīnas. Putins spēlē “krievu ruleti” ar visiem pasaules iedzīvotājiem?
2 stundas
HM
HARALDS MATULIS
Kultūra
Atbalsts radošajiem Covid laikā: Lielais jautājums ir, kas notiks ar valsts budžetu 2021. gadā
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Protesti Baltkrievijā: pēc aizturēšanas miris 25 gadus jauns vīrietis un lielāko mediju žurnālisti iesniedz atlūgumus 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Stankevičs atklāj, kāpēc nevarēs klātienē piedalīties Aglonas svētkos
1 stunda