Latvijā situācija ar bumbu patvertnēm ir kritiska, valstī nav izstrādāts plāns to atjaunošanai 101

TV24 izmantoja iespēju ielūkoties dažās vēl padomju laikā Rīgā uzbūvētās bumbu patvertnēs,kas mūsdienās kalpo kā noliktavas vai muzeji. Skats ir diezgan neomulīgs. Pagrabstāva patvertni no ārpasaules atdala masīvas metāla durvis.Pie sienām dažādi plakāti krievu valodā, ar norādēm, kas jādara uzbrukumu laikā. Redzami dažādi priekšmeti, kas atgādina, ko okupācijas vara uzskatīja par nepieciešamu izdzīvošanai. Piemēram, gāzmaskas, radio, medikamenti, gultas. Ir ventilācijas sistēmas, kas gan nedarbojas un indīgo gaisu nefiltrē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Lasīt citas ziņas

Plašāks stāsts par šo tēmu TV24 raidījumā “STOPkadr”!

Gints Reinsons, Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs: “Jābūt vairākām izejām, gaisa pieplūdei, ūdens rezervei, elektroenerģijas padevei ir arī dažas citas pazīmes, kanalizācijas, inventāram jābūt, lai aizbarikadētāsdurvis vai citus elementus paņemt nost un tiktu ārā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā situācija ar bumbu patvertnēm esot kritiska, briesmu gadījumā iedzīvotājiem neesot kur patverties. Rīgas pašvaldības pārstāvis stāsta, ka pilsētā esot vairāk nekā 370 patvērumu objekti, bet šobrīd apsekoti esot tikai 32. Pagaidām valstī vēl neesot izstrādāts plāns un būvnormatīvi, pēc kā vadīties, lai atjaunotu bumbu patvertnes.

Gints Reinsons: “Te ir tā lieta, ka likumdošanai un normatīvo aktu bāzei ir jābūt sakārtotai, lai tas būtu korekti izdarīts. ”

Turpinoties Krievijas agresijai Ukrainā un, izskanot brīdinājumiem par Krievijas iespējamo uzbrukumu kādai no NATO dalībvalstij, sarosījušies Latvijas politiķi.

Pēc padomju laika bumbu patvertņu apskatīšanas, TV24 devās uz Saeimu, lai uzzinātu deputātu viedokli. Kā rīkoties – atjaunot esošās patvertnes, būvēt jaunas, izveidot konteinera tipa būves.

Atis Švinka, Saeimas deputāts: “Visi varianti, ko jūs pieminējāt ir izsverami un attīstāmi, bet jāieklausās militārajos
un aizsardzības ekspertos un tādā veidā virzīt šo jautājumu, bet laika nav un jāvirzās strauji uz priekšu.”

Edvīns Šnore, Saeimas deputāts: “Ir jādomā par jaunu būvniecību, tās kas ir viņas nepietiek ne tuvu teiksim visiem.
Tās, atklāti sakot nepietiek pat 10%. Viss optimālākais būtu konteinertipa būves.”

Raimonds Brigmanis, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs (AS): “Šobrīd es nevaru Jums apgalvot, kas būtu jādara, jo viņi komisijas sēdē arī skaidroja, ka šobrīd arī viņi nodefinēt šos kritērijus, kādus mēs būvējam bumbu patvertnes pret kodolkaru, vai patvertnes pret parasto munīciju.

Reklāma
Reklāma

Saeimā kuluāros izskan, ka ātri sakārtot bumbu patvertnes atbilstošā stāvokli neizdosies. Esot daudz neskaidrību.

Armands Puče: “Re, nekas ātri nenotiks. Tas tāds politiķu bauslis. Tikmēr Anna Jakšta aptaujāja iedzīvotājus, lai noskaidrotu viņu viedokli bumbu patvertņu jautājumā.”

“Esmu staigājis daudz par Staļina laika mājām. Tur ir pagrabi. Var atjaunot vecās bumbu patvertnes. Ja ar to nepietiek, tad var izbūvēt jaunas.”

“Padomju laikā labāk būvēja nekā mūsdienās, lai paliek vecās un tās atjauno.”

“Domāju esošās jāatjauno, jo būvēt jaunas tas nav reāli, tīri no fiskālā skatu punkta, tādu finanšu līdzekļu nebūs.”

“Es teiktu, ka neko mums nevajag būvēt. No kā viņas mūs pasargās, cik cilvēkus mēs ieliksim tur iekšā?”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.