Mārtiņš Dzierkals olimpiskajās spēlēs Pekinā. Viņš ir viens no talantīgākajiem savas paaudzes hokeja uzbrucējiem Latvijā.

Latvijas hokejisti arī otrajā pārbaudes spēlē uzvar Franciju 27

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Rīgā pārbaudes mačā ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) pārspēja Francijas valstsvienību, kas būs viena no Latvijas pretiniecēm arī 2024.gada pasaules čempionātā.

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Renārs Krastenbergs, bet vienreiz izcēlās Mārtiņš Dzierkals un Frenks Razgals. Dzierkalam bija arī viena rezultatīva piespēle, bet divos vārtu guvumos asistēja Kristaps Zīle.

Spēles trešajā minūtē pēc Oskara Lapinska metiena Krastenbergs bija pirmais vārtu priekšā un raidīja atsisto ripu tīklā, panākdams 1:0. Trīs minūtes vēlāk Krastenbergs ar spēcīgu metienu no distances nostiprināja latviešiem vadību.

Otrā perioda ceturtajā minūtē Kevins Spinoci vārtu priekšā netraucēts tika pie atlēkušās ripas un pārspēja Ēriku Vītolu – 1:2. 48 sekundes pēc pirmajiem zaudētajiem vārtiem Dzierkals viens izslidoja pret Tomu Obrā un atjaunoja divu ripu pārsvaru.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 107 sekundes, ripu tukšos vārtos meta Razgals. Pēc 4:1 panākšanas Latvijas izlases vārtos stājās Arginto Milbergs.

Pēc tam abas komandas treniņa nolūkā aizvadīja papildlaiku, kurā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārāki bija latvieši, gan pieliktajā piecminūtē, gan “bullīšos” spēlējot Milbergam. Savus pēcspēles metienus realizēja Krastenbergs, Haralds Egle un Dzierkals, bet Filips Buncis un Eduards Tralmaks bija neprecīzi.

Ceturtdien Latvija uzvarēja ar 3:1. Vārtus Latvijai guva Filips Buncis, Patriks Ozols un Eduards Tralmaks, bet viesiem – Baptists Briss.

Harija Vītoliņa vadītajā komandā šajā pārtraukumā iekļauti trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un divpadsmit uzbrucēji. Arginto Milbergs, Kristaps Roķis, Roberts Cjunskis un Anrī Ravinskis Latvijas valstsvienībā iepriekš nav spēlējuši.

Decembrī Latvijas izlase startēs “Kaufland” kausā Slovākijā, kur bez mājiniekiem un latviešiem piedalīsies arī Norvēģija, bet aprīlī, gatavojoties pasaules čempionātam, tiks aizvadītas astoņas pārbaudes spēles.

Plānots, ka pēdējā sagatavošanās posmā pasaules čempionātam Latvijas izlase savā laukumā aizvadīs divus mačus ar Austrijas komandu, vienu – ar Somiju, ar kuru par draudzības spēlēm ir vienošanās uz diviem gadiem, pēc tam būs divas spēles Šveicē, bet gatavošanās čempionātam tiks noslēgta savu skatītāju priekšā mačā ar norvēģiem.

2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

Latvijas izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Franciju:

vārtsargi – Ivars Punnenovs (“Lausanne”, Šveice), Ēriks Vītols (Keurū “KeuPa”, Somija), Arginto Milbergs (“Kurbads”);

aizsargi – Kristiāns Rubīns (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Roberts Mamčics (Nove Zāmki “Mikron”, Slovākija), Miks Tumānovs (Jiveskiles JYP, Somija), Ernests Ošenieks (“Hermes”, Somija), Artūrs Andžāns (Keurū “KeuPa”, Somija), Nauris Sējējs (Kīsnahtas “Lions”, Šveice), Patriks Ozols (Jihlavas “Dukla”, Čehija);

uzbrucēji – Mārtiņš Dzierkals (Šellefteo AIK, Zviedrija), Renārs Krastenbergs (bez kluba), Eduards Tralmaks (Kladno “Rytīrži”, Čehija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas “MHK 32”, Slovākija), Georgs Golovkovs (Estešundas IK, Zviedrija), Filips Buncis (Vestervikas IK, Zviedrija), Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice), Rihards Melnalksnis (“Olten”, Šveice), Kristaps Roķis (Jelgavas “Zemgale”/LBTU), Roberts Cjunskis (“Lugano”, Šveice), Anrī Ravinskis (Imatras “Kettera”, Somija), Frenks Razgals (“Poruba 2011”, Čehija).