Pastkastīte
Pastkastīte
Foto: Lita Krone/LETA

Latvijas Pastam jauns pakalpojums – vienkāršo sūtījumu izsekošana 1

Latvijas Pasts sāk piedāvāt jaunu pakalpojumu – sūtījumu izsekošanu bez izsniegšanas pret parakstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Līdz šim sūtījumu izsekošana bija iespējama tikai reģistrētiem jeb ierakstītiem sūtījumiem, kas adresātiem tiek izsniegti pret parakstu un ir dārgāks pakalpojums salīdzinājumā ar vienkāršu sūtījumu noformēšanu.

Jaunais pakalpojums paredz sūtījumu izsekošanu, kas ļaus klientam elektroniskajā vidē redzēt sava sūtījuma ceļu, bet izsniegšana būs tāda pati kā vienkāršiem sūtījumiem – piegāde pastkastīte vai pasta nodaļā gadījumā, ja sūtījuma izmērs nepieļaus ievietošanu pastkastītē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Attiecīgi arī pakalpojuma cena būs zemāka nekā reģistrētiem jeb ierakstītiem sūtījumiem.

Izsekot varēs 37 valstīs

Turpmāk, sūtot vienkāršus sūtījumus – vēstules, sūtījumus ar dokumentiem vai sīkiem priekšmetiem – iekšzemē vai uz 37 ārvalstīm, varēs izvēlēties sūtījuma izsekošana.

Šādi noformētam sūtījumam tiks piešķirts numurs un svītrkods līdzīgi kā ierakstītiem vai apdrošinātiem sūtījumiem, kas elektroniskajā vidē ļaus sekot sūtījuma ceļam.

Izsekojamie sūtījumi adresātiem tiks piegādāti kā vienkārši sūtījumi – pastkastītē vai gadījumā, ja sūtījuma izmērs nepieļaus ievietošanu pastkastītē, – pasta nodaļā.

Piegādi fiksēs viedierīcēs

Šo sūtījumu piegādes faktu pastkastītē pastnieki fiksēs savās viedierīcēs un tas tiks atspoguļots izsekošanas sistēmā.

Savukārt par sūtījumiem, kas pārsniedz pastkastītes izmēru, klients saņems īsziņas aicinājumu savā mobilajā tālrunī, ja uz sūtījuma būs norādīts korekts tālruņa numurs, vai papīra formāta aicinājumu, ja tālruņa numurs nebūs norādīts.

Sākot no 39 centiem

Latvijā sūtījmu izsekošana maksās 0,39 eiro, ja sūtījums noformēts “new.manspasts.lv”. Ja tas tiks noformēts pasta nodaļā, tad sūtījuma izsekošana maksās 0,59 eiro.

Ārzemēs pasata sūtījuma izsekošana maksās attiecīgi 1,30 un 1,51 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.