Urzula fon der Leiena.
Urzula fon der Leiena.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Leiena sola saglabāt Eiropas Zaļo kursu nākamajā ES daudzgadu budžetā 0

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien solījusi saglabāt Eiropas Zaļo kursu nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā, kurā robu atstājusi Lielbritānijas izstāšanās no bloka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs tam nerezervēsim līdzekļus (..), mēs vienkārši nespēsim sasniegt klimata neitralitāti Eiropā” līdz 2050.gadam, Eiropas Parlamentā paziņoja Leiena.

ES valstu un valdību vadītāji tiksies ārkārtas Eiropadomes sanāksmē 20.februārī, lai apspriestu ES ilgtermiņa budžetu 2021.- 2027.gadam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no ES būtiski samazināsies tās budžets, tāpēc dalībvalstu sarunas par ES daudzgadu budžetu tiek prognozētas ļoti smagas.

Leiena sacīja, ka breksita dēļ daudzgadu budžetā iztrūks aptuveni 75 miljardi eiro.

Gaidāms, ka budžeta kopējā summa būs aptuveni triljons eiro.

Austrija, Dānija, Vācija, Nīderlande un Zviedrija iebilst pret lielākām iemaksām ES budžetā, lai aizpildītu breksita atstāto robu, bet 16 citas ES valstis atbalsta lielākas iemaksas, lai nesamazinātos ES finansējums, ko tās saņem savas infrastruktūras uzlabošanai un attīstībai.

Eiropas Parlaments, kam būs jābalso par piekrišanu nākamās septiņgades finanšu shēmai, ir noskaņots uz iespējami lielāku budžetu, lai ES var izpildīt savus mērķus cīņā ar klimata pārmaiņām, atbalstīt migrācijas politiku un kļūt par līderi digitālajā nozarē.

Eiropadomē 20.februārī vienošanās par budžetu, visticamāk, netiks panākta, taču ES valstu un valdību vadītājiem var izdoties mazināt domstarpības šajā jautājumā.

Leiena izteikusies, ka neakceptēs nevienu iznākumu, kurā vismaz 25% budžeta nebūs atvēlēti cīņai ar klimata pārmaiņām.

Stājoties amatā, Leiena sacīja, ka vēlas vadīt spēcīgu Eiropas Komisiju, kas ir pasaules līderis oglekļa dioksīda emisijas neitralitātes panākšanā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.