Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pixabay.com

Liepājas centrā atrasta piecus gadus veca meitenīte, kura rīta agrumā viena pati bija izgājusi no 7 kilometrus attālās dzīvesvietas 69

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijā (VP) tika saņemta informācija, ka Liepājā pamanīta kāda aptuveni piecus gadus veca meitenīte, kura pārvietojusies viena pati. Noskaidrots, ka meitene, kamēr mamma gulējusi, bija izgājusi no dzīvesvietas un vairāk kā piecas stundas pavadījusi ārpus mājām līdz atrasta Liepājā, kas ir aptuveni 7 kilometru attālumā no viņas dzīvesvietas Cimdeniekos. Pret meitenītes mammu uzsākts administratīvā pārkāpuma process, tā portālam LA.LV pavēstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste (Kurzemes reģiona pārvaldes jautājumos) Madara Šeršņova.

Reklāma
Reklāma
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 285
Lasīt citas ziņas

Piektdien, 5.jūlijā ap pulksten 11.15 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemta informācija, ka Liepājā, Lielā ielā kāds garāmgājējs pamanījis aptuveni piecus gadus vecu meitenīti, kura pastaigājusies viena pati. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un sāka skaidrot notikušo. Likumsargi ieradās pie meitenītes mammas dzīvesvietā un noskaidroja, ka, kamēr viņa gulējusi, ap pulksten 05.30 mazgadīgā paņēmusi mājas atslēgas un viena pati izgājusi ārā no dzīvesvietas Dienvidkurzemes novadā, Cimdeniekos.

Ap pulksten 08.00 sieviete konstatējusi, ka meita nav mājās, pēc kā uzsākusi sava bērna meklēšanu Cimdeniekos, taču līdz pat policijas ierašanās brīdim viņas dzīvesvietā, sieviete neuzskatīja par vajadzīgu ziņot policijai, ka kopš pulksten 05.30 ir pazudusi viņas mazgadīgā meita.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rezultātā, pateicoties garāmgājējam, meitenīte atrasta Liepājā, Lielā ielā ģērbusies krekliņā, šortos un ziemas cepurē. Noskaidrots, ka meitenīte atbrauca uz Liepāju ar sabiedrisko transportu – autobusu.

Valsts policijā pret sievieti uzsākts administratīvā pārkāpuma process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu administratīvu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Administratīvās pārkāpuma lietas materiāli nodoti Liepājas valstspilsētas pašvaldības Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai par soda apmēru.

Likumsargi izsaka pateicību atsaucīgajam iedzīvotājam, kurš nebija vienaldzīgs šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notikušo. Tāpat policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem. Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.