Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Lietuvā jaundzimušai meitenītei asinīs konstatē četras promiles alkohola 0

Lietuvā, Klaipēdas universitātes slimnīcā, tikko dzimušai meitenītei šonedēļ asinīs konstatētas četras promiles alkohola, piektdien raksta portāls “15min.lt”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

35 gadus vecajai bērniņa mātei, kas uz Klaipēdu bez jebkādiem dokumentiem atvesta no Telšiem, noteikta divu promiļu dzēruma pakāpe un dažādas kaites, kas, domājams, saistītas ar ilgstošu alkohola lietošanu.

Meitenīte, kas sver divarpus kilogramus, ievietota reanimācijā un, pateicoties ārstu pūliņiem, pamazītēm “atskurbst”, ja šai gadījumā var lieto tādu vārdu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Notikušais šokējis pat daudz pieredzējušos slimnīcas mediķus.

Viņuprāt, tas, ka bērns izdzīvojis uzskatāms par brīnumu.

“Tādai intoksikācijai vajadzīgs ilgs laiks. (..) Nav skaidrs, vai māte dzērusi visu grūtniecības laiku, vai ar pārtraukumiem. Ar māti ir grūti kontaktēties,” stāstījis Klaipēdas universitātes slimnīcas galvenais ārsts Vinss Janušonis.

Pēc viņa teiktā, lai bērna organismu attīrītu no alkohola, būs vajadzīgas vairākas nedēļas un ļoti iespējams, ka tas atstās iespaidu uz meitenītes turpmāko attīstību.

Kā norādījis ārsts, tā nav pirmā reize, kad mediķiem dzemdībās nācies pieņemt “iereibušu” bērniņu. Klaipēdā tāds gadījums bijis pirms divpadsmit gadiem, tiesa, daudz vieglāks. Par līdzīgu situāciju ziņots arī no Šauļiem, tomēr kopumā šāda situācija ir ļoti reta, lai gan dažkārt gadās, ka topošā māte uz slimnīcu tiek atvesta nedaudz iereibusi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.