Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis preses konferencē Kijivā šā gada 24. februārī, pieminot Krievijas iebrukuma gadskārtu. Zelenskis paziņoja, ka “2023. gads būs mūsu uzvaras gads”.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis preses konferencē Kijivā šā gada 24. februārī, pieminot Krievijas iebrukuma gadskārtu. Zelenskis paziņoja, ka “2023. gads būs mūsu uzvaras gads”.
Foto: Genya Savilov/AFP/SCANPIX
pirms 183 dienas

Live TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Ukraina pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi pēc Krievijas plāna par kodolieročiem Baltkrievijā 0

pirms 183 dienas 20:37

Borels: Krievijas taktisko kodolieroču izvietošana Baltkrievijā būs drauds Eiropas drošībai

Krievijas taktisko kodolieroču izvietošana Baltkrievijā būs drauds Eiropas drošībai, svētdien paziņojis Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.

“Ja Baltkrievija uzņems Krievijas kodolieročus, tas nozīmēs bezatbildīgu eskalāciju un draudu Eiropas drošībai. Baltkrievija to joprojām var apturēt, tā ir tās izvēle,” tviterī ierakstījis Borels. Viņš uzsvēris, ka “ES ir gatava atbildēt ar turpmākām sankcijām”.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

NATO šo Putina paziņojumu nosauca par bīstamu un bezatbildīgu. Savukārt Ukraina pieprasījusi sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi.

Vašingtona paziņojusi, ka ASV neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus.

pirms 183 dienas 17:16

Saistībā ar Putina paziņojumu par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā Ukraina pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi

Saistībā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus, Ukraina svētdien pieprasīja sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi.

“Jaunākie Krievijas paziņojumi par nodomiem izvietot Baltkrievijas teritorijā taktiskos kodolieročus ir Putina režīma kārtējais provokatīvais solis, kas grauj Kodolieroču neizplatīšanas līguma, kodolatbruņošanās un visas starptautiskās drošības arhitektūru,” teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Tajā uzsvērts, ka šādi Krievijas varas nodomi nevar neizraisīt īpašu satraukumu visā pasaules sabiedrībā, jo Krievija par to paziņojusi, turpinot savu nekādi neizprovocēto agresīvo karu pret Ukrainu.

“Par spīti šausminošajiem noziegumiem pret cilvēci un kara noziegumiem, ar kuriem Kremlis pavada šo iekarošanas karu pret suverēnu valsti, Krievija demonstrē savu nespēju uzvarēt kaujas laukā,” sacīts paziņojumā.

“Aicinām G7 un Eiropas Savienības valstis brīdināt Baltkrievijas varasiestādes par sekām Baltkrievijai, ja tā piekritīs uzņemt savā teritorijā taktiskos kodolieročus no Krievijas. Ukraina sagaida efektīvu rīcību pretdarbībā Kremļa kodolšantāžai no Lielbritānijas, Ķīnas, ASV un Francijas arī kā no ANO Drošības padomes pastāvīgajām dalībvalstīm, kurām ir īpaša atbildība, lai nepieļautu agresijas, kurā tiktu izmantoti kodolieroči, draudus,” uzsver Ukrainas Ārlietu ministrija.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

pirms 183 dienas 12:17

Putins Ukrainā bija plānojis “totālu tīrīšanu”

Putins plānoja “totālu tīrīšanu” Ukrainā ar “teroru no mājas uz māju”, liecina nopludināti dokumenti. Krievija runā par pavēlēm “no pašas augšas” civiliedzīvotājus nogādāt koncentrācijas nometnēs, cenšoties iekarot Ukrainu.

pirms 183 dienas 09:29

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 170 550 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 170 550 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 660 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī Krievija zaudējusi 3595 tankus, 6947 bruņutransportierus, 2631 lielgabalu, 522 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 277 zenītartilērijas iekārtas, 305 lidmašīnas, 291 helikopteru, 2216 bezpilota lidaparātus, 911 spārnotās raķetes, 5486 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 282 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 183 dienas 09:27

ASV neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus

ASV neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus, norādījusi Savienoto Valstu Nacionālās drošības padome, komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

“Neredzam iemeslus, lai koriģētu savu stratēģisko kodolpozīciju, ne arī kādas pazīmes, ka Krievija gatavojas izmantot kodolieročus,” sacījusi Nacionālās drošības padomes preses sekretāre Adriena Vatsone.

Viņa piebildusi, ka Vašingtona joprojām ir apņēmības pilna īstenot NATO kolektīvās aizsardzības principu.

Arī ASV domnīcas “Kara pētniecības institūts” (ISW) analītiķi secinājuši, ka Putina paziņojumam par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā nav saistības ar risku, ka varētu izcelties kodolkarš, un ka šāds risks joprojām ir ļoti zems.

Ar šādu paziņojumu Putins mēģina izmantot Rietumu bažas par kodoleskalāciju, uzskata analītiķi.

Jau vēstīts, ka Putins sestdienas vakarā pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

pirms 184 dienas 21:27

Putins: Krievija nodos Baltkrievijai vienu “Iskander” sistēmu

Krievija nodos Baltkrievijai vienu raķešu sistēmu “Iskander”, kuru var izmantot arī kodolieročiem, sestdien televīzijas intervijā paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš teica, ka tā esot atbildes reakcija uz tādu pašu ASV un to sabiedroto rīcību.

Putins piebilda, ka 1.jūlijā Baltkrievijā tiks pabeigta kodolieroču glabātava, kā arī apliecināja, ka Krievija Baltkrievijā izvietojusi desmit lidmašīnas, kas spēj pārvadāt taktiskos kodolieročus.

Viņš uzsvēra, ka Krievija nenodos Baltkrievijai taktiskos kodolieročus, bet gan izvietos tos līdzīgi kā ASV esot izvietojušas Eiropā savu arsenālu.

Tāpat Putins solīja, ka Krievija izvietos vājinātā urāna munīciju, ka Kijiva saņems tādu bruņojumu no Rietumvalstīm. Lielbritānija nesen solīja, ka varētu to piegādāt Ukrainai.

Jau 2022.gada marta beigās Ukrainas armijas ģenerālštābs ziņoja, ka Baltkrievijas teritorijā ir novērota Krievijas raķešu piegāde “Iskander” sistēmām, kuras Baltkrievijas teritorijā atrodas vismaz kopš pagājušā gada decembra. Šogad janvārī Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka var tās “autonomi izmantot”.

Par “Iskander” Baltkrievijas režīma līderis Aleksandrs Lukašenko vairākkārt ir runājis ar Putinu, kurš cenšas panākt, ka Lukašenko karā Ukrainā iesaista arī savu armiju.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

pirms 184 dienas 16:30

Kramatorskai raķešu uzbrukums

Kramatorskas mērs Gončarenko ziņo par iebrucēju raķešu uzbrukumu pilsētas centram un rūpnieciskajai zonai. Par cietušajiem pagaidām nav ziņots.

pirms 184 dienas 16:28

Kadorivam tiek kārtējas medaļas

Neraugoties uz pastāvīgiem ziņojumiem par spīdzināšanu, nolaupīšanu un represijām Čečenijā, Ramzanam Kadirovam tika piešķirta medaļa “Čečenijas Republikas cienītais cilvēktiesību aizstāvis”.

pirms 184 dienas 16:25

Medvedevs atkal izrunājas

Medvedevs atzīst, ka Krievija kļuvusi par negodīgu valsti? “Mēs esam unikālā situācijā. Es pat nezinu, ar ko to salīdzināt – varbūt ar Padomju Savienību 20. un 30. gados. Jo tad nāca Varšavas pakts. Kad bija cara režīms, impērija, mums bija sabiedrotie..”

pirms 184 dienas 12:26

Graube: Kaujas zaudēšana par Bahmutu Krievijas režīma kliķē var radīt priekšnoteikumus nopietnām nesaskaņām

Kaujas zaudēšana par Bahmutu Krievijas režīma kliķē var radīt priekšnoteikumus nopietnām nesaskaņām, šādu vērtējumu aģentūrai LETA sniedza bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Ukraiņiem atbrīvojot valsti no iebrucējiem, šī pilsēta ir jāatgūst, jo tā ir pietiekami liela pilsēta nozīmīgā vietā. Bahmuta patlaban kļuvusi par simbolu abām karojošām pusēm – vai nu par zaudējuma, vai uzvaras simbolu. “Patlaban ukraiņi uzvar šo kauju, jo viņi spēj pilsētu aizstāvēt un nosargāt pret ļoti lielām Krievijas militārām pūlēm,” norādīja Graube.

Bijušais NBS komandieris Raimonds Graube
Foto – LETA/Paula Čurkste

Ukraiņiem neļaujot ieņemt šo pilsētu un attīstot pretuzbrukumu Doneckas un Luhanskas rajonos, tas būtu milzīgs trieciens Krievijas pašvērtējumam.

“Krievijas kliķi, visdrīzāk, var sagraut nesaskaņas pašas kliķes starpā – savstarpējās skaidrošanās, vainīgo meklēšana. Bahmutas zaudējums un kopējais zaudējums šajā reģionā var radīt priekšnoteikumus ļoti nopietnām iekšējām nesaskaņām un vainīgo meklēšanām,” uzsvēra Graube.

Graube norādīja, ka pirmie iedīgļi Krievijas militāro neveiksmju iemeslu meklēšanai jau ir bijuši, piemēram, mainot militāros komandierus vai paužot nelabvēlīgu attieksmi pret algotņu grupējumu “Vagner” dibinātāju Jevgēniju Prigožinu.

Graube lēsa, ka paralēli abas karojošās puses aiz Bahmutas ir sagatavojušas aizsardzības līnijas vai arī tās gatavo. Viņš uzskata, ka nebūtu pareizi apgalvot, ka, krieviem ieņemot Bahmutu, tiktu salauzta ukraiņu pretestība.

Zelenskis apmeklē fronti pie Bahmutas
“Pieturā stāv ome ar mazdēlu. Garām brauc auto un apšļāc stāvētājus…” stāsts ar negaidītām beigām piedzīvots Pārdaugavā
Kokteilis
FOTO. “Pat prātā nenāk uzturēt savus bērnus!” – Liene Kiviča Londonā it kā iegādājas zīmola somiņu par teju 6000 eiro, un nokaitina soctīklu lietotājus
Putins dod Šoigu laiku līdz 1. oktobrim, lai apstādinātu ukraiņus
Krimināls
Cēsu novadā vīrietis caur logu šauj istabā, lai aizbiedētu nelūgtus viesus. Policija nodarījumā saskata slepkavības mēģinājumu
VIDEO. Ekskluzīvi. Putins atpūšas Somijā – gaužām neveikls, kautrīgs un absolūti “tautiskā stilā”
Lasīt citas ziņas
Panākta konceptuāla vienošanās par ieceri konfiscēt Krievijas transportlīdzekļus, ja tie nepamestu Latviju
Krimināls
Cēsu novadā vīrietis caur logu šauj istabā, lai aizbiedētu nelūgtus viesus. Policija nodarījumā saskata slepkavības mēģinājumu
Putins dod Šoigu laiku līdz 1. oktobrim, lai apstādinātu ukraiņus
VIDEO. “Vilks bija ļoti drošs!” – strādnieks Ludzas novadā satiek un nofilmē vilku ar netipisku uzvedību
Veselam
Slikta pašsajūta pēc ēšanas… Par ko tas liecina?
23:03
VIDEO. Floridā aligatora žokļos atrod sievietes līķi
22:35
Receptes
Košā burkānu kūka ar glazūru un šokolādes skaidiņām
22:04
Veselam
“Mēs nedomājām, ka ir tik slikti…” Onkoloģijas pacientu pārstāvis komentē VK revīzijā atklāto
Iedzīvotāju sašutumu izraisa automašīna ar provokatīvu uzrakstu krievu valodā. Policija atklāj, kā rīkosies
VIDEO. Ekskluzīvi. Putins atpūšas Somijā – gaužām neveikls, kautrīgs un absolūti “tautiskā stilā”
“Pieturā stāv ome ar mazdēlu. Garām brauc auto un apšļāc stāvētājus…” stāsts ar negaidītām beigām piedzīvots Pārdaugavā
Dārzs
Kad ražu vākt, bet kad dārzu labāk netraucēt? Dārza darbu kalendārs no 25. septembra līdz 2. oktobrim
Krievu okupanti okupētajā Doņeckā veido kara skolu. “Neprāta darbs! Tas ir ļoti tuvu frontes līnijai,” uzskata Pizele
Danusēvičs par azartspēļu zāļu slēgšanu Rīgā: Jāatstāj kaut kāda vieta tiem, kam tā ir izklaide
Receptes
Košā burkānu kūka ar glazūru un šokolādes skaidiņām
VIDEO. Floridā aligatora žokļos atrod sievietes līķi
Politologs Daukšts: “Pasaule tuvojas ļoti nopietnai kulturāli etniskai krīzei, kas var sākties Kalnu Karabahā”
FM rosina hipotekāro kredītprocentu maksājumus uz laiku iekļaut IIN attaisnotajos izdevumos
Kokteilis
“Vai esi izdarījusi kaut ko tādu, lai vīrietim tev gribētos dāvināt ziedus?” Jānis atklāj, kāpēc vīrieši pirmajā randiņā sievietēm nedāvina ziedus
Veselam
Slikta pašsajūta pēc ēšanas… Par ko tas liecina?
Rajevs pametīs AS frakciju un atkārtoti kļūs par Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru
CEĻOJUMA APRAKSTS. Kā Aija brauca Venēciju iepazīt, izbaudot picas un iegūstot cieņu pret Latvijas odiem
Triecienā pa Krievijas Melnās jūras karaflotes štābu nogalināti desmitiem krievu virsnieku, ieskaitot flotes komandieri
Jaunā apkures sezona sāksies ar zemākiem siltumenerģijas tarifiem nekā pērn
Kokteilis
FOTO. “Megana ir kā dīva! Bet princis Harijs – viņas pavadonis” – Saseksas hercogi ierodas kinozvaigžņu ballītē Santa Barbarā
Naktī gaidāma pirmā rudens salna. Vai auksts būs arī pa dienu? Laika prognoze otrdienai
Nauda iestrēgusi: jau nedēļu kavējas Krievijas pensiju izmaksa
Auklīti izmet no darba pēc rozā vīna baudīšanas kopā ar bijušo britu premjeru
Kokteilis
VIDEO. “Tas bija liels pārsteigums!” – Raimonds Vējonis pirmo reizi publiski komentē, ko bija iedzēris no “kolas” pudelītes skatītāju tribīnēs basketbola spēles laikā
Kokteilis
FOTO. “Pat prātā nenāk uzturēt savus bērnus!” – Liene Kiviča Londonā it kā iegādājas zīmola somiņu par teju 6000 eiro, un nokaitina soctīklu lietotājus
Vien 50 gadu vecumā nomiris Saeimas deputāts Atis Deksnis