Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis preses konferencē Kijivā šā gada 24. februārī, pieminot Krievijas iebrukuma gadskārtu. Zelenskis paziņoja, ka “2023. gads būs mūsu uzvaras gads”.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis preses konferencē Kijivā šā gada 24. februārī, pieminot Krievijas iebrukuma gadskārtu. Zelenskis paziņoja, ka “2023. gads būs mūsu uzvaras gads”.
Foto: Genya Savilov/AFP/SCANPIX
pirms 64 dienas

Live TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Ukraina pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi pēc Krievijas plāna par kodolieročiem Baltkrievijā 0

pirms 64 dienas 20:37

Borels: Krievijas taktisko kodolieroču izvietošana Baltkrievijā būs drauds Eiropas drošībai

Krievijas taktisko kodolieroču izvietošana Baltkrievijā būs drauds Eiropas drošībai, svētdien paziņojis Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.

“Ja Baltkrievija uzņems Krievijas kodolieročus, tas nozīmēs bezatbildīgu eskalāciju un draudu Eiropas drošībai. Baltkrievija to joprojām var apturēt, tā ir tās izvēle,” tviterī ierakstījis Borels. Viņš uzsvēris, ka “ES ir gatava atbildēt ar turpmākām sankcijām”.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

NATO šo Putina paziņojumu nosauca par bīstamu un bezatbildīgu. Savukārt Ukraina pieprasījusi sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi.

Vašingtona paziņojusi, ka ASV neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus.

pirms 65 dienas 17:16

Saistībā ar Putina paziņojumu par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā Ukraina pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi

Saistībā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus, Ukraina svētdien pieprasīja sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi.

“Jaunākie Krievijas paziņojumi par nodomiem izvietot Baltkrievijas teritorijā taktiskos kodolieročus ir Putina režīma kārtējais provokatīvais solis, kas grauj Kodolieroču neizplatīšanas līguma, kodolatbruņošanās un visas starptautiskās drošības arhitektūru,” teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Tajā uzsvērts, ka šādi Krievijas varas nodomi nevar neizraisīt īpašu satraukumu visā pasaules sabiedrībā, jo Krievija par to paziņojusi, turpinot savu nekādi neizprovocēto agresīvo karu pret Ukrainu.

“Par spīti šausminošajiem noziegumiem pret cilvēci un kara noziegumiem, ar kuriem Kremlis pavada šo iekarošanas karu pret suverēnu valsti, Krievija demonstrē savu nespēju uzvarēt kaujas laukā,” sacīts paziņojumā.

“Aicinām G7 un Eiropas Savienības valstis brīdināt Baltkrievijas varasiestādes par sekām Baltkrievijai, ja tā piekritīs uzņemt savā teritorijā taktiskos kodolieročus no Krievijas. Ukraina sagaida efektīvu rīcību pretdarbībā Kremļa kodolšantāžai no Lielbritānijas, Ķīnas, ASV un Francijas arī kā no ANO Drošības padomes pastāvīgajām dalībvalstīm, kurām ir īpaša atbildība, lai nepieļautu agresijas, kurā tiktu izmantoti kodolieroči, draudus,” uzsver Ukrainas Ārlietu ministrija.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

pirms 65 dienas 12:17

Putins Ukrainā bija plānojis “totālu tīrīšanu”

Putins plānoja “totālu tīrīšanu” Ukrainā ar “teroru no mājas uz māju”, liecina nopludināti dokumenti. Krievija runā par pavēlēm “no pašas augšas” civiliedzīvotājus nogādāt koncentrācijas nometnēs, cenšoties iekarot Ukrainu.

pirms 65 dienas 09:29

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 170 550 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 170 550 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 660 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī Krievija zaudējusi 3595 tankus, 6947 bruņutransportierus, 2631 lielgabalu, 522 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 277 zenītartilērijas iekārtas, 305 lidmašīnas, 291 helikopteru, 2216 bezpilota lidaparātus, 911 spārnotās raķetes, 5486 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 282 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 65 dienas 09:27

ASV neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus

ASV neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus, norādījusi Savienoto Valstu Nacionālās drošības padome, komentējot Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

“Neredzam iemeslus, lai koriģētu savu stratēģisko kodolpozīciju, ne arī kādas pazīmes, ka Krievija gatavojas izmantot kodolieročus,” sacījusi Nacionālās drošības padomes preses sekretāre Adriena Vatsone.

Viņa piebildusi, ka Vašingtona joprojām ir apņēmības pilna īstenot NATO kolektīvās aizsardzības principu.

Arī ASV domnīcas “Kara pētniecības institūts” (ISW) analītiķi secinājuši, ka Putina paziņojumam par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā nav saistības ar risku, ka varētu izcelties kodolkarš, un ka šāds risks joprojām ir ļoti zems.

Ar šādu paziņojumu Putins mēģina izmantot Rietumu bažas par kodoleskalāciju, uzskata analītiķi.

Jau vēstīts, ka Putins sestdienas vakarā pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

pirms 65 dienas 21:27

Putins: Krievija nodos Baltkrievijai vienu “Iskander” sistēmu

Krievija nodos Baltkrievijai vienu raķešu sistēmu “Iskander”, kuru var izmantot arī kodolieročiem, sestdien televīzijas intervijā paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš teica, ka tā esot atbildes reakcija uz tādu pašu ASV un to sabiedroto rīcību.

Putins piebilda, ka 1.jūlijā Baltkrievijā tiks pabeigta kodolieroču glabātava, kā arī apliecināja, ka Krievija Baltkrievijā izvietojusi desmit lidmašīnas, kas spēj pārvadāt taktiskos kodolieročus.

Viņš uzsvēra, ka Krievija nenodos Baltkrievijai taktiskos kodolieročus, bet gan izvietos tos līdzīgi kā ASV esot izvietojušas Eiropā savu arsenālu.

Tāpat Putins solīja, ka Krievija izvietos vājinātā urāna munīciju, ka Kijiva saņems tādu bruņojumu no Rietumvalstīm. Lielbritānija nesen solīja, ka varētu to piegādāt Ukrainai.

Jau 2022.gada marta beigās Ukrainas armijas ģenerālštābs ziņoja, ka Baltkrievijas teritorijā ir novērota Krievijas raķešu piegāde “Iskander” sistēmām, kuras Baltkrievijas teritorijā atrodas vismaz kopš pagājušā gada decembra. Šogad janvārī Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka var tās “autonomi izmantot”.

Par “Iskander” Baltkrievijas režīma līderis Aleksandrs Lukašenko vairākkārt ir runājis ar Putinu, kurš cenšas panākt, ka Lukašenko karā Ukrainā iesaista arī savu armiju.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

pirms 66 dienas 16:30

Kramatorskai raķešu uzbrukums

Kramatorskas mērs Gončarenko ziņo par iebrucēju raķešu uzbrukumu pilsētas centram un rūpnieciskajai zonai. Par cietušajiem pagaidām nav ziņots.

pirms 66 dienas 16:28

Kadorivam tiek kārtējas medaļas

Neraugoties uz pastāvīgiem ziņojumiem par spīdzināšanu, nolaupīšanu un represijām Čečenijā, Ramzanam Kadirovam tika piešķirta medaļa “Čečenijas Republikas cienītais cilvēktiesību aizstāvis”.

pirms 66 dienas 16:25

Medvedevs atkal izrunājas

Medvedevs atzīst, ka Krievija kļuvusi par negodīgu valsti? “Mēs esam unikālā situācijā. Es pat nezinu, ar ko to salīdzināt – varbūt ar Padomju Savienību 20. un 30. gados. Jo tad nāca Varšavas pakts. Kad bija cara režīms, impērija, mums bija sabiedrotie..”

pirms 66 dienas 12:26

Graube: Kaujas zaudēšana par Bahmutu Krievijas režīma kliķē var radīt priekšnoteikumus nopietnām nesaskaņām

Kaujas zaudēšana par Bahmutu Krievijas režīma kliķē var radīt priekšnoteikumus nopietnām nesaskaņām, šādu vērtējumu aģentūrai LETA sniedza bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Ukraiņiem atbrīvojot valsti no iebrucējiem, šī pilsēta ir jāatgūst, jo tā ir pietiekami liela pilsēta nozīmīgā vietā. Bahmuta patlaban kļuvusi par simbolu abām karojošām pusēm – vai nu par zaudējuma, vai uzvaras simbolu. “Patlaban ukraiņi uzvar šo kauju, jo viņi spēj pilsētu aizstāvēt un nosargāt pret ļoti lielām Krievijas militārām pūlēm,” norādīja Graube.

Bijušais NBS komandieris Raimonds Graube
Foto – LETA/Paula Čurkste

Ukraiņiem neļaujot ieņemt šo pilsētu un attīstot pretuzbrukumu Doneckas un Luhanskas rajonos, tas būtu milzīgs trieciens Krievijas pašvērtējumam.

“Krievijas kliķi, visdrīzāk, var sagraut nesaskaņas pašas kliķes starpā – savstarpējās skaidrošanās, vainīgo meklēšana. Bahmutas zaudējums un kopējais zaudējums šajā reģionā var radīt priekšnoteikumus ļoti nopietnām iekšējām nesaskaņām un vainīgo meklēšanām,” uzsvēra Graube.

Graube norādīja, ka pirmie iedīgļi Krievijas militāro neveiksmju iemeslu meklēšanai jau ir bijuši, piemēram, mainot militāros komandierus vai paužot nelabvēlīgu attieksmi pret algotņu grupējumu “Vagner” dibinātāju Jevgēniju Prigožinu.

Graube lēsa, ka paralēli abas karojošās puses aiz Bahmutas ir sagatavojušas aizsardzības līnijas vai arī tās gatavo. Viņš uzskata, ka nebūtu pareizi apgalvot, ka, krieviem ieņemot Bahmutu, tiktu salauzta ukraiņu pretestība.

Zelenskis apmeklē fronti pie Bahmutas
VIDEO. “Es pavisam cits cilvēks tagad būšu…” Olga Kambala Turcijas klīnikā piepilda savu sapni
Izskan ziņas, ka Lukašenko pēc tikšanās ar Putinu smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā
Summa ir iespaidīga: aprēķināts, cik miljonus valsts ekonomikai izmaksāja “hokeja brīvdiena”
FOTO. “Bet neviens neievēroja, kā esmu mainījies…” kas noticis ar populāro aktieri Jāni Jarānu?
FOTO. “Būt hokejista sievai nav viegli” talantīgais vārtsargs Artūrs Šilovs mīļoto sievieti apprecēja 18 gadu vecumā
Lasīt citas ziņas
“Kāds padzīvojis ārzemēs un izvilkts no cilindra kā zaķītis pēc ausīm…” Puče komentē Pinto kandidatūru uz Valsts prezidenta amatu
ATD nolemj vienpusēji izbeigt līgumu ar “Nordeka” autobusu maršrutos Cēsīs, Limbažos un Siguldā
“Pēkšņā” brīvdiena? Pēc uzvaras pār Šveici Saeima piesardzīgi jau varēja sagatavoties visādiem lēmumiem
“Pirmkārt, mēs bijām kā viena liela ģimene. Otrkārt, neapšaubāmi Rīga bija fantastika, atbalsts – vienreizējs!” Intervija ar Ralfu Bukartu
ATD nolemj vienpusēji izbeigt līgumu ar “Nordeka” autobusu maršrutos Cēsīs, Limbažos un Siguldā
19:45
Lai arī Latvijas izlases hokejistus sagaidīja tūkstošiem fanu, Rīgas centra puķu dobes nav izmīdītas!
19:23
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
18:59
“Es runāju ar Erdoganu.” Baidens ar Turcijas prezidentu apspriedis Zviedrijas iestāšanos NATO
PVD pieļauj, ka Liepājas piekrastē vairāki roņi miruši no durtām brūcēm
FOTO. “Būt hokejista sievai nav viegli” talantīgais vārtsargs Artūrs Šilovs mīļoto sievieti apprecēja 18 gadu vecumā
FOTO. Patiešām sirsnīgi un patiesi! Hokejists Mārtiņš Dzierkals pēc svinīgās sagaidīšanas Rīgā izdara mīļu sirdsdarbu
Slinkais mājas rasoliņš: viens divi un gatavs!
Summa ir iespaidīga: aprēķināts, cik miljonus valsts ekonomikai izmaksāja “hokeja brīvdiena”
FOTOREPORTĀŽA. “Lejaslīvēs” sparģeļu sezona: “Sākām pirms 8 gadiem ar 2 sparģeļu vagām, nu mums ir ap 20 tūkstošiem stādu”
Izskan ziņas, ka Lukašenko pēc tikšanās ar Putinu smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā
VIDEO. ASV viens otru sašauj autobusa vadītājs un uzmācīgs pasažieris
Trešdien pēc dzestras nakts gaidāma saulaina un vējaina diena
Tu šodien būsi viegli ietekmējams un ātri iesaistīsies dažādās provokācijās! Horoskopi 31.maijam
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
No Rīgas parka aizvākta krievu dzejnieka Puškina skulptūra
VIDEO. “Es pavisam cits cilvēks tagad būšu…” Olga Kambala Turcijas klīnikā piepilda savu sapni
Lai arī Latvijas izlases hokejistus sagaidīja tūkstošiem fanu, Rīgas centra puķu dobes nav izmīdītas!
VIDEO. Hokejista Kaspara Daugaviņa pirmie vārdi pēc uzvaras spēles liek pasmaidīt
Sportojot izdalās endorfīni – laimes hormoni! Padomi veselīgām aktivitātēm visai ģimenei
Krastiņš uzskaita absurdas situācijas valsts pārvaldē: Cenas ceļ tur, kur varēja ietaupīt – tas ir normāli?
VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
FOTO. Mīlīguma paraugstunda. Jelgavā aizvadīts mazuļu rāpošanas čempionāts
Zelenskis: Pieņemts lēmums par karaspēka kustības termiņiem
Britu izlūki: Krievija cenšas noslepenot militāro izdevumu pieaugumu
“Par to maz publiski zināms, bet blakus Sanda Ozoliņa vārdam uz Stenlija kausa iegravēts arī Edvards Smiltēns,” soctīklos uzjautrinās par politiķa izgājieniem hokejistu sagaidīšanā
Viedo elektrības skaitītāju ieviešana Latvijā noslēgusies – ikmēneša skaitītāju rādījumu iesniegšana paliek pagātnē