Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis preses konferencē Kijivā šā gada 24. februārī, pieminot Krievijas iebrukuma gadskārtu. Zelenskis paziņoja, ka “2023. gads būs mūsu uzvaras gads”.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis preses konferencē Kijivā šā gada 24. februārī, pieminot Krievijas iebrukuma gadskārtu. Zelenskis paziņoja, ka “2023. gads būs mūsu uzvaras gads”.
Foto: Genya Savilov/AFP/SCANPIX
pirms 184 dienas

Live TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Ukraina pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi pēc Krievijas plāna par kodolieročiem Baltkrievijā 0

pirms 184 dienas 12:07

Britu izlūki: Pēc nepārliecinoša uzbrukuma mēģinājuma Krievija Ukrainā atgriežas pie aizsardzības plāna

Krievijas karaspēka centieni stabilizēt frontes līniju liecina par to, ka Krievija atgriežas pie aizsardzības operatīvā plāna, jo tās uzbrukuma centieni pārliecinošus rezultātus nav devuši un uzbrukums Bahmutai lielā mērā ir apstājies, liecina Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākais apskats par stāvokli Ukrainas frontē.

Britu izlūki secinājuši, ka Krievijas uzbrukuma Bahmutai apstāšanās vispirms liecina par būtisku krievu spēku noplicināšanu.

Tomēr, kā uzsver Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, arī ukraiņu spēki pilsētas aizsardzībā cietuši būtiskus zaudējumus.

“Domājams, ka arī Krievijā situācija pasliktinās, jo pieaug saspīlējums starp Krievijas Aizsardzības ministriju un [privāto algotņu] grupējumu “Vagner”, kuru pārstāvji ir šajā sektorā,” lasāms britu izlūku paziņojumā.

Tajā pieļauts, ka Krievija varētu operatīvo uzmanību pārorientēt uz Avdijivku, kas atrodas uz dienvidiem no Bahmutas, un uz Kreminnas-Svatoves sektoru ziemeļos. Šajos rajonos Krievija varētu censties tikai stabilizēt frontes līniju, pieļāvuši britu izlūki.

pirms 184 dienas 11:23

Krievijas informācijas telpā bažas, ka Ukraina varētu atgūt iniciatīvu

ASV Kara pētījumu institūts (ISW) jaunākajā apskatā par situāciju Ukrainas frontē pausta pārliecība, ka Krievijas karaspēka plašais uzbrukums sasniedz kulmināciju un saistībā ar to Krievijas informācijas telpā arvien biežāk parādās informācija par iespējamu plašu ukraiņu pretuzbrukumu.

“Lielais Krievijas pavasara uzbrukums” tuvojas kulminācijai, bet Krievijas informācijas telpā “ar lielām bažām” izskan pieļāvumi, ka Ukraina varētu atgūt iniciatīvu, secinājuši analītiķi.

ISW vērtējumā, Krievijas komandieriem ir jāpārsviež būtiski spēki uz frontes līniju, lai novērstu uzbrukuma kulmināciju vai sāktu atjaunotu uzbrukuma operāciju.

pirms 184 dienas 11:22

Zelenskis: Munīcijas trūkuma dēļ Ukraina pagaidām pretuzbrukumu nevar sākt

Ukraina pagaidām nevar sākt šopavasar pretuzbrukumu, jo ir nepieciešama munīcija un iznīcinātāji, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. “Mēs vēl nevaram sākt. Mēs nevaram viņus sūtīt,” intervijā Japānas laikrakstam “Yomiuri” sacīja Ukrainas prezidents.

Kara gads Ukrainā

Viņš atzina, ka situācija Ukrainas austrumos ir slikta, kas lielā mērā saistīts ar munīcijas trūkumu. “Gaidām munīciju no mūsu partneriem,” uzsvēra Zelenskis, apgalvojot, ka Krievijas karaspēks katru dienu izmanto trīs reizes vairāk munīcijas nekā Ukrainas Bruņotie spēki.

Ukrainas armijas ģenerālštāba jaunākā informācija liecina, ka 24.martā ukraiņu armija atsitusi 59 pretinieka uzbrukumus piecos virzienos: Limanskas, Bahmutas, Avdijivkas, Marjinkas un Šahtarskas. Krievu karaspēks turpina uzbrukt Bahmutai.

pirms 184 dienas 10:57

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 169 890 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 169 890 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 720 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 3580 tankus, 6932 bruņutransportierus, 2623 lielgabalus, 520 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 276 zenītartilērijas iekārtas, 305 lidmašīnas, 291 helikopteru, 2214 bezpilota lidaparātus, 911 spārnotās raķetes, 5483 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 279 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 185 dienas 22:31

Ukrainas valdība vienojusies par projektu, kas paredz bezpilota lidaparātu ražošanas attīstību valstī

Ukrainas valdība vienojusies par projektu, kas paredz bezpilota lidaparātu ražošanas attīstību valstī, vēstī NEXTA.

pirms 185 dienas 22:20

VIDEO. Kāda vecmāmiņa gatavo pelmeņus Ukrainas armijai, lai tik tā palīdzētu turēt pa gabalu krievu armiju

Aizkustinošā video kāda ukraiņu vecmāmiņa gatavo pelmeņus (vareņkus) Ukrainas armijas karaspēkam. Viņa uzsver, ka darīs visu, lai palīdzētu savas valsts karavīriem turēt Krievijas armiju pa gabalu, vēstīja ārvalstu medijs “Visegrad24”.

pirms 185 dienas 17:47

Eksperti forumā Viļņā: Rietumu atbalsts noteiks Ukrainas iespējas šogad uzvarēt karā

Rietumvalstu atbalsta apmērs noteiks, vai Ukraina šogad spēs uzvarēt Krieviju, kas pērn sāka atkārtotu iebrukumu kaimiņzemē, Viļņas Drošības forumā pauda vairāki eksperti. “Lai tas notiktu, mums ir nepieciešama jūs palīdzība. Mums joprojām nepieciešams vēl vairāk ieroču, lai atbrīvotu savu teritoriju,” piektdien ziņu aģentūrai BNS teica bijušais Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs. Ukraina gatavojas pretuzbrukumam Krievijas spēkiem pie Bahmutas valsts austrumos, kur notikušas ilgākās kaujas kopš Krievijas iebrukuma sākuma pērn 24.februārī. Arestovičs atzina, ka nevar prognozēt, vai karš beigsies šogad, tomēr viņš pauda pārliecību, ka ukraiņi uzvarēs. Savukārt bijušais ASV spēku komandieris Eiropā ģenerālis Bens Hodžess pauda pārliecību, ka Ukraina šogad var uzvarēt un tai ir jāuzvar, piebilstot, ka Lietuvas atbalsts Ukrainai ir salīdzinoši spēcīgs. “Mums ir jāpalīdz Ukrainai uzvarēt, nevis izdzīvot, uzvarēt šogad, un tas ietver Krimas atbrīvošanu, kas ir izšķirīga vieta, visnozīmīgākā vieta,” viņš sacīja. Runājot par Krievijas radīto apdraudējumu Rietumvalstīm, Hodžess sacīja, ka, viņaprāt, NATO rīkojas pareizi. Viņš arī uzteica sabiedroto Madrides samitā paustās saistības, izsakot cerību, ka tās tiks pastiprinātas Viļņas samitā. “Domāju, ka redzēsiet turpmāku uzsvaru uz pretgaisa un raķešu aizsardzības uzlabošanu, kas ir lielākā ievainojamība. Domāju, ka turpmāks uzsvars būs uz aizsardzības rūpniecību,” pauda eksperts. Krievija spēs atjaunot savas spējas tikai tad, ja tai būs laiks to izdarīt, uzsvēra ASV ģenerālis, piebilstot, ka tādēļ Rietumvalstīm ir jānodrošina Ukrainas uzvara.
Savukārt NATO ģenerālsekretāra vietniece operāciju jautājumos Burdžu Sana uzsvēra, ka karā no riskiem nevar izvairīties, tomēr vislielākais risks esot pieļaut Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzvaru. Viņasprāt, Ukrainas uzvara ir svarīga visam transatlantiskajam reģionam, tādēļ alianse turpinās palīdzēt Ukrainai, tieši neiesaistoties karā. Piektdien Lietuvas parlamentā notiek 8.Viļņas Drošības forums, kur šogad galvenā uzmanība pievērsta kolektīvajai aizsardzībai un problēmām, kā arī veidiem, kā to stiprināt.

Foto: AP/SCANPIX
Karš Ukrainā.
pirms 185 dienas 16:08

Igaunija izraida Krievijas vēstniecības diplomātu

Igaunijas Ārlietu ministrija piektdien izsauca Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi, lai iesniegtu notu par vēstniecības diplomātiskā darbinieka atzīšanu par valstī nevēlamu personu. Konkrētās personas rīcība ir Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām pārkāpums, tādēļ vēstniecības darbiniekam līdz 29.martam ir jādodas prom no Igaunijas, informēja Igaunijas Ārlietu ministrijā. Izraidītais diplomāts ir tieši un aktīvi iesaistījies darbībās, kas kaitē Igaunijas drošībai un konstitucionālajai kārtībai, izplatot Krievijas militāro agresivitāti attaisnojošu un Igaunijas sabiedrību šķeļošu propagandu, paskaidrots ministrijas paziņojumā. Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR apstiprināja, ka izraidītais diplomāts ir Aleksandrs Savinovs, kurš Igaunijas Ārlietu ministrijas diplomātisko personu sarakstā iekļauts kā Krievijas vēstniecības padomnieks. Jau vēstīts, ka 7.februārī Igaunija atsauca savu vēstnieku Maskavā, un arī Krievijas vēstnieks Tallinā tajā pašā dienā atstāja amatu, abu valstu diplomātiskajām attiecībām saasinoties saistībā ar Krievijas karu Ukrainā. Pirms tam 11.janvārī Igaunija informēja Krievijas vēstnieku par lēmumu, ka līdz 1.februārim Krievijai jāsamazina vēstniecības Tallinā darbinieku skaits līdz astoņiem diplomātiem un 15 administratīvajiem, tehniskajiem un apkalpojošajiem darbiniekiem. Lēmuma mērķis ir panākt līdzvērtīgu darbinieku skaitu Krievijas un Igaunijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Tallinā un Maskavā.

pirms 185 dienas 12:09

Krievijas raķešu triecienā Donbasa pilsētā nogalināti pieci cilvēki

Krievijas armijas izšautai raķetei trāpot humānā atbalsta centra ēkai Doneckas apgabala Konstantinivkā, nogalināti pieci cilvēki, piektdien pavēstīja Ukrainas Ārkārtas situāciju dienests.

“Naktī uz 24.martu Konstantinivkas pilsēta tika apšaudīta ar raķetēm,” platformā “Telegram pavēstīja dienests, norādot, ka triecienā nogalinātas trīs sievietes un divi vīrieši.

Trīs Krievijas triecienā nogalinātās sievietes bijušas pārvietotās personas no Bahmutas, Časivjaras un Opitnes.

Konstantinivka atrodas 25 kilometrus uz rietumiem no Bahmutas, kur turpinās sīvas kaujas Ukrainā iebrukušā Krievijas karaspēka un Ukrainas aizstāvju starpā.

Uz Konstantinivku izšautas zenītraķetes S-300, pavēstīja reģionālā prokuratūra.

Varasiestādes Hersonas apgabalā, Ukrainas dienvidos, pavēstīja, ka aizvadītās diennakts laikā Krievijas triecienos nogalināts viens mierīgais iedzīvotājs.

pirms 185 dienas 11:50

“Pieturā stāv ome ar mazdēlu. Garām brauc auto un apšļāc stāvētājus…” stāsts ar negaidītām beigām piedzīvots Pārdaugavā
Kokteilis
FOTO. “Pat prātā nenāk uzturēt savus bērnus!” – Liene Kiviča Londonā it kā iegādājas zīmola somiņu par teju 6000 eiro, un nokaitina soctīklu lietotājus
Putins dod Šoigu laiku līdz 1. oktobrim, lai apstādinātu ukraiņus
Krimināls
Cēsu novadā vīrietis caur logu šauj istabā, lai aizbiedētu nelūgtus viesus. Policija nodarījumā saskata slepkavības mēģinājumu
VIDEO. Ekskluzīvi. Putins atpūšas Somijā – gaužām neveikls, kautrīgs un absolūti “tautiskā stilā”
Lasīt citas ziņas
Panākta konceptuāla vienošanās par ieceri konfiscēt Krievijas transportlīdzekļus, ja tie nepamestu Latviju
Krimināls
Cēsu novadā vīrietis caur logu šauj istabā, lai aizbiedētu nelūgtus viesus. Policija nodarījumā saskata slepkavības mēģinājumu
Putins dod Šoigu laiku līdz 1. oktobrim, lai apstādinātu ukraiņus
VIDEO. “Vilks bija ļoti drošs!” – strādnieks Ludzas novadā satiek un nofilmē vilku ar netipisku uzvedību
Veselam
Slikta pašsajūta pēc ēšanas… Par ko tas liecina?
23:03
VIDEO. Floridā aligatora žokļos atrod sievietes līķi
22:35
Receptes
Košā burkānu kūka ar glazūru un šokolādes skaidiņām
22:04
Veselam
“Mēs nedomājām, ka ir tik slikti…” Onkoloģijas pacientu pārstāvis komentē VK revīzijā atklāto
Iedzīvotāju sašutumu izraisa automašīna ar provokatīvu uzrakstu krievu valodā. Policija atklāj, kā rīkosies
VIDEO. Ekskluzīvi. Putins atpūšas Somijā – gaužām neveikls, kautrīgs un absolūti “tautiskā stilā”
“Pieturā stāv ome ar mazdēlu. Garām brauc auto un apšļāc stāvētājus…” stāsts ar negaidītām beigām piedzīvots Pārdaugavā
Dārzs
Kad ražu vākt, bet kad dārzu labāk netraucēt? Dārza darbu kalendārs no 25. septembra līdz 2. oktobrim
Krievu okupanti okupētajā Doņeckā veido kara skolu. “Neprāta darbs! Tas ir ļoti tuvu frontes līnijai,” uzskata Pizele
Danusēvičs par azartspēļu zāļu slēgšanu Rīgā: Jāatstāj kaut kāda vieta tiem, kam tā ir izklaide
Receptes
Košā burkānu kūka ar glazūru un šokolādes skaidiņām
VIDEO. Floridā aligatora žokļos atrod sievietes līķi
Politologs Daukšts: “Pasaule tuvojas ļoti nopietnai kulturāli etniskai krīzei, kas var sākties Kalnu Karabahā”
FM rosina hipotekāro kredītprocentu maksājumus uz laiku iekļaut IIN attaisnotajos izdevumos
Kokteilis
“Vai esi izdarījusi kaut ko tādu, lai vīrietim tev gribētos dāvināt ziedus?” Jānis atklāj, kāpēc vīrieši pirmajā randiņā sievietēm nedāvina ziedus
Veselam
Slikta pašsajūta pēc ēšanas… Par ko tas liecina?
Rajevs pametīs AS frakciju un atkārtoti kļūs par Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru
CEĻOJUMA APRAKSTS. Kā Aija brauca Venēciju iepazīt, izbaudot picas un iegūstot cieņu pret Latvijas odiem
Triecienā pa Krievijas Melnās jūras karaflotes štābu nogalināti desmitiem krievu virsnieku, ieskaitot flotes komandieri
Jaunā apkures sezona sāksies ar zemākiem siltumenerģijas tarifiem nekā pērn
Kokteilis
FOTO. “Megana ir kā dīva! Bet princis Harijs – viņas pavadonis” – Saseksas hercogi ierodas kinozvaigžņu ballītē Santa Barbarā
Naktī gaidāma pirmā rudens salna. Vai auksts būs arī pa dienu? Laika prognoze otrdienai
Nauda iestrēgusi: jau nedēļu kavējas Krievijas pensiju izmaksa
Auklīti izmet no darba pēc rozā vīna baudīšanas kopā ar bijušo britu premjeru
Kokteilis
VIDEO. “Tas bija liels pārsteigums!” – Raimonds Vējonis pirmo reizi publiski komentē, ko bija iedzēris no “kolas” pudelītes skatītāju tribīnēs basketbola spēles laikā
Kokteilis
FOTO. “Pat prātā nenāk uzturēt savus bērnus!” – Liene Kiviča Londonā it kā iegādājas zīmola somiņu par teju 6000 eiro, un nokaitina soctīklu lietotājus
Vien 50 gadu vecumā nomiris Saeimas deputāts Atis Deksnis