Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Foto LETA

LLU piedāvāto veterinārmedicīnas izglītību gatavo starptautiskai atzīšanai 0

Šonedēļ Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātē Jelgavā atkārtotā vizītē ieradās starptautiskie veterinārmedicīnas izglītības eksperti, kuri izvērtēja divos gados panākto progresu izglītības kvalitātes paaugstināšanā un tās atbilstību Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmai, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
Lasīt citas ziņas

Ekspertu sagatavotais ziņojums kalpos kā rekomendācija Eiropas Veterinārās izglītības komitejai, kas decembrī lems par LLU īstenotās veterinārmedicīnas augstākās izglītības starptautisku atzīšanu.

Iegūstot atzinumu, LLU būs iespēja startēt starptautiskajā veterinārmedicīnas studiju programmu akreditācijā, ko īsteno Eiropas Veterinārās izglītības komitejas mātes organizācija – Eiropas veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

LLU Veterinārmedicīnas fakultāte ir vienīgā veterinārmedicīnas augstākās izglītības iestāde Latvijā, kurā izglītību iegūst gan studenti no Latvijas, gan citām valstīm. Janmere skaidroja, ka kopš 2016.gada rudens, kad Eiropas Veterinārās izglītības komitejas eksperti vērtēja fakultāti un vēlāk lēma par nosacīta atzinuma piešķiršanu, fakultāte mērķtiecīgi ir strādājusi, lai novērstu iepriekš ekspertu norādītās nepilnības un iegūtu pilnīgu atzinumu.

Lai izvērtētu fakultātē paveikto, vizītē Jelgavā ieradās Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmas eksperts, profesors Gorans Dalins no Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitātes un sistēmas koordinators, profesors Pjērs Lekeuks no Ljēžas Universitātes.

Pēc Dalina sacītā, kā īpaši spēcīgas fakultātes priekšrocības minamas komandas gars un ciešā sadarbība starp darbiniekiem, studentiem un iesaistītajām pusēm, jauna un labi aprīkota Veterinārā klīnika, bezvadu tīkla pieejamība visās fakultātes ēkās, e-studiju mācīšanās platforma, Mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” izmantošana studiju procesā, kautuves atbalsts studiju aktivitātēm, biodrošības un aizsardzības nodrošināšana.

“To redzējām jau vizītes laikā 2016.gadā, taču tobrīd arī norādījām uz nepilnībām, it īpaši studentu prasmju attīstīšanā darbā ar dzīvniekiem, kas arī noteica nepieciešamību atkārtotai izvērtēšanai,” klāstīja Dalins.

Pēc atkārtotās vizītes eksperti arī norādījuši, ka trīs gadu laikā fakultāte ir panākusi būtisku progresu un kāpinājusi studentu praktisko darbu apjomu ar dzīvniekiem, dodot iespēju visā studiju laikā piedalīties dažādu prasmju attīstīšanā.

Dalins skaidroja, ka darbs studiju procesa uzlabošanā ir nepārtraukts un ka fakultātei neatkarīgi no Eiropas Veterinārās izglītības komitejas lēmuma jāturpina attīstīties un tiekties pēc atbilstības Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmas standartiem.

Turklāt viņš piebilda, ka Baltijas jūras reģionā ir specifiska situācija veterinārmedicīnas izglītības jomā, jo katrā valstī šādu izglītību piedāvā iegūt tikai viena iestāde, tādējādi tām nav nacionālas konkurences. Taču, lai nepārtraukti kāpinātu kvalitāti, tām būtu vēl vairāk jātuvinās un jāveido ciešāka sadarbība.

LLU studiju prorektors Aigars Laizāns, tiekoties ar ekspertiem, atzina, ka viņu vērtējums ir ļoti nozīmīgs universitātei kopumā, jo ārvalstu studentu īpatsvars Veterinārmedicīnas fakultātē katru gadu pieaug un starptautisks atzinums un pēc tam sekojošā akreditācija būs nozīmīgs solis šīs izglītības eksporta izaugsmei.

Mēģinājumi iegūt starptautisko atzinumu LLU Veterinārmedicīnas fakultātē sākti jau vairāk nekā pirms 16 gadiem, taču tie bijuši neveiksmīgi neatbilstošās infrastruktūras dēļ. Situācija strauji izmainījās 2013.gadā, kad veterinārajam darbam un studentu apmācībām izveidota jaunā Veterinārā klīnika. Veiktie ieguldījumi Veterinārmedicīnas fakultātē devuši iespēju būtiskiem uzlabojumiem topošo veterinārmedicīnas speciālistu studiju procesā, kas šobrīd pretendē uz atbilstību starptautiskajiem standartiem.

Kā liecina Eiropas veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācijas 2019.gada maijā publiskotā informācija, kopumā tās starptautiskā atzinuma un akreditācijas procesos iesaistītas 105 veterinārmedicīnas izglītības iestādes no visas Eiropas, no kurām tikai 23 ieguvušas pilnīgu starptautisko akreditāciju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Mežu masīvu ekonomiskā “asinsrite” – attīstīts meža ceļu tīkls 1
Grūtības skar arī stādu audzētājus – stādu sortiments varētu sarukt
Godina labākos zivsaimniekus 4
AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Kokrūpniecības federācija vienojas par ciešāku sadarbību meža nozares izaicinājumu risināšanā 7
APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
VIDEO. “Jums arī tā ir?”: latvietis uzliek “skaitītājus” uz radiatoriem, bet tie nepavisam nedarbojas pareizi 24
VIDEO. Pirmais sagūstītais Krievijas mobilizētais neslēpj pārsteigumu par piedzīvoto: “Es no sirds nožēloju, ka tā rīkojos”
Lasīt citas ziņas
Kartupeļu novākšana šogad sākta vēlāk nekā pērn 8
“Lai stāds būtu možs un vesels, ļoti būtisks ir selekcijas darbs!” Laima no “LVM Sēklas un stādi” dod padomus
Oktobrī sāks pieņemt atbalsta iesniegumus jaunajiem lauksaimniekiem 7
Kam Latvijā pieder lielākie rudzu lauki? 12
APTAUJA. Kāda šogad kartupeļu raža? 5
Drosme, degsme un nedaudz dulluma: sākot saimniekošanu laukos, jaunieši no grūtībām nevairās, tomēr cer uz lielāku atbalstu 2
Vēlēšanu intriga slēpjas 5% barjerā
APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
Būs jācīnās par izdzīvošanu. Vai “Nord Stream” skuju taka?
FOTO. Pasakaini skati! Rudens izgreznojis atjaunoto Ķemeru vēsturisko parku Jūrmalā
FOTO. Atklāts oficiālais Lielbritānijas karalienes Elizabetes II nāves iemesls
VIDEO. Latvijā dzīvojošais brazīlietis Felipe Gabriels laidis klajā jaunu dziesmu latviešu valodā
Sārts: Nevaru Latvijai solīt mierīgu un paredzamu nākotni
VIDEO. “Tu tā kā mani tagad bildini?”: Kambalu ģimenē gaidāmas lielas pārmaiņas
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
VIDEO. Latvijā dzīvojošais brazīlietis Felipe Gabriels laidis klajā jaunu dziesmu latviešu valodā
12:46
Pēteris Apinis: Latvijas ārstu biedrības divsimtgade
12:39
FOTO. Pasakaini skati! Rudens izgreznojis atjaunoto Ķemeru vēsturisko parku Jūrmalā
12:34