Laukos
Politika

LLU piedāvāto veterinārmedicīnas izglītību gatavo starptautiskai atzīšanai0


Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Foto LETA

Šonedēļ Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātē Jelgavā atkārtotā vizītē ieradās starptautiskie veterinārmedicīnas izglītības eksperti, kuri izvērtēja divos gados panākto progresu izglītības kvalitātes paaugstināšanā un tās atbilstību Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmai, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Ekspertu sagatavotais ziņojums kalpos kā rekomendācija Eiropas Veterinārās izglītības komitejai, kas decembrī lems par LLU īstenotās veterinārmedicīnas augstākās izglītības starptautisku atzīšanu.

Iegūstot atzinumu, LLU būs iespēja startēt starptautiskajā veterinārmedicīnas studiju programmu akreditācijā, ko īsteno Eiropas Veterinārās izglītības komitejas mātes organizācija – Eiropas veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācija.

LLU Veterinārmedicīnas fakultāte ir vienīgā veterinārmedicīnas augstākās izglītības iestāde Latvijā, kurā izglītību iegūst gan studenti no Latvijas, gan citām valstīm. Janmere skaidroja, ka kopš 2016.gada rudens, kad Eiropas Veterinārās izglītības komitejas eksperti vērtēja fakultāti un vēlāk lēma par nosacīta atzinuma piešķiršanu, fakultāte mērķtiecīgi ir strādājusi, lai novērstu iepriekš ekspertu norādītās nepilnības un iegūtu pilnīgu atzinumu.

Lai izvērtētu fakultātē paveikto, vizītē Jelgavā ieradās Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmas eksperts, profesors Gorans Dalins no Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitātes un sistēmas koordinators, profesors Pjērs Lekeuks no Ljēžas Universitātes.

Pēc Dalina sacītā, kā īpaši spēcīgas fakultātes priekšrocības minamas komandas gars un ciešā sadarbība starp darbiniekiem, studentiem un iesaistītajām pusēm, jauna un labi aprīkota Veterinārā klīnika, bezvadu tīkla pieejamība visās fakultātes ēkās, e-studiju mācīšanās platforma, Mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” izmantošana studiju procesā, kautuves atbalsts studiju aktivitātēm, biodrošības un aizsardzības nodrošināšana.

“To redzējām jau vizītes laikā 2016.gadā, taču tobrīd arī norādījām uz nepilnībām, it īpaši studentu prasmju attīstīšanā darbā ar dzīvniekiem, kas arī noteica nepieciešamību atkārtotai izvērtēšanai,” klāstīja Dalins.

Pēc atkārtotās vizītes eksperti arī norādījuši, ka trīs gadu laikā fakultāte ir panākusi būtisku progresu un kāpinājusi studentu praktisko darbu apjomu ar dzīvniekiem, dodot iespēju visā studiju laikā piedalīties dažādu prasmju attīstīšanā.

Dalins skaidroja, ka darbs studiju procesa uzlabošanā ir nepārtraukts un ka fakultātei neatkarīgi no Eiropas Veterinārās izglītības komitejas lēmuma jāturpina attīstīties un tiekties pēc atbilstības Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmas standartiem.

Turklāt viņš piebilda, ka Baltijas jūras reģionā ir specifiska situācija veterinārmedicīnas izglītības jomā, jo katrā valstī šādu izglītību piedāvā iegūt tikai viena iestāde, tādējādi tām nav nacionālas konkurences. Taču, lai nepārtraukti kāpinātu kvalitāti, tām būtu vēl vairāk jātuvinās un jāveido ciešāka sadarbība.

LLU studiju prorektors Aigars Laizāns, tiekoties ar ekspertiem, atzina, ka viņu vērtējums ir ļoti nozīmīgs universitātei kopumā, jo ārvalstu studentu īpatsvars Veterinārmedicīnas fakultātē katru gadu pieaug un starptautisks atzinums un pēc tam sekojošā akreditācija būs nozīmīgs solis šīs izglītības eksporta izaugsmei.

Mēģinājumi iegūt starptautisko atzinumu LLU Veterinārmedicīnas fakultātē sākti jau vairāk nekā pirms 16 gadiem, taču tie bijuši neveiksmīgi neatbilstošās infrastruktūras dēļ. Situācija strauji izmainījās 2013.gadā, kad veterinārajam darbam un studentu apmācībām izveidota jaunā Veterinārā klīnika. Veiktie ieguldījumi Veterinārmedicīnas fakultātē devuši iespēju būtiskiem uzlabojumiem topošo veterinārmedicīnas speciālistu studiju procesā, kas šobrīd pretendē uz atbilstību starptautiskajiem standartiem.

Kā liecina Eiropas veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācijas 2019.gada maijā publiskotā informācija, kopumā tās starptautiskā atzinuma un akreditācijas procesos iesaistītas 105 veterinārmedicīnas izglītības iestādes no visas Eiropas, no kurām tikai 23 ieguvušas pilnīgu starptautisko akreditāciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas 1
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Tas izklausās pēc tāda valsts reketa.” Pārtikas ražotāji satraukti par iecerētajām izmaiņām Dabas resursu nodokļa piemērošanā
3 dienas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 21
Intervija 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
2 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
“Pasaule neļaus Pekinai izturēties pret Dienvidķīnas jūru kā savu jūras impēriju!” Lielvalstu strīds nopietni samilzt
34 minūtes