Laukos
Politika

LOSP: Protesta akcija Briselē pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem ES noritēja sekmīgi0

ES karogs. Foto – LETA

Latvijas lauksaimnieki kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas zemniekiem ceturtdien Briselē pie Eiropas Savienības (ES) Padomes ēkas sekmīgi aizvadīja protesta akciju pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem ES dalībvalstu starpā, sacīja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvis Dainis Treijs.

“Izdevās viss plānotais, jo pēc būtības galvenais šodien bija atklāti mēģināt pateikt, ka mēs par maz saņemam tiešmaksājumus. Mēs esam otrie mazākie to saņēmēji Eiropā, bet lietuvieši saņem kapeiciņu vairāk, ierindojoties trešajā vietā uzreiz aiz mums,” pauda Treijs.

Pēc viņa teiktā, protesta akcijas mērķis bija pievērst uzmanību sasāpējušajam tiešmaksājumu jautājumam, ko patlaban Eiropas Parlamentā aktīvi izskata.

Treijs pastāstīja, ka starp akcijas dalībniekiem bija 53 cilvēki no Lietuvas, vairāk nekā desmit cilvēku no Latvijas, kā arī daudz lauksaimnieku no Polijas. Ar protesta akcijas dalībniekiem sasveicinājās Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, savukārt Latvijas deputāti, kas strādā Eiropas Parlamentā, neieradās apsveicināties.

Viņš arī atzīmēja, lai gan protesta akcijas dalībnieki netika uzklausīti, viņi viennozīmīgi tika sadzirdēti.

“Kopējā nostāja bija tāda, ka Baltijas valstis un zināmā mērā arī Polija vēlas būt tuvāk Eiropas naudiņām kopējā vienotā frontē. Ideja ir sekojoša – ja ir viena liela ģimene, līdzīgi kā ES, pieņemot, ka Vācija un Francija ir mamma un tētis kā donorvalstis, jo dod lielāko pienesumu Eiropas budžetam, tad visas pārējās dalībvalstis, būtībā, ir kā bērni ģimenē. Ja visi ģimenes locekļi sēž pie viena galda un ēd vienu zupu, tad nevienā ģimenē nav tā, ka vienam lietu vairāk un otram mazāk zupas, jo šis bērns ir mazāks un mazāk interesē. Visiem bērniem jābūt līdzvērtīgiem,” teica Treijs.

Viņš arī norādīja, ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez vienošanās, kopējais bloka budžets saruks par vairāk nekā 10 miljardiem eiro gadā un līdz ar to var samazināties finansējums arī lauksaimniecībai, kas ir papildus drauds. Lauksaimnieki vēlējās vērst ES amatpersonu uzmanību šīm bažām jau savlaicīgi.

Jau ziņots, ka Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas un Polijas lauksaimnieki vakar Briselē rīooja protesta akciju pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem ES dalībvalstu starpā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Laukos
Ražo lielākos bērza saplākšņus pasaulē, izmantojot tikai Latvijā augušus bērzus
1 diena
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Aizved mani uz Mākoņkalnu jeb 10 iemesli, kāpēc brīvdienas pavadīt Rāznas nacionālajā parkā 1
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts Virgas pagastā
3 dienas

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Caurumi paver ceļu koronavīrusam. Kas glābs – obligātas maskas iebraucējiem, jauna vīzu politika vai ārsts lidostā?
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Kurā Latvijas pusē šodien līs lietus?
55 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīga? Spēle “grozoties” tikai ap trim sāncenši 3
1 stunda
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas
2 stundas