Laukos
Politika

LOSP: Protesta akcija Briselē pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem ES noritēja sekmīgi0

ES karogs. Foto – LETA

Latvijas lauksaimnieki kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas zemniekiem ceturtdien Briselē pie Eiropas Savienības (ES) Padomes ēkas sekmīgi aizvadīja protesta akciju pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem ES dalībvalstu starpā, sacīja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvis Dainis Treijs.

“Izdevās viss plānotais, jo pēc būtības galvenais šodien bija atklāti mēģināt pateikt, ka mēs par maz saņemam tiešmaksājumus. Mēs esam otrie mazākie to saņēmēji Eiropā, bet lietuvieši saņem kapeiciņu vairāk, ierindojoties trešajā vietā uzreiz aiz mums,” pauda Treijs.

Pēc viņa teiktā, protesta akcijas mērķis bija pievērst uzmanību sasāpējušajam tiešmaksājumu jautājumam, ko patlaban Eiropas Parlamentā aktīvi izskata.

Treijs pastāstīja, ka starp akcijas dalībniekiem bija 53 cilvēki no Lietuvas, vairāk nekā desmit cilvēku no Latvijas, kā arī daudz lauksaimnieku no Polijas. Ar protesta akcijas dalībniekiem sasveicinājās Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, savukārt Latvijas deputāti, kas strādā Eiropas Parlamentā, neieradās apsveicināties.

Viņš arī atzīmēja, lai gan protesta akcijas dalībnieki netika uzklausīti, viņi viennozīmīgi tika sadzirdēti.

“Kopējā nostāja bija tāda, ka Baltijas valstis un zināmā mērā arī Polija vēlas būt tuvāk Eiropas naudiņām kopējā vienotā frontē. Ideja ir sekojoša – ja ir viena liela ģimene, līdzīgi kā ES, pieņemot, ka Vācija un Francija ir mamma un tētis kā donorvalstis, jo dod lielāko pienesumu Eiropas budžetam, tad visas pārējās dalībvalstis, būtībā, ir kā bērni ģimenē. Ja visi ģimenes locekļi sēž pie viena galda un ēd vienu zupu, tad nevienā ģimenē nav tā, ka vienam lietu vairāk un otram mazāk zupas, jo šis bērns ir mazāks un mazāk interesē. Visiem bērniem jābūt līdzvērtīgiem,” teica Treijs.

Viņš arī norādīja, ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez vienošanās, kopējais bloka budžets saruks par vairāk nekā 10 miljardiem eiro gadā un līdz ar to var samazināties finansējums arī lauksaimniecībai, kas ir papildus drauds. Lauksaimnieki vēlējās vērst ES amatpersonu uzmanību šīm bažām jau savlaicīgi.

Jau ziņots, ka Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas un Polijas lauksaimnieki vakar Briselē rīooja protesta akciju pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem ES dalībvalstu starpā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Mežacūku līķos ilgstoši saglabājas Āfrikas cūku mēra vīruss, kas var inficēt
2 dienas
SK
Skaties.lv
Laukos
VIDEO. Jāsauc talkā ogu pašlasītāji! Krūmmelleņu audzētājs atradis veidu, kā kompensēt darbinieku trūkumu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
“Valmiermuižas alus” iekarojis vietu Londonas bāros un veikalos
3 dienas

Lasītākie

AP
Anita Pirktiņa


Laukos
“Ideja padarīt teju visu lauksaimniecību par bioloģisko nav reāla.” Vai pesticīdu un minerālmēslojuma samazināšanas mērķi ir nesasniedzami? 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Jaunais koronavīruss varētu būt radies citur. PVO paziņo par vērienīgu pētījumu 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Liepājas šosejas notikusi smaga autoavārija
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Deputāts Kaimiņš, steidzoties uz vizīti pie ārstiem, pamet savu BMW džipu uz gājēju ietves
4 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Aizdomas ar Covid-19 saistītu iepirkumu kaimiņos. Lietuvas veselības ministra vietniecei liedz izbraukt no valsts
31 minūtes