Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pexels

Madonas pusē lācis saplosa kumeļu. Diemžēl saimnieka sirds pārdzīvojumu neizturēja 25

Šomēnes Madonas novada Aizkujas pagastā lācis saplosījis zirga kumeļu. Diemžēl notikušo nav varējis pārdzīvot zirga saimnieks, vēsta portāls Skaties.lv.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Vetārsts Gatis Krūmiņš portālam apstiprināja, ka šāds incidents ir noticis, taču tas nav oficiāli fiksēts, bet ir nedokumentēts gadījums.

Vetārsts arī pieļāva, ka lāču populācijas pieauguma dēļ Latvijā šādu gadījumu, kad ķepainis saplosa lauksaimniecības dzīvnieku, varētu kļūt vairāk.

CITI ŠOBRĪD LASA
Līdz šim, kā zināms, vairāk cietuši bitenieki, kuriem lāči pēdējos gadus noposta bišu dravas.

“Dabā neviens neplēš [citu dzīvnieku] tikai tāpēc, lai saplosītu. Tas notiek tad, kad dzīvniekam vajag ēst. Tikai cilvēks spēj nogalināt sava prieka pēc. Dabā dzīvnieks sava prieka pēc nenogalina,” skaidroja vetārsts, atbildot uz jautājumu, kāpēc lācis uzbrucis zirgam.

Tāpat viņš pastāstīja, ka zirga saimniekam, sirds slimniekam, pārdzīvojumu dēļ kļuvis slikti un drīz pēc notikušā viņš esot miris.

Jau vēstīts, ka arvien biežām manām lāča klātbūtni – pēdas pludmalē, video ar lāci netālu no Rīgas. Ar lāčiem samērā bieži satiekas arī mednieki, jo gluži vienkārši ir biežāk mežā nekā citi Latvijas iedzīvotāji.

Uzbrukums liellopiem nebūt nav neparasts. Pavasara pusē Mārkalnē tika atrasta saplēsta jauna aļņa gotiņa. Pēc mežziņa vārdiem, tas arī esot bijis lāča darbs. Lācis tomēr ir plēsējs…

Cilvēkam satikšanās ar lāci klātienē var beigties bēdīgi. Ar lāčiem mums jāsāk sadzīvot un ar viņiem jārēķinās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.