Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā nemitas masu demonstrācijas, pieprasot prezidenta Nikolasa Maduro atkāpšanos.
Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā nemitas masu demonstrācijas, pieprasot prezidenta Nikolasa Maduro atkāpšanos.
Foto: Matias Delacroix/AFP/SCANPIX/LETA

Maduro aicina bruņotos spēkus būt gataviem ASV militārai rīcībai 0

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro sestdien aicināja valsts armiju būt gatavai iespējamai ASV militārai rīcībai, savukārt opozīcijas atbalstītāji izgāja ielās daudz mazākā skaitā nekā iepriekš.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Televīzijā pārraidītā uzrunā no karabāzes Kohedesas štatā valsts ziemeļrietumos Maduro mudināja bruņotos spēkus “būt gataviem aizstāvēt dzimteni ar ieročiem rokās, ja kādu dienu ASV impērija uzdrošināsies aizskart šo teritoriju, šo svēto zemi”.

“Es vakar teicu ģenerāļiem un admirāļiem – es vēlos lojalitāti, aktīvu lojalitāti. (..) Es jums uzticos, taču turiet acis vaļā, saujiņa nodevēju nedrīkst aptraipīt bruņoto spēku godu, vienotību, saliedētību un tēlu,” uzsvēra Maduro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš karabāzē bija ieradies kopā ar aizsardzības ministru Vladimiru Padrino, un viņa runu klātienē noklausījās apmēram 5000 karavīru.

Savukārt ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo sestdien videouzrunā aicināja venecuēliešus sacelties pret Maduro režīmu.

“Pārejas laiks ir tagad!” sacīja Pompeo.

“Jūs varat pieprasīt, lai jūsu bruņotie spēki un to vadītāji ievēro augstākos standartus un pieprasa atgriezties pie demokrātijas,” norādīja ASV valsts sekretārs.

“Savienotās Valstis stingri ir kopā ar jums jūsu centienos,” uzsvēra Pompeo.

Opozīcijas līderis un Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis par valsts pagaidu prezidentu, sestdien tviterī mudināja savus atbalstītājus “mobilizēties un civilizēti un miermīlīgi” doties uz tuvāko militāro bāzi nolūkā pārliecināt karavīrus pārtraukt atbalstīt militāro režīmu.

Tomēr sestdien izgāja ielās daudz mazāk Gvaido atbalstītāju nekā iepriekš. Galvaspilsētā Karakasā nelielas grupiņas protestētāju pulcējās pie četrām militārajām bāzēm, bet Barkisemeto valsts ziemeļrietumos Nacionālā gvarde opozīcijas atbalstītājus pie armijas bāzes izklīdināja ar asaru gāzi.

Intervijā laikrakstam “The Washington Post” Gvaido sacīja, ka nepieciešams, lai sacelšanos “atbalsta vairāk karavīru, lai viņi atbalsta konstitūciju”.

Gvaido otrdien aicināja bruņotos spēkus sākt sacelšanos pret Maduro režīmu, tomēr armijas vadība apliecināja uzticību Maduro, savukārt 25 sadumpojušās militārpersonas patvērās Brazīlijas vēstniecībā.

Reklāma
Reklāma

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un Gvaido, kas janvārī sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas vairāk nekā 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu. Savukārt Krievija un Ķīna ir to valstu vidū, kas turpina atbalstīt Maduro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.