“Mākslas pasaule nav aseksuāla!” Žagars par JVLMA skandālu, darbu uz skatuves un varu 27

“Protams, tas nav pieņemami, ja tiek izmantota vara, spēks, ietekme, lai gūtu labumu no pretējā dzimuma. Tas ir noziegums, par kuru ir jāsoda, par to nav diskusiju!,” par nesen izskanējušo iespējamo seksuālo uzmākšanos dažādās mākslas nozaru augstskolās TV24 raidījumā “Nedēļa.Post scriputm” stāsta Juris Žagars, Dailes teātra direktors, aktieris, uzņēmējs, Cēsu novada domes deputāts (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Bet tad ir interesantas refleksijas saistībā ar žurnālistiku, viņš turpina. Man šķiet, ka te žurnālistiem iestājas pavisam cits atbildības līmenis, jo viena ziņa var iznīcināt cilvēku.

Žurnālistikai, pētot šīs tēmas, ir jābūt ekstra atbildīgai un jāstrādā ļoti profesionāli, aktieris norāda.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas viss ārkārtīgi ātri izplatās, kā kūlas ugunsgrēks! Tā starpā var sadegt kāds cilvēks, kurš to patiesībā nemaz nebija pelnījis. No tā ļoti jāuzmanās,” Žagars norāda.

Tālāk sarunā Dailes teātra direktors saka, ka riskē būt nepopulārs, bet ir ārkārtīgi svarīgi nenojaukt to spriedzi, kas mākslas pasaulē ir vajadzīga. Mākslas pasaule nav aseksuāla. Tā kā mēs runājam par cilvēku dzīvēm, mēs nevaram būt inerti, mēs nevaram viens otram pieskarties ar bumbiņu uz skatuves, ja tā vietā ir jāapkampjas. Mēs nevaram aizklāt aktu, ja modeļa seja ir atpazīstama. Ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai mēs nepazaudētu mākslas pasaules zināmu šarmu arī! Lai nekļūtu šajā ziņā par gramatiskas skolotājiem!” viņš saka.

Viņš min atbilstošu salīdzinājumu no savas ikdienas teātrī – ja iepriekš, sasveicinoties ar kādu aktrisi, ar kuru kopā daudz spēlēts un arī skūpstīts uz skatuves, var sabučoties draudzīgi uz vaiga, tad tagad, kad Žagars ir direktors, viņš to vairs neatļaujas. Nekas jau nav mainījies – cilvēki un draudzība tāda pati, bet varas pozīcijas ir citas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.