Ekonomika
Bizness

Maligina mantojuma līdzmantinieces izplata paziņojumu mazākuma akcionāriem2


Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valērija Maligina mantojuma līdzmantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, kas ir Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne, aicina mazākuma akcionārus ierasties uz 1. aprīlī plānoto ārkārtas akcionāru sapulci un būt aktīviem, izvirzīt savu kandidātu padomei.

Mazākuma akcionāriem pieder 31 % AS “Olainfarm” akciju, un viņu rīcība akcionāru sapulcē būs ļoti būtiska, uzsver N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze.

AS “Olainfarm” ir būtisks regulētā tirgus dalībnieks.

AS “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “Olmafarm” ar iesniegumu ir arī vērsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), aicinot FKTK pārstāvi piedalīties 1. aprīļa AS “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē, ar mērķi nodrošināt AS “Olainfarm” kā emitenta darbības un pienākumu izpildes uzraudzību un sekmēt stabilitāti finanšu kapitāla tirgū.

Pēc N. Saveļjevas un S. Balderes-Sildedzes teiktā, AS “Olainfarm” padome, kuras sastāvā ir Pāvels Rebenoks, Irina Maligina, Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka, ir prettiesiska, un nepārstāv ne līdzmantinieču vairākumu, ne arī mazākuma akcionārus, tāpēc padome ir jāpārvēl un uzņēmumā jāatjauno laba korporatīvā pārvaldība.

Jau vairākkārt apstiprinājies, ka AS “Olainfarm” padome ir pārņēmusi arī uzņēmuma valdes funkcijas, norāda līdzmantinieces.

Piemērs tam ir AS “Olainfarm” apsardzes rīcība, AS “Olainfarm” teritorijā, kurā sākotnēji atradās arī SIA “Olmafarm” juridiskā adrese, tajā neielaižot SIA “Olmafarm” valdes locekli Milanu Beļeviču.

Kā iemeslu neielaist AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs atsaucās uz AS “Olainfarm” esošās padomes rīkojumu.

Saistītie raksti

“Lielākā AS “Olainfarm” akcionāra SIA “Olmafarm” un tās valdes locekles Milanas Beļevičas vārdā šonedēļ izplatītais paziņojums par iespējamiem fiktīviem darījumiem, kas veikti, I. Maliginai atrodoties valdes locekles amatā SIA “Olmafarm”, ir skaidrs signāls arī pārējiem akcionāriem par atsevišķu AS “Olainfarm” līdzšinējās padomes locekļu iespējamo vēlmi izsaimniekot uzņēmumu, nodarot būtiskus zaudējumus visiem akcionāriem un apdraudot uzņēmuma nākotni,” teikts līdzmantinieču paziņojumā.

Šo situāciju labot un ieviest labu korporatīvo pārvaldību ir visu uzņēmuma nākotnē ieinteresēto akcionāru interesēs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.