Latvijā
Sabiedrība

“Mamma ļoti satraucās, kad pagalmā nokrita degošs objekts!” Gaisa laternas – vienam svētki, otram postaža0


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: pexels.com

Lai gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests jau pirms sešiem gadiem rosināja Latvijā aizliegt tirgot gaisa laternas un savu viedokli nav mainījuši arī šodien, tās joprojām pieejamas tirdzniecības vietu plauktos,vēsta LTV ziņu dienests.

Vien nejauša sagadīšanās, laicīgi pamanot degošu gaisa laternu mājas pagalmā, lielvārdieti Jāni paglāba no iespējams lielas uguns postažas.

“Visi jau taisījās uz naktsmieru, kad pagalmā piezemējās šāda papīra laterna – vēl kvēlojoša. Blakus mašīnās, tepat tuvumā arī priežu mežs un sausi labības lauki. Mamma bija ļoti satraukusies, kad viņa ieraudzīja pagalmā degošs [objekts] nokrīt,” situāciju skaidro Jānis.

Viesu namu tuvumā neesot, tuvākie kaimiņi apmēram kilometra attālumā, “varbūt, ka kādās ģimenes svinībās kāds neapdomīgi palaidis, viņas jau pa vēju tālu lido,” vīrietis spriež.

Saistītie raksti

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka atsevišķas statistikas par ugunsgrēkiem, kas izcēlušies degošu gaisa laternu dēļ, nepastāvot, tomēr uzsver, ka šādu rīku izmantošana ir ļoti bīstama.

Par spīti tam zināms, ka gaisa laternu palaišana saviesīgos pasākumos vēl joprojām ir novērojama. Ko par šo izklaidi saka ugunsdzēsēji un pasākumu rīkotāji? Un kādēļ laternas vēl joprojām neiek aizliegtas?

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.