Foto. Scanpix/AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS

Milāna pārdomā – tomēr neaizliegs saldējuma tirdzniecību naktī. No kurienes radās šī dīvainā ideja? 7

Milānas varas iestādes, kuru tūrisma eksperti iesaka apmeklēt ziemā, kārtējo reizi atteikušies no mēģinājumiem aizliegt saldējuma pārdošanu tās ielās pēc pusnakts. Kā vēsta Sky News, šādu lēmumu pilsētas dome pieņēma pēc iedzīvotāju un uzņēmēju asas kritikas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Kā skaidroja amatpersonas, ierosinātais aizliegums bija paredzēts, lai aizsargātu pilsētas iedzīvotāju “mieru”, taču daudziem saldējums vēlās nakts stundās ir daļa no Itālijas kultūras.

Šā mēneša sākumā Milānas pašvaldība iesniedza likumdošanas dokumentu, kas aizliedz saldējuma un picu tirgošanu pilsētā vēlu vakarā, sākot no 2024. gada 17. maija. Tomēr pēc plašiem protestiem vietējā valdība atkāpās no sava plāna. Tā vietā jaunais likums koncentrēsies uz dzērieniem, īpaši alkoholu, un saldējums un līdzi ņemamie ēdieni netiks aizliegti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tagad varam teikt, ka saldējums nav tas produkts, kas mūs interesē, un tas tiks izslēgts no aizliegumiem. Attiecībā uz citiem pārtikas produktiem mēs pārbaudām dažādas tehniskās iespējas,” sacīja pilsētas drošības padomnieks Marko Granelli.

Paredzams, ka aizliegums pārdot noteiktus produktus ārpus telpām Milānā attieksies no pulksten 12:30 naktī darba dienās un 1:30 naktī brīvdienās un valsts svētku dienās, un tas attieksies tikai uz āra galdiem. “Mērķis ir atrast līdzsvaru starp saziņu un izklaidi, kā arī mieru un klusumu iedzīvotājiem,” skaidroja Granelli.

Kā atzīmē izdevums, šis nav pirmais Milānas mēģinājums aizliegt saldējuma tirdzniecību naktī. 2013. gadā līdzīgus pasākumus mēģināja īstenot toreizējais mērs Džuliano Pisapia. Bet viņš arī saskārās ar sīvu sabiedrības reakciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.