Latvijā
Sabiedrība

Mobilie dati apliecina būtisku cilvēku kustības samazinājumu sociālās distancēšanās laikā Latvijā1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Īriss Sviklis/LETA

Kopš 13.marta, kad Latvijā tika ieviesta ārkārtējā situācija, lai novērstu Covid-19 izplatību, valstī par 45% sarukusi pārvietošanās ar automašīnām, bet par 66% samazinājusies pārvietošanās ar kājām, savukārt būtiski pieaugusi cilvēku aktivitāte parkos, liecina tehnoloģijas uzņēmumu “Google” un “Apple” apkopotie mobilie dati.

No “Apple” datiem izriet, ka pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas gan braukšana, gan kājāmiešana strauji samazinājās.

Brīvdienās tomēr novērojami aktivitātes uzplaiksnījumi, kuri tomēr ir zemāki nekā tie, kas bija pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas.

Savukārt “Google” apkopotie dati liecina, ka par 71% pieaugusi cilvēku aktivitāte parkos, pludmalēs un citās atpūtas vietās pie dabas, bet par 4% pieaugusi iedzīvotāju aktivitāte savās dzīvesvietās.

Turpretim par 24% sarukusi cilvēku kustība darba vietās, bet par 26% – sabiedriskā transporta pieturās.

Ievērojams kustības sarukums novērots arī restorānos, iepirkšanās centros un citās atpūtas vietās, kur kustība samazinājusies par 36%, savukārt pārtikas veikalos un aptiekās šis sarukums ir tikai 6%.

Apkopojot datus “Google” izveidoja bāzes aktivitātes līmeni, proti, cilvēku kustību laika posmā no 3.janvāra līdz 6.februārim. Attiecīgi visi pieaugumi vai sarukumi ir pretstatā šim bāzes līmenim. Līdzīgu risinājumu pielieto arī “Apple”.

Saistītie raksti
Jau ziņots, ka Ministru kabinets nolēmis pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.

Veselības ministrija atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā ciemošanās nav atļauta, un tas attiecas arī uz svētku laiku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
900 km par 300 miljoniem: beidzot publisko karti ar ceļu posmiem, ko plāno saremontēt. Kurš un kā pieņēma gala lēmumu?
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Par īri nemaksā, pa pagalmu skraida pliknes, skan šāvieni: īrnieks miljonu vērtu īpašumu Jūrmalā pārvērš par “bomžu” māju
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO. Baltkrievijā turpinās vērienīgi protesti: Minskas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku
4 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem 1
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Jēkabpilī notikusi smaga divu traktoru sadursme 1
8 stundas