“Nerātnos bērnus nevest!” Vecākiem izsūtīts lūgums dažus bērnus kādā konkrētā dienā uz bērnudārzu nevest 85

Visos laikos ir bijuši “ērtie” un “ne tik ērtie” bērni, taču kādas pirmsskolas izglītības iestādes darbinieku attieksme viņu “šķirošanā” tomēr izklausās pavisam aplama.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Andris Sprūds savā “X” kontā dalījies ar ekrānuzņēmumu no ziņas, ko esot saņēmuši vecāki kādā bērnudārzā.

Ziņas teksts ir šāds: “Lūgums sakarā ar 16.aprīļa atklāto nodarbību nevest uz dārziņu nerātnos bērnus. Nāks visa rajona metodiķes skatīties dārziņu un no 9 līdz 11 būs grupiņās.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Komentāros arī viņš apliecina, ka šī patiešām ir reāli saņemta ziņa un diemžēl nav nekāds joks. Uz vecāku jautājumu, kuri tad ir tie nerātnie bērni, personāls apsolījis ar viņu vecākiem sazināties individuāli. Par laimi, Andra meitiņa šo bērnu sarakstā gan neesot.

Autors raksta: “Baidos, ka nav joks. Sieva parādīja dārziņa Whatsapp grupas saraksti. Lieki teikt, ka daži vecāki nebija sajūsmā. Saprotu, ka mana meita šoreiz nav starp “nerātnajiem” bērniem.”

Kas par to sakāms sabiedrībai? Lūk, daži komentāri!

“Brālim sensenos laikos bija prastāk – būs pārbaude, tajā dienā plāns tāds un šitāds, izņemšanai piemērotāki šie un tie periodi. Izrādījās, ka standartā spieda gulēt daudz ilgāk nekā paredzēts. Pieņemu, ka lai mazāk traucē.”

“A nerātnās audzītes un auklītes? Tās drīkst vest uz dārziņu?”

“Šitā pareizo lapu un atzinumu stumdīšana riktīgi dod pēc PSRS smārda. Galvenais, lai lapā viss okej un sLikTiE bēRnI tam netraucē.”

“Es iesaku ienest grupiņā cukuru aptuveni 8.30 :D”

“Kas par idiotismu! Lai nāk metodiķi un redz reālo situāciju ar visiem rātnajiem un nerātnajiem. Šitas baigi ož pēc “uzrakstīt IKVD”.”

“Nerātnos bērnus vispār vajadzētu pašiem vecākiem mājskolot.”

“Oh, wow!!! Next level – vediet tikai smukos un labi ģērbtos bērnus!”

“Un nerātno bērnu vecāki tiešām savus bērnus piekrīt nevest uz bd?”

LA.LV sazinājās arī ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta Kvalitātes nodrošināšanas departamentu, jautājot viņu komentāru par šādu situāciju.

Vecākā eksperte Jana Veinberga saka: “Ekrānuzņēmumā no “WhatsApp” pirmsskolas vecāku grupā ievietotā ziņa norāda uz iespējamu prettiesisku pirmsskolas rīcību, jo tā pirmsšķietami liecina par vienlīdzības principa pārkāpumu un nepamatotu pirmsskolas izglītības ieguves liegumu konkrētiem bērniem.

Reklāma
Reklāma

Vienlaikus pirmsskolas rīcība ir atzīstama arī par neētisku, jo, ja kāds no bērniem attiecīgajā dienā neieradīsies pirmsskolā, pārējie bērni un vecāki varēs izdarīt secinājumu, ka konkrētais bērns ir “nerātnais”. Būtiski vērst uzmanību, ka nav pieļaujama nekāda situācijas izrādīšana un izskaistināšana neatkarīgi no tā, kādas institūcijas pārstāvji pirmsskolu apmeklē, jo tas apgrūtina veikt objektīvas situācijas novērtēšanu un sasniegt pirmsskolas apmeklējuma mērķi.

Aicinām vecākus jautājumos par pirmsskolas un tās darbinieku rīcību sākotnēji vērsties pie pirmsskolas vadības vai arī pašvaldības izglītības pārvaldē. Ja risinājumu neizdodas rast vai arī tas vecākus neapmierina, aicinām izvērtēt nepieciešamību vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.