Bērnudārzos šogad ļoti aktuāla ir saslimstība ar parvovīrusu. Dažviet vecāki saņem brīdinājumus nevest bērnus uz izglītības iestādi 38
Linda Tunte

Sociālajos tīklos vecāki dalās ar informāciju, ka izglītības iestādēs ir daudz saslimšanu ar parvovīrusu B19. Daudzi vecāki forumos jautā par slimības pazīmēm un ārstēšanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Rīgā daži bērnudārzi pat izsūtījuši brīdinājumus, aprakstot slimības simptomus un lūdzot, ja ģimenē ir aizdomas par parvovīrusu B19, nevest bērnus uz bērnudārzu.

LA.LV sazinājās ar SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāju Sigitu Geidu, lai noskaidrotu, vai ir pamats satraukumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eksperte norāda, ka patiešām šī šogad ir ļoti aktuāla infekcija, par ko arī SPKC ienāk informācija.

“Šobrīd situācija jau pamazām normalizējas, bet vēl nesen bija pamatīgs bums. Ja pērn no daudziem bērnudārziem saņēmām ziņas par skarlatīnu, tad šogad ziņi par parvovīrusu B19.”

Pēc ārējiem simptomiem šī slimība ir līdzīga masalām, tāpēc tikušas veiktas daudzas analīzes un 90% gadījumu arī saņemts apstiprinājums par B19.

“Tā kā šī slimība nav pakļauta reģistrācijai, nav pieejami precīzi dati par saslimušajiem, taču zvanus saņēmām no pilnīgi visas Latvijas teritorijas. Šobrīd zvanu skaits samazinās, tāpēc secinu, ka situācija uzlabojas,” norāda Sigita Geida.

Viņa gan rosina arī vecākus nenoteikt diagnozes pašiem, kā tas šobrīid nereti notiek, bet, ja ir aizdomas par saslimšanu, vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu analīzes. Ja nu izrādās, ka patiesībā tās ir masalas?

Kopumā satraukumam gan neesot pamata, jo šī slimība nav bīstama, taču tā ir samērā lipīga un var “ātri aiziet pa ķēdīti visam bērnudārzam un vēl plašāk”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.