Foto: Kan_chana/Shutterstock

Noskaidrots, kurā no Baltijas valstīm iedzīvotāji kreditējas mazāk 0

Vismazāk patēriņa kredītus Baltijā izmantojuši Igaunijas iedzīvotāji. Latvijā un Lietuvā katrs trešais aptaujātais ir izmantojis šādu iespēju, bet Igaunijā vien 25%.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Lasīt citas ziņas
Šādus datus atklāj bankas “Luminor” veiktais pētījums, kurā apkopoti pēdējo divu gadu dati.

Galvenais aizņemšanās iemesls visās trijās valstīs ir līdzīgs – neparedzēta vajadzība pēc papildu finanšu līdzekļiem, turklāt lielākā daļa šādu aizņēmuma ņēmēju ir jaunieši, liecina pētījums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā šādā brīdī aizdevumu ņēmuši 31% respondentu, kamēr Lietuvā un Igaunijā attiecīgi 17 un 16%.

“Visbiežāk cilvēki izmanto patēriņa kredīta aizdevumu brīžos, kad nepieciešami līdzekļi lielākiem pirkumiem – šis ir bijis aizdevuma iemesls 35% respondentiem Latvijā, savukārt Lietuvā un Igaunijā 43%. Pozitīva tendence, ka visretāk respondenti norādījuši, ka kredītu ņemtu izklaidei vai ikdienas tēriņiem (4–6%), kas pierāda, ka aizņemšanās kļūst arvien pārdomātāka un atbildīgāka, nevis mirkļa iegribu piepildīšana,” sacīja “Luminor” privātpersonu kreditēšanas eksperte Ingūna Krieva.

Igaunijā patēriņa kredītus pēdējo divu gadu laikā izmantojuši 25% respondentu, kamēr Latvijā un Lietuvā – attiecīgi 33 un 34%.
Pieaug pārdomāta aizņemšanās – pirms kredīta izvēles trešdaļa respondentu Latvijā salīdzina vairākus piedāvājumus, Lietuvā tam uzmanību pievērš vēl vairāk – piedāvājumus salīdzinājuši 37% respondentu, savukārt Igaunijā – 28%.

Patēriņa kredīta atmaksai tikai 17% respondentu velta vairāk par 20% no saviem ikmēneša ienākumiem. 53% aptaujāto Latvijā patēriņa kredīta atmaksai novirza mazāk nekā 20% no ikmēneša personīgajiem ienākumiem, Lietuvā tie ir 63%, savukārt Igaunijā – 66%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.